Projekty Wnioskodawcy stanowią długoterminowy projekt z zakresu infrastruktury publicznej, o którym mowa w art. 15c ust. 10 ustawy o CIT i tym samym na podstawie art. 15c ust. 8 ustawy o CIT Wnioskodawca nie powinien uwzględniać kosztów finansowania dłużnego związanych z Projektami przy wyliczaniu nadwyżki kosztów finansowania dłużnego, o której mowa w art. 15c ust. 1 ustawy o CIT
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odpisów na fundusz remontowy mienia spółdzielni, tworzony z nadwyżki bilansowej.
Spółka nie powinna rozpoznawać przychodu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu dostawy i rozliczania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii wytworzonej w mikroinstalacji i wprowadzonej przez Wnioskodawczynię jako prosumenta do sieci OSD, do momentu finalnego i definitywnego otrzymania od Sprzedawcy zwrotu środków zgromadzonych na depozycie prosumenckim
Projekty Wnioskodawcy stanowią długoterminowy projekt z zakresu infrastruktury publicznej, o którym mowa w art. 15c ust. 10 ustawy o CIT i tym samym na podstawie art. 15c ust. 8 ustawy o CIT Wnioskodawca nie powinien uwzględniać kosztów finansowania dłużnego związanych z Projektami przy wyliczaniu nadwyżki kosztów finansowania dłużnego, o której mowa w art. 15c ust. 1 ustawy o CIT
Czy wypłata środków pieniężnych na rzecz poszczególnych członków Kółka rolniczego, w ramach podziału nadwyżki bilansowej (powstałej w wyniku sprzedaży nieruchomości), spowoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Kółka, czy nadal ten dochód pozostanie dochodem wolnym od podatku?
Wypłata środków pieniężnych na rzecz członków Kółka rolniczego, w ramach podziału nadwyżki bilansowej (powstałej w wyniku sprzedaży nieruchomości), która jak Państwo wskazują mieści się w celach statutowych Kółka Rolniczego, podlega zwolnieniu z podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 39 ustawy o CIT i nie spowoduje powstania obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy w związku z dokonaniem przekształcenia w spółkę akcyjną a następnie wybraniem opodatkowania ryczałtem od spółek kapitałowych w tym samym roku, wystąpi u Spółki na dzień przekształcenia tzw. dochód z przekształcenia, o którym mowa w art. 7aa ust. 2 pkt 3 ustawy CIT, w kwocie odpowiadającej nadwyżce wartości księgowej Znaku ponad jego wartość podatkową.
obowiązki płatnika w związku z wypłatą byłym członkom spółdzielni nadwyżki bilansowej
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wypłaty nagrody jubileuszowej wraz z należnymi odsetkami, opodatkowania należnych odsetek z tytułu wypłaty kwoty odpowiadającej wysokości udziału członkowskiego.
W jakiej części kwota otrzymana przez członków spółdzielni nieuczestniczących w przekształconej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółdzielni pracy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wkładów wniesionych na pokrycie kapitału zakładowego spółki z o.o. przekształconej ze spółdzielni.
Pokrycie przez Spółdzielnię mieszkaniową, z nadwyżki bilansowej wypracowanej w prowadzonej przez Spółdzielnię działalności gospodarczej niezwiązanej z zasobami mieszkaniowymi, wydatków związanych z eksploatacją nieruchomości, nie wiąże się w żaden sposób z otrzymywaniem przez członków Spółdzielni środków finansowych bądź innych świadczeń, a jedynie wpłynie w przyszłości na ustalenie wysokości opłat
1. Czy wypłaty dokonane zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia dla członków Spółdzielni zamieszkujących we Wspólnocie, dokonane bezpośrednio na rachunek Wspólnoty z uwagi na fakt że 100% członków Wspólnoty to członkowie Spółdzielni podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy realizacja uchwały Walnego Zgromadzenia na rzecz członków Spółdzielni zamieszkujących we Wspólnocie
Przeznaczenie środków z nadwyżki bilansowej Spółdzielni na sfinansowanie części wynagrodzenia za ustanowienie służebności.
Jakie są skutki podatkowe przeznaczenia przez Walne Zgromadzenie części nadwyżki bilansowej na pokrycie nadwyżki kosztów nad przychodami wykazanymi narastająco na koncie rozliczeń międzyokresowych wyłącznie tych nieruchomości, dla których na koniec okresu obrachunkowego na koncie rozliczeń międzyokresowych wystąpiła nadwyżka kosztów nad przychodami, do wysokości tej nadwyżki?
Jakie są skutki podatkowe przeznaczenia przez Walne Zgromadzenie części nadwyżki bilansowej na pokrycie nadwyżki kosztów nad przychodami wykazanymi narastająco na koncie rozliczeń międzyokresowych proporcjonalnie na metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej użytkowanej przez członków Spółdzielni?
Wypłata przez Spółdzielnię kwot pieniężnych z tytułu nadwyżki bilansowej na rzecz członków posiadających tytuły prawne do lokali w budynkach tworzących obecnie wspólnoty mieszkaniowe, która zostanie rozliczona indywidualnie z każdym członkiem w postaci przelewu środków finansowych na rachunek bankowy stanowi dla tych osób przychód z udziału w zyskach osób prawnych, który podlega opodatkowaniu u każdego
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych ta część nadwyżki bilansowej (dochodu po opodatkowaniu), która zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia Członków została przeznaczona na działalność społeczną, oświatową i kulturalną, nie wykorzystaną w kolejnych latach?
1. Czy Wspólnota, dokonując zwrotnego przelewu w trakcie roku obrachunkowego na rzecz właściciela lokalu mieszkalnego środków będących nadwyżką, może skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych od tej czynności? 2. Czy Wspólnota w trakcie roku obrachunkowego zwracając nadpłacone środki byłemu właścicielowi lokalu może skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych zwróconej nadpłaty z tytułu rozliczenia kosztów utrzymania części wspólnych oraz rozliczenia mediów.