Skutki podatkowe wycofania Nieruchomości i pozostałych środków trwałych z działalności gospodarczej i przeniesienia ich do majątku osobistego celem dalszego najmu prywatnego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości przez wspólników spółki cywilnej - (ustalenie źródła przychodów).
Odpłatne zbycie nieruchomości gruntowej wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Brak wliczenia do obrotu przy wyliczaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, obrotu z tytułu sprzedaży Budynku.
Skutki podatkowe sprzedaży lokali mieszkalnych wykorzystywanych w działalności gospodarczej.
Dotyczy ustalenia, czy spółka w związku z nabyciem maszyny ma prawo przyjąć ją do ewidencji środków trwałych w miesiącu jej nabycia i zainstalowania w zakładzie, a następnie rozpocząć od kolejnego miesiąca dokonywanie odpisów amortyzacyjnych, które będą ujmowane w kosztach uzyskania przychodów.
W zakresie ustalenia, czy budynki będące własnością Wnioskodawcy, które jako nieruchomości inwestycyjne nie są wpisane do ewidencji środków trwałych dla celów bilansowych, stanowią w przedstawionym stanie faktycznym, w którym Spółka nie amortyzuje przedmiotowych środków trwałych, przedmiot opodatkowania podatkiem od budynków, o którym mowa w art. 24b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia, czy budynki będące własnością Wnioskodawcy, które jako nieruchomości inwestycyjne nie są wpisane do ewidencji środków trwałych dla celów bilansowych, stanowią w przedstawionym stanie faktycznym, w którym Spółka nie amortyzuje przedmiotowych środków trwałych, przedmiot opodatkowania podatkiem od budynków, o którym mowa w art. 24b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy budynki będące własnością Wnioskodawcy, które jako nieruchomości inwestycyjne nie są wpisane do ewidencji środków trwałych dla celów bilansowych, stanowią w przedstawionym stanie faktycznym, w którym Spółka nie amortyzuje przedmiotowych środków trwałych, przedmiot opodatkowania podatkiem od budynków, o którym mowa w art. 24b Ustawy o CIT?
Czy budynki będące własnością Wnioskodawcy, które jako nieruchomości inwestycyjne nie są wpisane do ewidencji środków trwałych dla celów bilansowych, stanowią w przedstawionym stanie faktycznym, w którym Spółka nie amortyzuje przedmiotowych środków trwałych, przedmiot opodatkowania podatkiem od budynków, o którym mowa w art. 24b ustawy o CIT
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu użytkowego - zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia Nieruchomości.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia działek wprowadzonych do ewidencji środków trwałych a niewykorzystywanych w działalności.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne - skutki podatkowe sprzedaży budynku mieszkalnego wprowadzonego do ewidencji ŚT po upływie 5 lat od daty nabycia
Powstanie przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, o którym mowa w art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku ze sprzedażą udziału w nieruchomości nie ujętej w ewidencji środków trwałych.
W analizowanej sprawie zbycie nieruchomości mieszkalnej – z uwagi na treść art. 14 ust. 2c ustawy o PIT nie będzie skutkowało powstaniem po Pani stronie przychodu z działalności gospodarczej z uwagi na mieszkalny charakter tego budynku.
Czy w przedstawionej sytuacji Wnioskodawca może zastosować pomniejszenie podstawy opodatkowania podatku od przychodów z budynków o pełne 10.000.000 zł i w związku z tym nie mieć obowiązku zapłaty podatku od przychodów z budynków?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie planowanej sprzedaży udziału w nieruchomości wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
W zakresie ustalenia, 1. wartości samochodu osobowego będącego przedmiotem umowy najmu na potrzeby obliczenia limitu kosztów podatkowych o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, 2. czy wartość ustaloną w sposób o którym mowa w pytaniu nr 1 należy przyjąć na dzień wprowadzenia samochodu do ewidencji środków trwałych.
W zakresie ustalenia: wartości samochodu osobowego będącego przedmiotem umowy najmu na potrzeby obliczenia limitu kosztów podatkowych o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy wartość ustaloną w sposób o którym mowa w pytaniu nr 1 należy przyjąć na dzień wprowadzenia samochodu do ewidencji środków trwałych?