Nieodpłatne wniesienie Mienia do Fundacji rodzinnej w celu pokrycia lub zwiększenia funduszu (założycielskiego lub zapasowego) Fundacji oraz darowizny Mienia (na rzecz Fundacji), która nie zwiększy funduszu założycielskiego lub zapasowego Fundacji.
Uznanie wniesienia składników majątku za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Określenie czy użyczenie nieruchomości przez Fundatora na rzecz Fundacji rodzinnej będzie opodatkowane podatkiem od towarów i usług.
Opodatkowanie wynajmu nieruchomości długoterminowego przez Fundację rodzinną.
Dochody Fundacji Rodzinnej z prowadzonej działalności w zakresie wynajmu oraz dzierżawy Nieruchomości będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla sprzedaży nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 albo pkt 10a ustawy oraz możliwość rezygnacji z tego zwolnienia i wybór opodatkowania przed zawarciem ostatecznej umowy sprzedaży nieruchomości.
Skutki podatkowe wniesienia nieruchomości jako ZCP do fundacji rodzinnej.
Uznanie Fundacji Rodzinnej za podatnika podatku od towarów i usług w zakresie planowanej działalności gospodarczej, w szczególności zbycia i odpłatnego udostępniania mienia (Nieruchomości) oraz brak opodatkowania nieodpłatnego świadczenia na rzecz beneficjentów Fundacji Rodzinnej, polegającego na przekazaniu w nieodpłatne korzystanie Nieruchomości będącej własnością Fundacji Rodzinnej.
1. Czy Fundacja będzie miała prawo do odliczenia zapłaconego podatku od przychodów z budynków od 19% CIT z tytułu najmu i dzierżawy nieruchomości na rzecz podmiotów powiązanych? 2. Czy Fundacja będzie miała prawo ubiegać się o zwrot zapłaconego podatku od przychodów z budynków, który nie został w żaden sposób odliczony?
Dotyczy ustalenia, czy przychody Wnioskodawcy przeznaczone na zakup nieruchomości zlokalizowanej (…) na siedzibę Wnioskodawcy będzie dla Wnioskodawcy stanowił dochód wydatkowany na cele określone w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT w zw. z art. 17 ust. 1b ustawy o CIT, a więc podlegający zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
1. Czy uzyskanie przez Fundację przychodów z zysków kapitałowych w rozumieniu art. 7b ust. 1 pkt 1, 1a i 3 Ustawy o CIT uzyskane z podmiotów w których Fundacja obejmie Udziały, Akcje, OPiO w zamian za Aport będzie korzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 Ustawy o CIT, a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania?
Czy w przypadku nabycia przez FR mienia na drodze spadku po Fundatorze w wyniku powołania do dziedziczenia testamentowego albo na drodze wkładu na fundusz założycielski lub darowizny od Fundatora lub jego zstępnych, dochód (przychód) FR z tego tytułu będzie zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Dochody Fundacji z prowadzonej działalności w zakresie najmu krótkoterminowego i długoterminowego będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
Dotyczy ustalenia: - czy przychód Fundacji związany z wniesieniem Udziałów do Fundacji będzie podlegał zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych, - czy przychód Fundacji związany ze sprzedażą Udziałów będzie podlegał zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy dochód (przychód) Fundacji z tytułu wynajmu Nieruchomości, w zakresie opisanym w stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym, korzysta i będzie korzystał w przyszłości ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT.
Skutki podatkowe wynajmu od Fundacji rodzinnej nieruchomości oraz skutki wypłaty świadczeń z Fundacji.
W zakresie skutków podatkowych wynajmu nieruchomości przez Fundatora i małżonkę Fundatora od Fundacji Rodzinnej.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług nabycia nieruchomości zlokalizowanej we Włoszech.
Czy najem krótkoterminowy Apartamentów mieści się w dozwolonej działalności Fundacji o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o FR i tym samym dochody Fundacji osiągnięte z najmu krótkoterminowego Apartamentów podmiotom niepowiązanym korzystają ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT?
Dotyczy ustalenia, czy: - dochody Fundacji z działalności polegającej na dzierżawie Lokalu 1 na rzecz Dewelopera 1 będą podlegały zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych; - dochody Fundacji z działalności polegającej na wynajmie Lokalu 2 na rzecz Dewelopera 2 będą podlegały zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych; - dochody Fundacji z działalności polegającej na dzierżawie lub wynajmie
Czy dochody Fundacji lokowane przez nabycie Certyfikatów, a następnie po ich wykupie przeznaczone na działalność statutową, będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 6c w zw. z art. 17 ust. 1e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy dochód (przychód) Fundacji z tytułu wynajmu, w zakresie opisanym w zdarzeniu przyszłym, będzie korzystał ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT.
Zwolnienie Fundacji Rodzinnej z podatku CIT w związku z otrzymaniem udziałów spółki przejmującej.