Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy świadczonych usług organizacji kolonii i półkolonii; brak zaliczania i rozliczania usług organizacji kolonii do/jako usług turystyki, o których mowa art. 119 ustawy; prawo do skorygowania deklaracji VAT, powstanie nadpłaty podatku VAT oraz prawo do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty.
Interpretacja indywidualna w zakresie podatku od towarów i usług dotyczącym wystawienia korekty deklaracji, zwrotu nadpłaty, prawa do odliczenia z faktur oraz faktur korygujących w związku z wygaśnięciem zarządu sukcesyjnego.
Prawo do korekty stawki VAT oraz kwoty należnego podatku VAT dla sprzedaży towarów, dokonując korekty deklaracji podatkowej oraz składając wnioski o stwierdzenie nadpłaty podatku.
Prawo do dokonania korekty podatku naliczonego, o której mowa w art. 89b ust. 4 ustawy.
Skorygowanie podatku należnego w deklaracjach VAT w związku z zastosowaniem niewłaściwej stawki podatku VAT i wystąpienie o zwrot nadpłaconego podatku za okres od lipca 2016 do czerwca 2020.
Podatek od towarów i usług w zakresie: prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur korygujących wystawionych przez Kontrahenta oraz okresu w którym Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia tego podatku, wskazania w jakim okresie Wnioskodawca jest zobowiązany do dokonania korekt rozliczeń udokumentowanych fakturami pierwotnymi.
zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług przy sprzedaży udziałów w nieruchomości przy ul. ……. wraz z drewnianymi komórkami na rzecz M Sp. z o.o., możliwość ubiegania się o zwrot błędnie naliczonego podatku VAT przy sprzedaży ww. udziałów, po złożeniu korekt deklaracji VAT-7 za maj i lipiec 2019 r., możliwość wystawienia faktury korygującej dla M Sp. z o.o.
obowiązku wystawienia i rozliczenia faktur korygujących zwiększających lub zmniejszających podatek należny przez spółkę w odniesieniu do transakcji dokonanych przez Wnioskodawcę przed przekształceniem, w przypadku braku zaległości podatkowych oraz obowiązku skorygowania sprzedaży i deklaracji VAT przez Wnioskodawcę w przypadku podwyższenia wartości sprzedaży i podatku należnego z powodu okoliczności
Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu nadpłaconych składek społecznych i zdrowotnych od dochodu zwolnionego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz korekta PIT-11.
Ustalenie okresu rozliczeniowego, w którym należy dokonać obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, ustalenie momentu korekty podatku naliczonego w sytuacji obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz ustalenie kursu waluty obcej, według którego należy rozliczyć korektę wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na budowę hali widowiskowo-kinowej, która będzie przedmiotem wynajmu na rzecz Domu Kultury.
prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów
w zakresie ustalenia daty nabycia nieruchomości, - w zakresie możliwości złożenia korekty deklaracji PIT-39.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku konieczności uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku od towarów i usług; w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją budowy nieruchomości oraz złożenia korekt deklaracji podatku VAT; w zakresie stawki podatku dla transakcji dostawy Nieruchomości/Lokali (wraz z udziałem w gruncie) oraz w zakresie sposobu ustalenia podstawy opodatkowania
prawo (po zarejestrowaniu Powiatu do VAT) do złożenia korekty (z podaniem NIP Powiatu oraz wskazaniem Powiatu jako podatnika VAT) deklaracji VAT - 7 do deklaracji złożonej przez Urząd w przypadku zidentyfikowania potrzeby skorygowania rozliczeń z tytułu VAT w okresie, w którym czynnym i zarejestrowanym podatnikiem VAT był Urząd, - prawo (po zarejestrowaniu Powiatu do VAT) do złożenia korekty (z podaniem
Obowiązek osoby fizycznej do: wystawienia faktury dotyczącej sprzedaży, faktur korygujących zwiększających i zmniejszających wartość sprzedanych towarów oraz wskazanie okresu w którym ww. faktury powinny zostać rozliczone, obowiązek uiszczenia zobowiązania podatkowego, a także potwierdzenie, że podatnik po przekształceniu się w spółkę z o.o. ma prawo pozostać zarejestrowanym podatnikiem podatku od
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
prawo do złożenia korekty deklaracji VAT-7 (z podaniem NIP Gminy oraz wskazaniem Gminy, jako podatnika VAT) do deklaracji złożonej przez Urząd w przypadku wystąpienia zdarzeń gospodarczych wymagających skorygowania rozliczeń z tytułu podatku VAT w okresie, w którym rozliczenia w VAT były prowadzone przez Urząd,- prawo do złożenia korekty (z podaniem NIP Gminy oraz wskazaniem Gminy, jako podatnika
wystąpienie sukcesji podatkowej w sytuacji zbycia przedsiębiorstwa, prawo do odliczenia z faktur wystawionych na rzecz Zbywcy przed dniem zbycia przedsiębiorstwa, prawo do korygowania faktur wystawionych na Zbywcę, korekta faktur zaliczkowych wystawionych przez Zbywcę przedsiębiorstwa