Skorzystanie ze zwolnienia w zakresie odszkodowania za wywłaszczenie nieruchomości.
Skorzystanie ze zwolnienia w zakresie odszkodowania za wywłaszczenie nieruchomości.
Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania na rzecz Gminy wykonanej przez Wnioskodawcę Inwestycji drogowej oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących Wydatki na Inwestycję drogową.
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla dokonanej w drodze wywłaszczenia dostawy nieruchomości gruntowych.
Uznanie przeniesienia prawa własności działki nr 1 na rzecz Gminy za odszkodowaniem jako prowadzenie działalności gospodarczej i nieopodatkowanie tej czynności podatkiem od towarów i usług. - nieuznania przeniesienia prawa własności działek nr 2, 3, 4 na rzecz Gminy za odszkodowaniem jako prowadzenie działalności gospodarczej i nieopodatkowanie tej czynności podatkiem od towarów i usług – jest prawidłowe
Czy w przedstawionym stanie faktycznym uzyskany przychód korzysta ze zwolnienia opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Przychód uzyskany przez Wnioskodawczynię z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości na cele uzasadniające jej wywłaszczenie, tj. na cele publiczne wymienione w art. 6 ustawy o gospodarce nieruchomościami, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Odszkodowanie za przejęcie gruntu na cele realizacji inwestycji drogowej, które otrzymała Wnioskodawczyni, korzysta ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Odszkodowanie to wypłacone bowiem zostało stosownie do przepisów o gospodarce nieruchomościami. Ponadto nabycie wywłaszczonej działki przez Wnioskodawczynię nastąpiło w drodze spadku oraz
Czy odszkodowanie wypłacone w związku z przejęciem przez Skarb Państwa na własność nieruchomości pod budowę drogi ekspresowej (w sytuacji, gdy została ona nabyta przez Wnioskodawcę nieodpłatnie ponad 2 lata wcześniej) będzie stanowiło przychód Wnioskodawcy zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Zwolnienia z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 29 odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania uzyskanego za wywłaszczenie nieruchomości.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego wypłata odszkodowania za utracone prawo własności nieruchomości w związku z realizacją inwestycji drogowej.
Czy otrzymane przez Wnioskodawcę odszkodowanie za wywłaszczoną nieruchomość korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 29 Ustawy o PIT?
Czy kwota odszkodowania otrzymana na podstawie decyzji Wojewody podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych czy też jest zwolniona z opodatkowania?
Czy kwota odszkodowania otrzymana na podstawie decyzji Wojewody podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych czy też jest zwolniona z opodatkowania?
W zakresie skutków podatkowych powstałych z tytułu odszkodowania za wywłaszczenie nieruchomości.
Odszkodowanie za przejęcie gruntu na cele realizacji inwestycji drogowej, które otrzymał Wnioskodawca, korzysta ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Odszkodowanie to wypłacone bowiem zostało stosownie do przepisów o gospodarce nieruchomościami. Ponadto nabycie wywłaszczonej nieruchomości przez Wnioskodawcę nastąpiło w drodze spadku, czyli