Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym rozliczenie pomiędzy Spółką a Partnerem działającymi jako uczestnicy wspólnego przedsięwzięcia, nie stanowi odpłatnego świadczenia usług w rozumieniu art. 5 i art. 8 ustawy VAT?
Zwolnienie z podatku VAT czynności zarządzania nieruchomościami na rzecz wspólnot mieszkaniowych, prawidłowość wystawiania faktur na rzecz klientów konsorcjum zarówno za zarządzanie nieruchomościami, jak i usługi ochrony oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymanych od Konsorcjanta.
Uznanie rozliczeń pomiędzy Instytutem a Partnerem za czynności pozostające poza zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Sposób udokumentowania ww. rozliczeń.
Brak opodatkowania podatkiem VAT rozliczenia pomiędzy Konsorcjantami dokonywanego w ramach umowy Konsorcjum oraz sposobu dokumentowania przekazania Członkowi Konsorcjum przez Lidera Konsorcjum kwot należnych za czynności realizowane w ramach Konsorcjum.
Uznanie, że otrzymana od NCBiR dotacja nie stanowi dotacji wpływającej na podstawę opodatkowania, sposób udokumentowania otrzymanych środków.
Opodatkowanie podatkiem VAT rozliczenia pomiędzy Konsorcjantami dokonywanego w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.
Czy w przypadku sprzedaży lub odpłatnego udostępnienia nieruchomości związanych z Konsorcjum Wnioskodawca rozpozna przychody i koszty wyłącznie w wysokości ustalonego w umowie Konsorcjum przypadającego na Wnioskodawcę udziału w przychodach i kosztach? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1) - Czy Wnioskodawca rozpozna w kosztach uzyskania przychodu odpisy amortyzacyjne dokonywane od zrealizowanej w ramach
Opodatkowanie rozliczenia ustalonego jako procent przychodów, przypadającego na Spółkę w ramach konsorcjum i udokumentowania tego rozliczenia notą księgową wystawianą przez Spółkę na Lidera.
Opodatkowanie rozliczenia ustalonego jako procent przychodów, przypadającego na Spółkę w ramach konsorcjum i udokumentowania tego rozliczenia notą księgową wystawianą przez Spółkę na Lidera.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania praw do korzystania z Produktów, uznanie czynności wykonywanych przez Spółkę w związku z Kosztami Wspólnymi i Kosztami Usług za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawo do odliczenia podatku VAT z faktur zakupowych.
Czy w odniesieniu do rozliczeń pomiędzy Liderem a Partnerem dojdzie do czynności opodatkowanych, sposobu dokumentowania tej czynności.
Nieuznanie wykonywanych czynności za świadczenie kompleksowej usługi wykonywanej na rzecz TU, zwolnienie od podatku usług świadczonych usług.
Podział przychodów i kosztów konsorcjum dokonywany przez jego Lidera na rzecz Partnera stosownie do jego udziału we wspólnym przedsięwzięciu nie stanowi ani dostawy towarów ani świadczenia usług w rozumieniu art. 5 ust. 1 pkt 1, art. 7 ust. 1 oraz art. 8 ust. 1 ustawy. W efekcie rozliczenia te nie powinny być – zgodnie z art. 106b ust. 1 pkt 1 ustawy – dokumentowane fakturami i mogą być udokumentowane
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności polegających na wzajemnych rozliczeniach w ramach działalności Konsorcjum oraz braku obowiązku wystawienia faktury z tytułu wewnętrznych rozliczeń pomiędzy Uczestnikiem a Liderem Konsorcjum.
1. Czy należności Wiodącego Rejestrującego, Współrejestrującego lub Administratora z tytułu partycypacji Wnioskodawcy w Kosztach, o których mowa w pkt 4 lit. a)-d) opisu stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, stanowią należności, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 lub pkt 2a UPDOP, a w związku z tym czy na Spółce ciąży obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od tych należności?
Uznanie wykonywanych przez Wnioskodawcę czynności za świadczenie kompleksowej usługi, zwolnienie od opodatkowania usług polegających na doprowadzeniu do zawarcia umów ubezpieczenia oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z wykonywaniem tych czynności oraz zwolnienie od opodatkowania pozostałych czynności oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z wykonywaniem
Sposób rozpoznania przychodów i kosztów w związku z realizacją umowy konsorcjum.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur zakupu towarów i usług wykorzystywanych przy realizacji Projektu, sposób dokumentowania rozliczeń pomiędzy członkami konsorcjum nieodnoszących się do żadnych wykonanych przez Wnioskodawcę oraz Lidera dostaw towarów i świadczeń usług oraz udokumentowanie fakturą otrzymanego od Lidera wynagrodzenia odnoszącego się do rzeczywiście wykonanych
Wydanie interpretacji w zakresie ustalenia opodatkowania dochodów Spółki zagranicznej w Polsce w odniesieniu do umowy polsko-niemieckiej.
Brak opodatkowania rozliczeń finansowych obejmujących podział kosztów dokonywanych przez uczestników konsorcjum w ramach wspólnego przedsięwzięcia.
Rozliczenia między członkami konsorcjum, świadczenie usług na rzecz zamawiającego.
Rozliczenia między członkami konsorcjum, świadczenie usług na rzecz zamawiającego.
możliwość dokumentowania rozliczeń dokonywanych z Bankiem, jako liderem Konsorcjum, za pomocą dokumentów księgowych innych niż faktury