Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego, a także zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w przypadku wystąpienia takiej nadwyżki.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w związku z nabyciem Nieruchomości
Czy czynsz najmu obiektu magazynowo-biurowego wypłacany przez Spółkę na rzecz Podmiotu powiązanego nie będzie stanowił ukrytego zysku w rozumieniu art. 28m ust. 3 Ustawy o CIT lub jakiejkolwiek innej kategorii dochodu, która będzie podlegała opodatkowaniu CITE po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 Ustawy o CIT.
W zakresie obowiązku wystawienia faktur VAT dokumentujących sprzedaż przedmiotowych Nieruchomości.
Uznanie dostawy udziału w Nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, zastosowanie zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług dla sprzedaży udziału w Nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, możliwości rezygnacji z tego zwolnienia i wyboru opodatkowania oraz prawa nabywcy do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur dokumentujących
Uznanie dostawy Nieruchomości 2 i Nieruchomości 1 za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, zastosowanie zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług dla sprzedaży Nieruchomości 1 na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, możliwości rezygnacji z tego zwolnienia i wyboru opodatkowania oraz prawa nabywcy do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur dokumentujących
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości 2, 3 i 4 na rzecz Spółki-Kupującej, w sytuacji złożenia zgodnego oświadczenia przez Spółkę-Sprzedającą i Spółkę-Kupującą w akcie notarialnym obejmującym Umowę ich sprzedaży w sprawie wyboru opodatkowania transakcji podatkiem VAT. - Prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących dostawę Nieruchomości 2, 3 i 4 przez Spółkę-Kupującą
Planowana sprzedaż działki nr (…) zabudowanej silosem będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT stosowanie do art. 43 ust. 1 pkt 10 w zw. z art. 29a ust. 8 ustawy. Natomiast planowana sprzedaż działki nr (…), będzie mogła skorzystać ze zwolnienia od podatku VAT na mocy art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
w części transakcji (umowy sprzedaży) dotyczącej fragmentu obiektu liniowego w postaci kanalizacji sanitarnej znajdującej się na Działce A, sprzedaż Nieruchomości podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, skoro w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług przedmiotem sprzedaży będzie wyłącznie grunt. Zbycie fragmentu obiektu liniowego w postaci kanalizacji
Opodatkowanie transakcji sprzedaży działki stanowiącej ogródki działkowe.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub zwrotu nadwyżki podatku w związku z dokonaną transakcją, która będzie podlegała opodatkowaniu i nie będzie zwolniona od podatku.
Opodatkowanie transakcji zbycia nieruchomości, nie stanowiącej zorganizowanej części przedsiębiorstwa; możliwość zastosowania zwolnienia od podatku; prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz dokonania korekty podatku.
Przedmiot transakcji nie dotyczy sprzedaży przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części tylko całego majątku Wnioskodawcy; z tytułu dokonanej transakcji sprzedaży działek spółka słusznie naliczy podatek VAT, a kupujący nabędzie prawo do jego odliczenia.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług, w zakresie: - przedmiotu sprzedaży oraz opodatkowania działki zabudowanej boksem garażowym; - zwolnienia od podatku dostawy udziału w 1/8 części działki stanowiącej drogę dojazdową.
Ustalenie prawidłowej stawki podatku VAT dla transakcji sprzedaży działki zabudowanej oraz ruchomości.
Dostawa obiektu na rzecz dzier?awcy lub osób trzecich bedzie objeta zwolnieniem od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 dostawy budynków i budowli.
W odniesieniu do budynku mieszkalno-biurowego nastąpiło pierwsze zasiedlenie po jego wybudowaniu, gdyż budynek od momentu wprowadzenia do ewidencji środków trwałych i przyjęcia do użytkowania w grudniu 1999 r. jest wykorzystywany przez Wnioskodawcę zarówno w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług jak i do pozostałej działalności
Dostawa budynku biurowego z łącznikiem, hali produkcyjno-magazynowej, budynku brygady remontowo-budowlanej, hali elektroniki, trzech wiat magazynowych, budynku portierni, magazynu metalowego, magazynu materiałów łatwopalnych, budynku murowanego stacji transformatorowej, budynku murowanego portierni nr 2 będzie objęta zwolnieniem od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.