Zwolniene z podatku usługi najmu lokalu mieszkalnego oraz obowiązek wliczania do limitu zwolnienia podmiotowego świadczonych usług najmu prywatnego.
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT w związku ze świadczeniem usług szkoleniowych oraz usług zarządzania i administrowania nieruchomościami mieszkaniowymi na zlecenie oraz możliwości dokonania korekty faktury poprzez wystawienie noty korygującej w związku z błędną podstawą prawną zwolnienia od podatku VAT.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Do limitu zwolnienia z VAT 200 000 zł powinny być uwzględnione wyłącznie części wynagrodzenia uzyskanego przez Wnioskodawczynię z tytułu najmu lokali niemieszkalnych bez uwzględnienia części wynagrodzenia przypadającego na syna Wnioskodawczyni.
Brak obowiązku wliczania do limitu zwolnienia podmiotowego świadczonych przez Panią usług najmu prywatnego.
Uznanie, że przychód uzyskiwany przez Wspólnotę za czynności wykonywane w ramach zarządu nieruchomością wspólną oraz przychód uzyskiwany przez Wspólnotę od właścicieli lokali mieszkalnych z tytułu pokrycia kosztów związanych z indywidualnymi potrzebami właścicieli lokali mieszkalnych i ze zużyciem przez nich mediów nie podlega uwzględnieniu w sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT,
Brak obowiązku wliczania do limitu zwolnienia podmiotowego świadczonych przez Wnioskodawczynię usług najmu prywatnego.
Wliczanie przychodów z najmu do limitu zwolnienia podmiotowego od podatku VAT.
Brak obowiązku wliczania do limitu zwolnienia podmiotowego sprzedaży z tytułu świadczenia usług na rzecz podmiotów posiadających swoją siedzibę za granicą oraz skutki podatkowe wynajmu mieszkań.
Wliczenie do wartości sprzedaży, określonej w art. 113 ust. 1 ustawy, obrotu uzyskiwanego ze świadczenia usług najmu zwolnionych od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT dla usług najmu budynku.
Brak obowiązku wliczania do limitu zwolnienia podmiotowego świadczonych usług najmu prywatnego.
Dotyczy wliczenia do limitu zwolnienia 200 000 zł obrotu z tytułu najmu prywatnego lokalu użytkowego.
Możliwość korzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 w zw. z ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego dla świadczonych usług najmu lokalu użytkowego.
Zastosowanie zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy i braku obowiązku rejestracji jako podatnik VAT oraz opodatkowania opłat za media.
Nieuznanie transakcji za zbycie ZCP, zwolnienie od podatku VAT w oparciu o przepis art. 43 ust. 1 pkt 10a i pkt 2, niewyodrębnianie z podstawy opodatkowania wartości działek, zgodnie z art. 29a ust. 8 ustawy oraz niewliczanie dostawy do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, w związku z art. 113 ust. 2 pkt 3 ustawy.
Obowiązek rejestrowania jako podatnik VAT czynny z tytułu usług najmu prywatnego w związku z przekroczeniem limitu uprawniającego do korzystania ze zwolnienia.
ZOSTOSOWANIE ZWOLNIENIA Z ART. 113 UST. 1 Z TYTUŁU USŁUG NAJMU I STOSOWANIE ODRĘBNEGO LIMITU DLA KAŻDEGO Z MAŁŻONKÓW
Wliczanie do limitu sprzedaży zwolnionej od podatku od towarów i usług zgodnie z art. 113 ustawy, zwrotu uzyskanych od nabywcy kosztów opłat administracyjnych, opłat za wieczyste użytkowanie i podatku od nieruchomości
Wnioskodawca pośrednicząc w sprzedaży m.in. energii, wody oraz gazu, działa jako podatnik świadczący dane usługi. Innymi słowy, czynności te stanowić będą po stronie Wnioskodawcy odpłatne świadczenie usług, które zgodnie z przywołanym na wstępie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, według właściwej stawki dla danego świadczenia.
Czy obrót z tytułu sprzedaży nieruchomości mieszkalnych korzystających ze zwolnienia przedmiotowego spowoduje utratę przez Wnioskodawcę prawa do zwolnienie podmiotowego określonego w art. 113 ustawy.
możliwość zastosowania zwolnienia podmiotowego do przekroczenia wartości sprzedaży, o której stanowi art. 113 ust. 1 ustawy oraz brak obowiązku zarejestrowania się jako podatnik VAT czynny oraz składania deklaracji VAT do Urzędu Skarbowego