Obowiązki płatnika z tytułu sfinansowania artystom mającym miejsce zamieszkania w Polsce oraz poza Polską dodatkowych świadczeń.
Opodatkowanie w Polsce dochodów uzyskanych w 2015 r. z tytułu działalności prowadzonej na terytorium Szwajcarii
W sytuacji gdy koszty opisanych świadczeń dodatkowych dla gości nieprowadzących działalności gospodarczej w całości będą korzystały ze zwolnienia od podatku dochodowego, na Wnioskodawcy z tytułu sfinansowania tych świadczeń nie będą ciążyły obowiązki płatnika.
W sytuacji gdy koszty opisanych świadczeń dodatkowych dla artystów polskich i zagranicznych nieprowadzących działalności gospodarczej w całości będą korzystały ze zwolnienia od podatku dochodowego, na Wnioskodawcy z tytułu sfinansowania tych świadczeń nie będą ciążyły obowiązki płatnika.
W sytuacji gdy koszty opisanych świadczeń dodatkowych poniesionych na podstawie umów zawieranych z agencją artystyczną dla artystów polskich i zagranicznych nieprowadzących działalności gospodarczej w całości będą korzystały ze zwolnienia od podatku dochodowego, na Wnioskodawcy z tytułu sfinansowania tych świadczeń nie będą ciążyły obowiązki płatnika.
Czy zryczałtowany 20% podatek (tzw. podatek u źródła) Wnioskodawca jest zobowiązany pobrać tylko od łącznych kwot wynagrodzeń artystów (bez uwzględnienia kwoty prowizji przypadającej Agencji)?
Czy w świetle umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej pomiędzy RP a Norwegią - powstaje obowiązek potrącania podatku dochodowego w Polsce od dochodów uzyskiwanych przez zagranicznych artystów z tytułu ich działalności artystycznej z osobiście wykonywanej działalności artystycznej na terenie Polski na rzecz Wnioskodawcy, organizującego imprezy artystyczne w ramach działalności statutowej?
Czy w świetle umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej pomiędzy RP a Niemcami - powstaje obowiązek potrącania podatku dochodowego w Polsce od dochodów uzyskiwanych przez zagranicznych artystów z tytułu ich działalności artystycznej z osobiście wykonywanej działalności artystycznej na terenie Polski na rzecz Wnioskodawcy, organizującego imprezy artystyczne w ramach działalności statutowej?
Czy wynagrodzenie należne Wykonawcy (rezydentowi Wielkiej Brytanii) na mocy umowy zawartej z Wnioskodawcą, tj. z tytułu wykonania przez Wykonawcę obowiązków określonych w pkt 1-5 opisanego stanu faktycznego winno być opodatkowane 20% podatkiem dochodowym od osób fizycznych, tj. zgodnie z przepisami prawa polskiego?
Czy prawidłowe będzie postępowanie Wnioskodawcy, który w myśl przepisów art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i art. 17 ust. 2 i 3 umów o unikaniu podwójnego opodatkowania nie dokona potrącenia podatku ryczałtowego od kwoty brutto kontraktu, potwierdzonej wystawioną fakturą dla teatru z Niemiec w przypadku aktualnego certyfikatu rezydencji?
w zakresie obowiązku potrącenia przez Wnioskodawcę zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanych niemieckim artystom (osobom prawnym) honorariów i zwrotu kosztów pobytu: - bezpośrednio artystom z tytułu występu artystycznego, - innym podmiotom reprezentującym artystę (agentom działającym zarówno we własnym imieniu, jak i w imieniu artysty oraz działających na jego rzecz) z tytułu występu artystycznego
w zakresie obowiązku potrącenia przez Wnioskodawcę zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanych norweskim artystom (osobom prawnym) honorariów i zwrotu kosztów pobytu: - bezpośrednio artystom z tytułu występu artystycznego, - innym podmiotom reprezentującym artystę (agentom działającym zarówno we własnym imieniu, jak i w imieniu artysty oraz działających na jego rzecz) z tytułu występu artystycznego
Jak należy naliczyć podatek od wygranej uzyskanej w konkursie artystycznym, którego warunkiem było przekazanie praw autorskich do zgłaszanej pracy, a który był zorganizowany w państwie nie należącym do Unii Europejskiej, ani do Europejskiego Obszaru Gospodarczego?
w zakresie obowiązku potrącenia przez Wnioskodawcę zryczałtowanego podatku dochodowego od należności wypłacanych na rzecz teatru z Norwegii z tytułu prowadzonej przez niego na terenie Polski działalności artystycznej
w zakresie obowiązku potrącenia przez Wnioskodawcę zryczałtowanego podatku dochodowego od należności wypłacanych na rzecz teatru z Niemiec z tytułu prowadzonej przez niego na terenie Polski działalności artystycznej
Czy prawidłowe będzie postępowanie Teatru, który w myśl przepisów art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i umów o unikaniu podwójnego opodatkowania:art. 17 ust. 2 i 3 Niemcynie dokona potrącenia podatku ryczałtowego od kwoty brutto umowy, potwierdzonej wystawioną fakturą z teatru z Niemiec w przypadku aktualnego certyfikatu rezydencjiart. 17 ust. 2 Rosjadokona potrącenia ryczałtowego
Czy prawidłowe będzie postępowanie Teatru, który w myśl przepisów art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i umów o unikaniu podwójnego opodatkowania:art. 17 ust. 2 i 3 Niemcynie dokona potrącenia podatku ryczałtowego od kwoty brutto umowy, potwierdzonej wystawioną fakturą z teatru z Niemiec w przypadku aktualnego certyfikatu rezydencjiart. 17 ust. 2 Rosjadokona potrącenia ryczałtowego
Czy opłatę za nocleg dla osób niebędących pracownikami Urzędu należy uznać za przychód z innych źródeł a w związku z tym wykazać w informacji PIT-8C?
Jak należy opodatkować nagrody pieniężne z tytułu uczestnictwa w zorganizowanych konkursach graficznych?
Opodatkowanie nagród pieniężnych otrzymanych przez zwycięzców konkursu z dziedziny kultury i sztuki.
Opodatkowanie wynagrodzenia uzyskanego przez artystów mających miejsce zamieszkania we Francji i w Japonii.
Czy prawidłowe jest zwolnienie artystów pochodzących z Włoch, Francji, Norwegii i Turcji w przypadku osób prawnych na podstawie art. 7, bez konieczności pozyskania z ministerstwa pisma o występie tychże artystów w ramach wymiany kulturalnej?
w zakresie możliwości zaliczenia do zysków przedsiębiorstwa przychodów uzyskanych przez osoby prawne mające siedzibę za granicą prowadzące działalność artystyczną na terytorium Polski na podstawie: - umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej ze Stanami Zjednoczonymi - jest prawidłowe -umów o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartych z Niemcami, Wielką Brytanią, Holandią, Włochami, Austrią
Czy prawidłowe będzie postępowanie Wnioskodawcy, który w myśl przepisów art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i art. 17 ust. 2 i 3 umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, dokona potrącenia podatku ryczałtowego od kwoty brutto kontraktu, potwierdzonej wystawioną fakturą dla: Teatru w Rosji - ryczałt 20%, Teatru w Hiszpanii ryczałt 20%, Teatru we Francji ryczałt 20%, Teatru we Włoszech