Wniosek w zakresie uznania opisanej darowizny urządzeń za dostawę towarów stanowiącą eksport opodatkowany stawką podatku 0%,
Rozpoznanie transakcji opisanych w WARIANCIE I jako dwie odrębne transakcje podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT na terytorium Polski stanowiące odpowiednio wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów i eksport towarów oraz niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT na terytorium Polski transakcji opisanych w WARIANCIE II.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów w składzie celnym oraz rozliczenie podatku VAT z tytułu eksportu towarów.
Prawo do do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów dokonanych od pierwszej transakcji Spółki do dnia złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego VAT-R.
Brak podlegania opłacie od środków spożywczych dla napojów eksportowanych i sprzedawanych poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
brak opodatkowania na terytorium Polski nabycia towaru od dostawcy z innego państwa członkowskiego UE oraz dostawy tego towaru na rzecz odbiorcy końcowego z Chin
uznanie dostawy towarów do magazynu na terytorium Włoch za sprzedaż opodatkowaną poza terytorium kraju i brak obowiązku rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów
Określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, opodatkowanie transakcji związanych z wewnątrzwspólnotowym przemieszczeniem towarów własnych z Niemiec do Polski w celu wykonania na nich usług, określenie momentu powstania obowiązku podatkowego i zastosowanie stawki VAT 0% względem eksportu towarów.
Powstania obowiązku podatkowego z tytułu WNT oraz eksportu towarów.
Od 1 kwietnia 2013 r. zaczyna obowiązywać część zmian w ustawie o VAT wprowadzonych ustawą z 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2013 r., poz. 35; dalej: ustawa zmieniająca). W założeniach ustawodawcy większość zmian ma służyć uproszczeniu zasad rozliczania podatku. Jednak na pewno nie wszystkie wprowadzone zmiany są oczekiwane przez
W zakresie rozliczenia podatku VAT w związku z wystąpieniem sukcesji prawnopodatkowej, w części objętej pytaniami oznaczonymi we wniosku jako nr 7-8.
W zakresie rozliczenia podatku VAT w związku z wystąpieniem sukcesji prawnopodatkowej, w części objętej pytaniami oznaczonymi we wniosku jako nr 1-6 oraz nr 9-11.
Transakcje zagraniczne sprawiają podatnikom kłopoty związane z ich prawidłowym rozliczeniem. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że na podatkowe rozliczenie zagranicznej sprzedaży lub zakupu składa się z reguły kilka etapów. Pomyłka w jednym z nich może skutkować błędami w dalszym rozliczeniu. Dlatego, aby zapobiec takim pomyłkom, warto przeanalizować poszczególne etapy związane z rozliczeniem zagranicznych
W zakresie rozliczenia podatku VAT w związku z wystąpieniem sukcesji prawnopodatkowej, w części objętej pytaniem oznaczonym we wniosku jako nr 2 i nr 3.
W zakresie rozliczenia podatku VAT w związku z wystąpieniem sukcesji prawnopodatkowej, w części objętej pytaniami oznaczonymi we wniosku jako nr 1 oraz nr 4-14.
brak obowiązku rozpoznania na terytorium kraju i opodatkowania czynności wewnątrzwspólnotowego nabycia oraz eksportu
Uznanie nieodpłatnego przekazania towarów za eksport oraz prawo do odliczenia podatku z tytułu nabycia przekazanych towarów
Przemieszczenie własnych towarów objętych procedurą tranzytu T1 w Niemczech lub Holandii do Polski, w celu poddania ich procedurze uszlachetniania czynnego nie będzie stanowiło dla Spółki wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Jednocześnie sprzedaż produktów kompensacyjnych do ostatecznego odbiorcy spoza Unii Europejskiej winna być rozpoznana jako eksport towarów ze stawką 0%.
Dokumentowanie fakturą wewnętrzną oraz wymagane dokumenty dla zastosowania 0% stawki podatku VAT w sytuacji nieodpłatnego przekazania towarów w ramach eksportu.
uregulowania związane z zakupem i sprzedażą samochodów używanych poza terytorium Polski
Czy dla powyżej opisanej transakcji sprzedaży właściwą stawką jest stawka VAT 0%?
Dotyczy kwestii określenia charakteru wykonywanych czynności polegajacych na nabyciu towarów handlowych od firmy koreańskiej.