Brak obowiązku magazynowania alkoholu etylowego w składzie podatkowym wyłącznie w zbiornikach, które podlegają prawnej kontroli metrologicznej
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, zastosowanie procedury magazynu call-off stock oraz obowiązek rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Czy w planowanym modelu biznesowym Spółka będzie posiadać w Polsce zagraniczny zakład o którym mowa w art. 4a pkt 11 ustawy o CIT oraz art. 5 UPO PL-DE?
Miejsce świadczenia i opodatkowania kompleksowej usługi logistycznej wykonywanej na rzecz kontrahenta niemieckiego.
Wymogi z art. 48 ust. 1, związane z minimalną wysokością akcyzy i składaniem oświadczenia są zniesione dla podmiotu prowadzącego skład podatkowy, w którym produkuje wyroby akcyzowe w ramach posiadanego zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego. Podmiot taki może w tym składzie podatkowym magazynować i przeładowywać wyroby akcyzowe objęte zezwoleniem na prowadzenie składu podatkowego, również wyprodukowane
W zakresie ustalenia, czy powstanie w Polsce zakład Spółki jako przedsiębiorstwa zagranicznego, a na Spółce będzie ciążył obowiązek podatkowy na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych dochodu z tytułu sprzedaży Towarów.
Czy wykonywanie przez Spółkę czynności wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego będzie kreowało tzw. zakład Wnioskodawcy w Polsce dla celów podatku dochodowego od osób prawnych (PDOP) w rozumieniu art. 5 i 7 Umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku (Konwencja) w zw. z art. 4a ust. 11 ustawy
Czy można uznać, że Spółka posiada na terenie Niemiec zakład w rozumieniu art. 5 umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku?
Czy przedstawione wyżej usługi magazynowe (logistyczne) świadczone przez Spółkę na rzecz kontrahenta duńskiego są usługami związanymi z nieruchomościami wg art. 28e ustawy i czy w związku z tym winna ona uznać je za niepodlegające opodatkowaniu polskim podatkiem VAT?
Czy przedstawione wyżej usługi magazynowe (logistyczne) oraz usługi wynajmu powierzchni i związane z tą powierzchnią usługi magazynowe świadczone przez Spółkę na rzecz kontrahenta węgierskiego są usługami związanymi z nieruchomościami wg art. 28e ustawy i czy w związku z tym winna ona uznać je za niepodlegające opodatkowaniu polskim podatkiem VAT?
Czy przedstawione wyżej usługi magazynowe (logistyczne) świadczone przez Spółkę na rzecz kontrahenta hiszpańskiego są usługami związanymi z nieruchomościami wg art. 28e ustawy i czy w związku z tym winna ona uznać je za niepodlegające opodatkowaniu polskim podatkiem VAT?
A zatem w zaistniałej sytuacji Wnioskodawca wykonuje dwa świadczenia odrębne tj. dostawę towarów z montażem i usługi składowania. Rozliczenie usług składowania nie wynika z kontraktu zawartego pomiędzy stronami a kontrahent Spółki wystosuje dodatkowe zamówienie, co potwierdza dodatkowo, iż nie jest to świadczenie złożone, ale dwa odrębne świadczenia. W związku z powyższym należy ustalić osobno miejsce
Czy usługi przechowywania świadczone przez Spółkę na rzecz Y podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?