Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT do licytacyjnej sprzedaży działek nr 1/3, 1/4, 1/6, 1/7, 1/1 i 1/2 należących do dłużnika.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży licytacyjnej działek.
W zakresie skutków podatkowych nabycia działek w drodze licytacji komorniczych.
Uznanie, że sprzedaż licytacyjna, w związku z prowadzeniem egzekucji z nieruchomości będzie zwolniona w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku warsztatowo-garażowym wraz z gruntem, zaś w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku mieszkalnym z gruntem, powinna zostać dokonana z majątku osobistego Dłużnika i pozostawać poza przepisami ustawy o VAT.
Dotyczy ustalenia czy do wartości kwoty uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości w trybie licytacji komorniczej należy doliczyć podatek VAT.
Transakcja sprzedaży licytacyjnej nieruchomości, tj. działki nr 1 zabudowanej trzema budynkami, nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku, lecz będzie podlegała opodatkowaniu właściwą stawką podatku VAT.
Skoro nieruchomość zabudowana budynkiem jest wykorzystywana przez Dłużniczkę do prowadzonej przez Nią działalności, to należy stwierdzić, że to Ona w sensie ekonomicznym jest właścicielem tej nieruchomości i to Ona dokona w efekcie dostawy nieruchomości – przeniesienia prawa do rozporządzania nią jak właściciel. Stan własnościowy sprzedawanej nieruchomości, czy też uprawnienia do rozporządzania nieruchomością
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem Nieruchomości w drodze licytacji komorniczej.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług sprzedaży w drodze egzekucji komorniczej działki.
Obowiązek odprowadzenia podatku VAT od sprzedaży w trybie licytacji komorniczej nieruchomości.
Opodatkowanie dostawy udziału nieruchomości w trybie licytacji komorniczej.
Nabycie nieruchomości, dokonane w drodze licytacji publicznej zakończonej wydaniem przez Sąd przysądzenia własności nieruchomości – tj. w postępowaniu egzekucyjnym – podlega PCC (jako wywołujące takie same skutki prawne jak umowa sprzedaży).
Skutki podatkowe nabycia nieruchomości w drodze licytacji komorniczej opodatkowanej podatkiem od towarów i usług oraz możliwość ubiegania się o zwrot nadpłaty podatku od czynności cywilnoprawnych.
Zastosowanie do dostawy działki w drodze licytacji publicznej zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Nabycie w drodze licytacji komorniczej w postępowaniu egzekucyjnym udziałów w spółce z o.o. nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż przybicie przez komornika nie zostało wymienione jako czynność skutkująca opodatkowaniem podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości – działki zabudowanej i działki niezabudowanej, w trybie licytacji komorniczej.
Ulga mieszkaniowa - zakup lokalu mieszkalnego w licytacji komorniczej po upływie trzyletniego terminu.
Sprzedaż działki w trybie egzekucji będzie stanowiła czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług, ale nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 oraz pkt 2 ustawy w zw. z art. 43 ust. 21 ustawy.
Sposób opodatkowania zbycia działek 1 i 2 w trybie licytacji komorniczej.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości w trybie licytacji komorniczej.
W zakresie skutków podatkowych nabycia udziału w nieruchomości w drodze licytacji publicznej w toku postępowania egzekucyjnego w administracji prowadzonego przez Naczelnika Urzędu Skarbowego.
Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana
Sprzedaż działki nr 1/1 stanowiącej nieruchomość zabudowaną będzie stanowiła czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług, ale nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2, pkt 10 i pkt 10a ustawy w zw. z art. 43 ust. 21 ustawy.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości zabudowanej w drodze sprzedaży licytacyjnej w trybie kodeksu postępowania egzekucyjnego.