Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku z planowaną sprzedażą nieruchomości zabudowanej oraz nieuznanie dostawy nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od podatku VAT.
Mając powyższe na uwadze stwierdzić należy, że wśród wydatków, których poniesienie uprawnia podatnika, na którego utrzymaniu pozostawało niepełnosprawne dziecko oraz spełniającego inne wyżej wskazane warunki do korzystania z ulgi rehabilitacyjnej, ustawodawca nie wymienił wydatków ponoszonych tytułem pobytu w ośrodku wsparcia. Nie jest on również zakładem: lecznictwa uzdrowiskowego, rehabilitacji leczniczej
Czy Wnioskodawca może odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatki za pobyt w Domu Pomocy Społecznej, które ponosi ze swoich źródeł utrzymania?
Ulga rehabilitacyjna możliwość odliczenia poniesionych wydatków za opiekę w Domu Opieki Domu Pomocy Społecznej od dochodu na podstawie art. 26 ust. 7a pkt 6 i pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zwolnienie usług pomocy społecznej świadczonych przez Powiat. Określenie sposobu obciążania najemców kosztami tzw. mediów.
Czy wydatki poniesione na pobyt w Domu Pomocy Społecznej, na zakup pieluchomajtek, ortezy oraz materaca przeciwodleżynowego, podlegają odliczeniu od dochodu w myśl art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?
Czy wydatek poniesiony na odpłatny pobyt w domu opieki może być przez Wnioskodawczynię odliczony w ramach ulgi rehabilitacyjnej dla osoby z I grupą inwalidzką?
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej osoba niepełnosprawna, posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym może odliczyć od dochodu wydatki poniesione w związku ze swoim pobytem w prywatnym domu opieki?
Czy koszt utrzymania w Domu Pomocy Społecznej można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej?