Obowiązki płatnika w związku z sfinansowaniem pracownikom mobilnym wydatków na dojazd prywatnym samochodem, nocleg i wyżywienie.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z eksploatacją samochodu osobowego używanego do najmu prywatnego
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że opłaty parkingowe, jakie ponosi / poniesie Wnioskodawca z tytułu wyjazdów Specjalistów, które nie są sensu stricte kosztami eksploatacji samochodów niestanowiących składników majątku podatnika, będą stanowić dla Wnioskodawcy w całości koszty uzyskania przychodów rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że opłaty parkingowe, jakie ponosi / poniesie Wnioskodawca z tytułu wyjazdów Specjalistów, które nie są sensu stricte kosztami eksploatacji samochodów niestanowiących składników majątku podatnika, będą stanowić dla Wnioskodawcy w całości koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że opłaty parkingowe, jakie ponosi / poniesie Wnioskodawca z tytułu wyjazdów Specjalistów, które nie są sensu stricte kosztami eksploatacji samochodów niestanowiących składników majątku podatnika, będą stanowić dla Wnioskodawcy w całości koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów koszty czynszu najmu samochodu wykorzystywanego do działalności mieszanej?Czy koszty związane z eksploatacją (w tym paliwo) również można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?Czy w przypadku użytkowania samochodu osobowego niestanowiącego składnika majątku podatnika, aby można było zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zużycie paliwa i pozostałe
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego wydatki ponoszone przez Spółkę na nabycie usług oraz artykułów wymienionych w opisie stanu faktycznego, udokumentowanych raportami wydatków i paragonami fiskalnymi, albo odpowiednio biletami mogą stanowić koszt uzyskania przychodów Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji Spółka może zaliczać przedmiotowe wydatki do kosztów uzyskania
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów w części dotyczącej wydatków ponoszonych w ramach umowy najmu samochodu osobowego oraz w części dotyczącej naliczonego od czynszu najmu samochodu osobowego podatku od towarów i usług niepodlegającego odliczeniu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów czynszu najmu samochodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia kosztu uzyskania przychodu z tytułu poniesienia wydatków dotyczących najmu samochodu osobowego.
Czy ograniczenia wynikające z art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dotyczą także czynszu płaconego z tytułu najmu samochodu, czyli czy wydatki z tytułu kosztów używania samochodu osobowego w rozumieniu tego przepisu obejmują czynsz za jego wynajem?
Czy w przedstawionym powyżej stanie faktycznym koszty związane z zawarciem umowy najmu samochodów osobowych (koszty czynszu najmu), ponoszone przez Spółkę, stanowią koszt uzyskania przychodu, na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, w pełnej wysokości, tj. bez ograniczenia do wysokości limitu określonego w art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o CIT? (stan faktyczny)
Czy w przedstawionym powyżej zdarzeniu przyszłym koszty związane z zawarciem umowy najmu samochodów osobowych (koszty czynszu najmu), ponoszone przez Spółkę, będą stanowiły koszt uzyskania przychodu, na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, w pełnej wysokości, tj. bez ograniczenia do wysokości limitu określonego w art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o CIT? (zdarzenie przyszłe)
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu czynszu najmu samochodów osobowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu czynszu najmu samochodów osobowych .
Czy koszty wynikające z poniesionych przez Spółkę opłat za wynajem samochodu osobowego będą w całości kosztem uzyskania przychodu?
Czy Spółka ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów koszty ponoszonych opłat na rzecz usługodawcy w pełnej wysokości bez względu na faktyczny przebieg pojazdu dla celów podatnika i stosować ograniczenie w postaci limitu jedynie w zakresie kosztów o charakterze eksploatacyjnym (w szczególności koszty paliwa, serwisowe, napraw), a w efekcie ma prawo do zwiększenia kosztów uzyskania przychodów
Czy do wydatków ponoszonych przez Wnioskodawcę na czynsz najmu samochodów osobowych wykorzystywanych w działalności gospodarczej prowadzonej przez Wnioskodawcę nie ma zastosowania ograniczenie w zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w konsekwencji, po spełnieniu warunków o których mowa w art. 15 ust. 1 tej ustawy
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów w części odnoszącej się do kosztów czynszu najmu oraz do kosztów eksploatacji wynajmowanych samochodów osobowych.
możliwość zakwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu zapłaty czynszu za najem samochodów osobowych wykorzystywanych w prowadzonej działalności gospodarczej
Czy Spółka powinna zaliczać wydatki z tytułu czynszu za najem albo dzierżawę samochodów osobowych w całości do kosztów uzyskania przychodów, czy też powinna to robić zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do wysokości limitu wynikającego z tzw. kilometrówki?