Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego w sytuacji skorzystania przez najemcę z prawa wykupienia maszyny po upływie okresu najmu oraz określenie podstawy opodatkowania w sytuacji skorzystania przez najemcę z prawa wykupienia maszyny po upływie okresu najmu.
Sposób opodatkowania wykonywanych przez Spółkę dodatkowych czynności, w zamian za które pobiera dodatkowe opłaty.
Brak konieczności skorygowania uprzednio odliczonego podatku naliczonego w przypadku przyznania Korzystającemu uprawnienia do skrócenia okresu leasingu poprzez przyznanie tego uprawnienia po spłacie 70. raty kapitałowej (tj. z dniem 10. lipca 2025 roku) a następnie skorzystanie przez Korzystającego z tego uprawnienia.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zakupem kampera.
Brak obowiązku zapłaty podatku akcyzowego w związku z najmem/leasingiem samochodów osobowych na terytorium państwa członkowskiego UE.
Sposób rozliczenia umowy leasingu nieruchomości (dostawa towarów/świadczenie usług, brak opodatkowania/opodatkowanie przeniesienia własności po jej zakończeniu).
Dotyczy - możliwość i warunki zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z nabyciem, użytkowaniem i leasingowaniem samochodu osobowego
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu zakupu samochodu osobowego wykupionego z leasingu, wyłącznie w celu dalszej odsprzedaży.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dotacji otrzymanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na sfinansowanie opłat ustalonych w umowach leasingu dotyczących nowych pojazdów wykorzystujących do napędu energię elektryczną oraz uznania kwot netto opłat związanych z umową leasingu pojazdów elektrycznych sfinansowanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
Dotyczy ustalenia, czy Spółce przysługuje możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów 100% wydatków związanych z refakturą najmowanego samochodu, pozostającego przedmiotem leasingu operacyjnego.
Czy Spółka, w przypadku otrzymania kontrybucji, może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów: odpisów amortyzacyjnych, wydatki na nabycie składników majątkowych nieprzekraczających 10 000 zł, oraz koszt leasingu operacyjnego, oraz ustalenie, czy kwota kontrybucji stanowi przychód podatkowy
Obowiązek dokonania korekty kosztu uzyskania przychodów rozpoznanego przez Spółkę z tytułu Dyskonta.
Czy laptopy oraz system fotowoltaiczny nie stanowią urządzenia przemysłowego, handlowego lub naukowego w rozumieniu art. 21 ust. 1 pkt 1 updop i w konsekwencji wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę na rzecz kontrahenta z tytułu leasingu laptopów i systemu fotowoltaicznego nie będzie stanowić płatności, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 updop podlegających opodatkowaniu podatkiem u źródła i na Spółce
Szacunkowy koszt finansowania poszczególnych pojazdów oferowanych w ramach portalu internetowego winien być doliczony do wartości początkowej tych pojazdów do momentu wydania ich klientowi tj. do momentu przyjęcia ich do użytkowania.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Czy zastosowanie znajdzie art. 16 ust. 1 pkt 49 oraz 49a ustawy o CIT, w związku z czym, czy Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczania w koszty uzyskania przychodów 100% wydatków związanych z leasingowanymi oraz najmowanymi samochodami osobowymi, tj. całości opłat leasingowych, całości składek ubezpieczeniowych oraz całości opłat z tytułu kosztów używania samochodów osobowych, które to samochody następnie
Ustalenia, czy wydatki na czynsz z tytułu umowy najmu nieruchomości nie będą stanowić dla spółki dochodu z tytułu ukrytych zysków; czy wydatki na czynsz z tytułu umowy najmu ruchomości nie będą stanowić dla spółki dochodu z tytułu ukrytych zysków; czy podstawa opodatkowania dochodu z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w odniesieniu do samochodów osobowych wykorzystywanych przez