Dotyczy skutków podatkowych związanych z objęciem udziałów w Spółce z o.o. za wkład pieniężny.
Ustalenie, czy przekazanie środków pieniężnych w postaci dobrowolnych napiwków od Klientów, stanowi przychód dla Spółki w świetle ustawy o CIT.
Czy stanowi koszt uzyskania przychodu, dla podatnika podatku dochodowego od osób prawnych prowadzącego działalność regulowaną w zakresie walut wirtualnych, wydatek poniesiony w formie gotówkowej na wtórne nabycie waluty wirtualnej.
W zakresie obowiązków Spółki jako płatnika oraz obowiązków informacyjnych związanych z uczestnictwem pracowników Wnioskodawcy w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę niemiecką.
obowiązki Spółki jako płatnika oraz obowiązków informacyjnych związanych z uczestnictwem pracowników Wnioskodawcy w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę niemiecką
Obowiązków Spółki jako płatnika oraz obowiązków informacyjnych związanych z uczestnictwem pracowników Spółki w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę niemiecką.
W zakresie obowiązków Spółki jako płatnika oraz obowiązków informacyjnych związanych z uczestnictwem pracowników Wnioskodawcy w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę niemiecką.
W zakresie obowiązków Spółki jako płatnika oraz obowiązków informacyjnych związanych z uczestnictwem pracowników Wnioskodawcy w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę niemiecką.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego.
Czy wydatki na nabycie usług noclegowych umożliwiających wykonanie usług na rzecz Spółki stanowią koszty uzyskania przychodów?
Czy w związku z uczestnictwem w Programie SS i Programie SM, przychód podlegający opodatkowaniu (z wyjątkiem przychodu z dywidendy oraz wypłat w gotówce) powstajepo stronie Wnioskodawcy dopiero w momencie sprzedaży nabytych (objętych) przez Wnioskodawcę akcji (na podstawie art. 24 ust. 11, art. 24 ust. 12 i art. 24 ust. 12a Ustawy o PIT w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2011 r.) i w konsekwencji
Skutki podatkowe umorzenia udziałów za wynagrodzeniem w formie pieniężnej oraz niepieniężnej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków wypłaty wynagrodzenia w postaci pieniężnej i niepieniężnej (nieruchomości) z tytułu umorzenia udziałów w Spółce.
Czy transakcja zbycia udziałów podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? W jakiej wysokości Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia przedmiotowych udziałów?
Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodu z tytułu umorzenia dobrowolnego lub innej formy odpłatnego zbycia akcji spółki komandytowo-akcyjnej objętych w zamian za aport w postaci przedsiębiorstwa.
Czy różnice (nadwyżki lub niedobory) w rozliczeniach kasowych z klientami powstałe w trakcie miesiąca przy wyjmowaniu kaset oraz z rozliczenia inwentaryzacji, tj. opróżnienia w całości automatu z gotówki, wynikające z przyczyn technicznych w działaniu automatu zaksięgowane przez Zakład na pozostałe przychody bądź koszty operacyjne stanowią przychody podatkowe (nadwyżki) i koszty uzyskania przychodów
Czy wolne od podatku dochodowego będą zwrócone dopłaty, których firma A. nie wnosiła a nabyła do nich prawo w związku z zakupem udziałów od poprzedniego wspólnika?
Ocena czy przewalutowanie pożyczki wyrażonej w walucie obcej na walutę polską oraz późniejsza jej spłata skutkuje rozpoznaniem różnic kursowych.
W jaki sposób należy ustalić wartość początkową każdego ze składników majątkowych w postaci prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz obiektów na nim posadowionych, które zostaną wniesione przez Wnioskodawcę w formie wkładu niepieniężnego do spółki osobowej a następnie amortyzowane, proporcjonalnie do określonego w umowie spółki udziału Spółki w zyskach spółki osobowej?
Skoro Spółka wydatków poniesionych na zapłatę not stanowiących efekt wadliwości dostarczonego towaru nie zaliczyła do kosztów uzyskania przychodów, to również wydatki zwrócone przez pracowników Spółki na podstawie not wystawianych na tychże pracowników, nie będą stanowiły przychodów podatkowych. Tym samym stanowisko Spółki jest prawidłowe.
Czy wniesienie przez Spółkę nieruchomości gruntowej tytułem wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej będzie skutkowało powstaniem przychodu dla któregokolwiek ze wspólników spółki komandytowej? Ponadto, czy wniesienie aportu przez drugiego wspólnika spowoduje powstanie przychodu dla Spółki jako wspólnika spółki komandytowej?Jak należy określić wartość początkową wnoszonej nieruchomości dla potrzeb