Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego prawidłowe jest ujmowanie w kolumnie - 08 PKPiR faktury za wynagrodzenie miesięczne dodatkowe - eksploatację samochodu, za którą nie otrzymuje faktycznej zapłaty, przy jednoczesnym nie ujmowaniu w kolumnie -13 PKPiR faktury kosztowej wystawionej przez kontrahenta będącej rozliczeniem karty paliwowej?
opodatkowanie przychodów uzyskiwanych z działów specjalnych produkcji rolnej
Czy z uwagi na brak przekroczenia limitu przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej, ustalonych oddzielnie od przychodów z działalności rolniczej w ramach gospodarstwa rolnego, wynoszącego 1 200 000 euro, w 2016 r. na Wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych przy pomocy ksiąg rachunkowych i rozpoznania przychodu z tytułu działalności gospodarczej według
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej jest odrębnym od Wnioskodawcy (założyciela) podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych i jako jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej samodzielnie wykonuje działalność gospodarczą. W świetle powyższego, skoro Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej jest odrębnym podatnikiem, obowiązany jest prowadzić odrębną od swojego założyciela ewidencję rachunkową
Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodu z tytułu umorzenia dobrowolnego lub innej formy odpłatnego zbycia akcji spółki komandytowo-akcyjnej objętych w zamian za aport w postaci przedsiębiorstwa.
w zakresie sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodów uzyskanych z odpłatnego zbycia wskazanych we wniosku lokali mieszkalnych
w zakresie możliwości uznania wskazanych we wniosku budynków za towary handlowe w prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej
w zakresie ustalenia źródła przychodów do jakiego należy zaliczyć przychody ze zbycia w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wskazanych we wniosku nieruchomości mieszkalnych
Jak zgodnie z art. 22 ust. 1f pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustalić dla celów podatkowych wartość składników przedsiębiorstwa w postaci należności z tytułów dostaw i usług, ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, innych świadczeń dochodzonych na drodze sądowej i innych oraz z tytułu podatków i ceł, w przypadku odpłatnego zbycia akcji objętych w zamian za to przedsiębiorstwo?
Czy Wnioskodawca może, towar, o którym mowa powyżej (nagrody, sprzęt i zużywany sprzęt 3 Stany faktyczne) zdjąć ze stanu magazynowego w formie paragonu imiennego, opiewającego na cenę zakupu netto plus podatek VAT?
Czy Wnioskodawca może, towar, o którym mowa powyżej (nagrody, sprzęt i zużywany sprzęt 3 Stany faktyczne) zdjąć ze stanu magazynowego w formie paragonu imiennego, opiewającego na cenę zakupu netto plus podatek VAT?
Czy Wnioskodawca może, towar, o którym mowa powyżej (nagrody, sprzęt i zużywany sprzęt 3 Stany faktyczne) zdjąć ze stanu magazynowego w formie paragonu imiennego, opiewającego na cenę zakupu netto plus podatek VAT?
Czy przeniesienie dokumentów źródłowych pochodzących sprzed roku 2004, a dotyczących nabycia, wytworzenia czy modernizacji środków trwałych i wartości niematerialnych, na elektroniczne nośniki informacji będzie zgodne z przepisem art. 86 par. 1 Ordynacji?
Czy zgodnie z przepisami art. 16 ust 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych prawidłowe będzie ustalenie wartości początkowej przedmiotowej nieruchomości, otrzymanej w związku z likwidacją spółki , w księgach podatkowych Oddziału w wysokości wartości rynkowej tej nieruchomości na dzień przyjęcia przez Oddział, określonej na podstawie wyceny niezależnego rzeczoznawcy?
W jaki sposób rozdzielić przychody i koszty Chorągwi przed i po uzyskaniu przez nią osobowości prawnej?
Czy przekazany majątek dla Chorągwi nie będzie stanowił przychodu podatkowego?
Czy na podstawie potwierdzenia przelewu i wystawionego na jego podstawie dowodu wewnętrznego można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kwotę zwrotu wydatków poniesionych na adaptację, wraz z odsetkami i kosztami sądowymi?
W jaki sposób ustalić wartość początkową przejętych przez Chorągiew środków trwałych dla potrzeb amortyzacji oraz w jaki sposób amortyzować przejęte środki trwałe po uzyskaniu osobowości prawnej?W jaki sposób rozdzielić przychody i koszty Chorągwi przed i po uzyskaniu przez nią osobowości prawnej?Czy przekazany majątek dla Chorągwi nie będzie stanowił przychodu podatkowego?
Czy Spółka Akcyjna, przekształcona ze Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, nadal może opłacać podatek dochodowy w formie ryczałtowej i w kwocie, jaką do czasu przekształcenia płaciła Spółka z o.o.?