Możliwości uznania za wydatki na własne cele mieszkaniowe, częściowej spłaty kredytu, zakupu usług transportowych, wykończeniowych i montażowych oraz zakupu materiałów i urządzeń do domu jednorodzinnego.
Wydatkowanie nabycie materiałów budowlanych przed sprzedażą nieruchomości.
Zakwalifikowanie poniesionych przez Wnioskodawczynię wydatków do kosztów uzyskania przychodów oraz do wydatków na cele mieszkaniowe uprawniających do zastosowania zwolnienia wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy wydatki na budowę domu poniesione przed uzyskaniem tytułu współwłasności do nieruchomości, Wnioskodawca może zaliczyć do wydatków na własne cele mieszkaniowe, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
ulga rehabilitacyjna wydatki na adaptację pomieszczenia na łazienkę i jej wyposażenie wraz z kosztami wykonania; wydatki na zakup i ułożenie kostki brukowej wokół budynku wraz z potrzebnymi materiałami oraz kosztem wykonania
Ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi w zakresie uzyskania prawa do zwrotu części wydatków od zakupów materiałów budowlanych.
Czy wnioskodawcy przysługuje zwrot VAT od zakupionych materiałów budowlanych z faktur wystawionych na dane jego ojca jeśli zostaną dołączone noty korygujące uwzględniające korekty danych osobowych?
mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny sprawy oraz przytoczone przepisy prawne stwierdzić należy, iż przychód uzyskany z odszkodowania, wypłaconego za części nieruchomości należącej do Wnioskodawczyni zajętej na cele realizacji inwestycji drogowej nie korzysta ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy faktury (przed uzyskaniem aktu własności działki) za materiały, które są użyte na własne cele mieszkaniowe i były zakupione ze środków pieniężnych uzyskanych ze sprzedaży mieszkania w okresie wyznaczonym przez US, czyli 2 lata mogą być kwestionowane?
Prowadzę działalność budowlaną (usługi wodno-kanalizacyjne, c.o., gaz). Jestem podatnikiem VAT. Zakupione wcześniej na firmę materiały budowlane planuję wykorzystać również do celów osobistych przy budowie własnego budynku mieszkalnego o powierzchni użytkowej 178 m2. Jak prawidłowo postąpić z kosztami zakupionych i zaksięgowanych materiałów w pkpir? Czy powinienem z tytułu tego przekazania wystawić
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego przekazania kontrahentom towarów handlowych w celu wykonania stałych ekspozycji przedstawiających aktualną ofertę handlową.
Opodatkowania nieodpłatnego przekazania kontrahentom towarów handlowych w celu wykonania stałych ekspozycji przedstawiających aktualną ofertę handlową.
Opodatkowania nieodpłatnego przekazania kontrahentom towarów handlowych w celu wykonania stałych ekspozycji przedstawiających aktualną ofertę handlową.
Opodatkowanie nieodpłatnego udostępniania kontrahentom ekspozytorów wraz z zamocowanymi do nich towarami handlowymi.
Opodatkowania nieodpłatnego przekazania kontrahentom towarów handlowych w celu wykonania stałych ekspozycji przedstawiających aktualną ofertę handlową.
Opodatkowanie nieodpłatnego udostępniania kontrahentom ekspozytorów wraz z zamocowanymi do nich towarami handlowymi.
Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do ubiegania się o zwrot części podatku VAT od faktur, które stanowiły zapłatę za wykonanie usługi, dodatkowo wskazać należy, iż pozycja 2 jednej z faktur opisanych w nadesłanym uzupełnieniu, jest płatnością za montaż węzła, który to montaż opodatkowany jest 7% stawką podatku VAT. Odnośnie faktury, która jest płatnością za zakup węzła cieplnego, stwierdzić należy,
Prowadzę działalność w zakresie produkcji i sprzedaży materiałów budowlanych - produkcja betonu, bloczków fundamentowych. Świadczę usługi budowlane własnym sprzętem (budowlane prace ziemne - wykopy). Czy wymienione materiały budowlane i usługi mogę pobrać w ramach przekazania na potrzeby osobiste do budowy domu mieszkalnego? W jaki sposób je wycenić i jaką zastosować stawkę VAT?
Czy podatnik korzystając z opodatkowania dochodów z najmu ma zasadach ogólnych może uznać koszty odsetek od zaciągniętego kredytu za koszty uzyskania przychodu z najmu? Czy podatnik powinien uznawać odsetki od kredytu za koszt uzyskania przychodu od momentu wynajęcia lokalu, przyjęcia lokalu od dewelopera protokołem zdawczo-odbiorczym, czy od momentu nabycia lokalu aktem notarialnym? Czy odsetki, koszty