Czy poniesione do tej pory oraz poniesione w przyszłości przez Spółkę wydatki na rzecz kontrahentów, na zapłatę kar umownych za nieterminowe dostarczenie towarów w sytuacjach opisanych w stanie faktycznym/przyszłym, stanowią dochód z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą i podlegają opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Wnioskodawcy.
Czy środki pieniężne zapłacone Wynajmującemu na podstawie zawartego porozumienia w związku z wcześniejszym rozwiązaniem umowy najmu powierzchni magazynowych określonych w stanie faktycznym, mogą stanowić dla Wnioskodawczyni koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów noty obciążeniowej w związku z usunięciem wad wykonanych przez wykonawcę zastępczego.
Dotyczy ustalenia, czy zapłacona przez Wnioskodawcę kara umowna za przekroczenie terminu wykonania umowy objęta notą księgową (…) z dnia (…) w kwocie (…), stanowi koszt uzyskania przychodów, na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15 lutego 1992 r.
Skutki podatkowe otrzymania zadatku (kwoty gwarancyjnej) oraz kary umownej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu poniesionej Opłaty z tytułu polubownego rozwiązania umowy najmu.
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w oparciu o art. 89b ustawy, a tym samym uprawnienie do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o skorygowaną wcześniej kwotę podatku naliczonego.
Brak opodatkowania otrzymanej kwoty gwarancyjnej i kary umownej z tytułu niezawarcia umowy sprzedaży nieruchomości.
Opodatkowanie i sposób dokumentowania kar umownych otrzymywanych od najemców z tytułu uszkodzenia pojazdów.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kary umownej za niedotrzymanie terminu realizacji umowy.
Brak możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kary umownej za niewykonanie w terminie umowy.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kar umownych z tytułu nieterminowego wykonania zlecenia w sytuacji wystąpienia okoliczności niezależnych od Spółki (Covid).
Kwalifikacja opisanych wydatków jako wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w ramach opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Ustalenie, czy zapłata przez Fundację kary umownej, z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy najmu stanowi wydatkowanie dochodów Fundacji na cele statutowe stosownie do art. 17 ust. 1 pkt 6c uCIT.
Czy w opisanym powyżej stanie faktycznym, zapłata kary umownej z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy najmu i uwolnienie się w ten sposób od ciężarów kontraktowych, może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o CIT? - Czy Spółka może zaliczyć karę umowną, o której mowa powyżej, do kosztów uzyskania przychodów w dacie rozwiązania umowy, tj. w dacie
Nieuznanie kar umownych za wynagrodzenie z tytułu niezwróconych opakowań zwrotnych oraz sposób dokumentowania tych kar.
Dotyczy skutków podatkowych otrzymania zasądzonych wyrokiem Sądu zaległych środków pieniężnych wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienia, kosztów sądowych i kosztów zastepstwa procesowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania Opłat pobieranych od Najemców - kar umownych.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług otrzymanej należności z tytułu kary umownej za niezwrócone palety.
w zakresie ustalenia: - Czy kwoty pieniężne wypłacone przez Wnioskodawcę na rzecz klientów (Zleceniodawcy) tytułem odszkodowań za szkody powstałe z tytułu utraty przesyłki mogą stanowić dla Spółki koszty uzyskania przychodów na gruncie przepisów ustawy o CIT, - Czy kwoty pieniężne wypłacone przez Wnioskodawcę na rzecz klientów (Zleceniodawcy) tytułem odszkodowań za szkody powstałe z tytułu uszkodzenia
w zakresie ustalenia czy w przedstawionym stanie faktycznym zapłata kar umownych (stwierdzonych notami obciążeniowymi) stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu.
brak opodatkowania otrzymanej kary umownej i brak obowiązku wystawienia faktury
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych kar umownych z tytułu nieterminowych dostaw albo niedokonania dostaw w ogóle oraz z tytułu niewystawienia jednej zbiorczej faktury.