Czy przychody wspólnoty mieszkaniowej z tytułu zawartej umowy najmu stanowią dla wspólnoty mieszkaniowej przychód z gospodarki zasobami mieszkaniowymi w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i jednocześnie czy dochód uzyskiwany z tego tytułu podlega zwolnieniu z art 17 ust.1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jeżeli zostanie wydatkowany na utrzymanie nieruchomości
Czy otrzymane odszkodowanie (dochód) będzie korzystał ze zwolnienia z art. 17 ust. 1 pkt 44 zgodnie z zapisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
w zakresie możliwości zwolnienia od opodatkowania dochodu uzyskanego z tytułu najmu części powierzchni dachu pod maszt telefonii cyfrowej oraz pomieszczenia technicznego w budynku mieszkalnym.
w zakresie możliwości zwolnienia od opodatkowania dochodu uzyskanego z tytułu najmu części powierzchni dachu pod infrastrukturę telekomunikacyjną.
Czy Wspólnota Mieszkaniowa obdarowana przez X, terenem o powierzchni 7 arów 89 m2 zostanie zwolniona z podatku od darowizny w myśl art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
Zasady opodatkowania Czynności gospodarowania Nieruchomościami oraz Czynności zarządzania Nieruchomościami, a także prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z ww. czynnościami
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy jeśli Wspólnota mieszkaniowa posiada piwnicę i wynajmuje ją jednemu z właścicieli lokalu (członkowi Wspólnoty) to musi zapłacić podatek dochodowy od uzyskanego w ten sposób dochodu?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego z tytułu umorzenia (w całości lub częściowo) nadpłaty wkładów budowlanych oraz z tytułu przedawnionych nadpłat wkładów budowlanych.
Czy Wspólnota podatek dochodowy wylicza tylko od dochodu związanego z odsetkami od lokat?
1. Czy w przedstawionych stanach faktycznych Spółdzielnia prawidłowo rozumie pojęcie gospodarki zasobami mieszkaniowymi? 2. Czy - w związku z tak rozumianym pojęciem gospodarki zasobami mieszkaniowymi Spółdzielnia może tworzyć fundusz remontowy z odpisów ze wszystkich lokali zaliczonych przez Spółdzielnię do gospodarki zasobami mieszkaniowym, tj. wszystkich lokali, do których przysługuje spółdzielcze
Czy Spółdzielnia Mieszkaniowa, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, prawidłowo kwalifikuje kwestię odpisy na fundusz remontowy w związku z art. 16 ust. 1 pkt 9 - art. 16 ust. 1 pkt 9 lit. a) ustawy o podatku dochodowym, a to: a. garaże wbudowane w budynki mieszkalne - odpis na fundusz remontowy stanowi koszt uzyskania przychodu, a wartość faktycznych remontów z konta księgowego - Fundusz
Czy odpisy na fundusz remontowy od lokali użytkowych przeniesionych na własność odrębną, lokali użytkowych, do których przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mogą być uznane za koszt uzyskania przychodów i czy odpis na remonty nieruchomości wspólnej może obciążać koszty gospodarki zasobami mieszkaniowymi w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy naliczony dla wyżej wymienionego mienia odpis na fundusz remontowy zasobów mieszkaniowych można ująć w ciężar kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 w związku z art.16 ust.1 pkt 9 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Wspólnota powinna zapłacić podatek dochodowy od uzyskanych przychodów opisanych w punktach 1, 2 i 3?
Czy dochód uzyskany z wynajmu pomieszczenia piwnicznego w którym znajdują się urządzenia telekomunikacyjne służące do dostarczania sygnału telewizji kablowej do mieszkań w budynku wspólnoty i do sąsiednich budynków przeznaczony na cele związane z utrzymaniem własnych zasobów mieszkaniowych korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego, rozstrzygnięcia, czy właściciele lokali mieszkalnych mogą podjąć decyzję, aby podatek dochodowy wynikający z braku zwolnienia dochodu lokali użytkowych obciążał w całości tych właścicieli a nie całą Wspólnotę.
Czy opisany sposób zastosowania współczynnika dla wyliczenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych jest prawidłowy?
zakwalifikowanie pożytków z tytułu najmu części elewacji (apteka) do dochodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, zwolnionych z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego oraz momentu powstania przychodu podatkowego.
Czy dochód Spółdzielni w części dotyczącej odsetek uzyskanych za opóźnienia w płatnościach od najmu pomieszczeń piwnicznych, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, jest zwolniony na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy dochód Spółdzielni w części dotyczącej odsetek uzyskanych za opóźnienia w płatnościach od wynajmu ścian budynku na potrzeby reklamy jest zwolniony na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
sposób ustalenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
sposób ustalenia dochodu do opodatkowania Wspólnoty,- możliwości skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych,