W zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziałów w nieruchomościach.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziałów w nieruchomościach.
Sprzedaż nieruchomości, tj. prawa własności gruntu przekształconego z prawa wieczystego użytkowania – ustanowionego w trybie art. 7 tego dekretu wraz z posadowionym na nim budynkiem nie będzie stanowiła źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 tej ustawy.
Czy zgodnie z treścią art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zasądzona na podstawie art. 160 K.p.a. wyrokiem Sądu Okręgowego na rzecz Wnioskodawcy kwota z odsetkami ustawowymi jest wolna od podatku?
1) Czy od wypłaconej w związku z wykonaniem wyroku sądu kwoty odszkodowania Wnioskodawczyni powinna opłacić podatek dochodowy od osób fizycznych? 2) Czy od wypłaconej w związku z wykonaniem wyroku sądu kwoty odsetek od odszkodowania Wnioskodawczyni powinna opłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
1) Czy od wypłaconej w związku z wykonaniem wyroku sądu kwoty odszkodowania Wnioskodawca powinien opłacić podatek dochodowy od osób fizycznych? 2) Czy od wypłaconej w związku z wykonaniem wyroku sądu kwoty odsetek od odszkodowania Wnioskodawca powinien opłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości - oddanie w użytkowanie wieczyste gruntu skomunalizowanego dekretem z dnia .... o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze ....
w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości i udziału w użytkowaniu wieczystym gruntu
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia prawa wieczystego użytkowania gruntów
Odpłatne zbycie udziału w nieruchomości uprzednio przejętej na podstawie Dekretu Bieruta.
Odpłatne zbycie udziału w nieruchomości uprzednio przejętej na podstawie Dekretu Bieruta
Ustalenie daty nabycia nieruchomości wywłaszczonych w celu określenia czy sprzedaż stanowi źródło przychodu oraz zwolnienie przedmiotowe z art. 21 ust. 1 pkt 3b odszkodowania.
Sprzedaż nieruchomości nabytej w spadku uprzednio przejętej na podstawie Dekretu Bieruta.
Wydanie na podstawie art. 7 ust. 1 dekretu z 1945 r. decyzji ustanawiającej prawo użytkowania wieczystego gruntu na rzecz następcy prawnego właściciela oraz zawarcie przez Prezydenta Miasta z następcą prawnym umowy użytkowania wieczystego gruntu warszawskiego nie może być bowiem taktowane jako nabycie prawa wieczystego użytkowania gruntów w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 u.p.d.o.f., a zatem sprzedaż
Odpłatne zbycie prawa własności budynku dokonane przed upływem pięciu lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym ustanowiono na rzecz Wnioskodawczyni prawo użytkowania wieczystego nieruchomości i przeniesiono prawo własności budynku, tj. wydano na rzecz Wnioskodawczyni ostateczną decyzję administracyjną o ustanowieniu prawa użytkowania wieczystego gruntu i przeniesienia własności budynku w formie
Sprzedaż przez Wnioskodawczynię, jako następcę prawnego, udziału w prawie użytkowania wieczystego, ustanowionego na rzecz Wnioskodawczyni na podstawie decyzji administracyjnego wydanej w związku z art. 7 ust. 1 i 2 dekretu z dnia 26 października 1945 r., nie stanowi źródła przychodu i nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.