Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków zaksięgowanych w księgach rachunkowych na podstawie zagranicznych obcych dowodów źródłowych nie zawierających danych nabywcy.
Zatrudnianie cudzoziemców spoza Unii Europejskiej w Polsce jest znacznie bardziej skomplikowane i czasochłonne niż zatrudnianie obywateli polskich. Jednak pracodawcy często decydują się na takich zatrudnienie obcokrajowców, ponieważ nie mogą pozyskać odpowiednich pracowników w Polsce. Ponadto zatrudnienie cudzoziemców spoza UE jest często opłacalne pod względem finansowym.
Prawo do odliczenia podatku VAT od faktury wystawionej na nabywcę, gdzie płatnikiem jest Firma.
Prawo do skorygowania przez nabywcę notą korygującą faktury zawierające błędne dane nabywcy.
Dot. obowiązku Wnioskodawcy jako płatnika podatku u źródła z tytułu korzystania z oprogramowania komputerowego, dostępu do wersji elektronicznych baz danych, licencji do wyświetlania filmów produktowych; pobierania certyfikatów rezydencji oraz sporządzania deklaracji CIT-10 oraz informacji IFT-2/IFT-2R.
Obowiązki płatnika – pobór podatku i wystawienie informacji PIT-11.
1. Czy należności Wiodącego Rejestrującego, Współrejestrującego lub Administratora z tytułu partycypacji Wnioskodawcy w Kosztach, o których mowa w pkt 4 lit. a)-d) opisu stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, stanowią należności, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 lub pkt 2a UPDOP, a w związku z tym czy na Spółce ciąży obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od tych należności?
Czy zakup od zagranicznego kontrahenta prawa do odwołania się do Danych niezbędnych do rejestracji Substancji, bez prawa do wglądu ani jakiegokolwiek dysponowania nimi, podlega opodatkowaniu podatkiem u źródła?
czy Wnioskodawca jest zobowiązany do pobierania jako płatnik tzw. podatku u źródła, od przychodów osiąganych przez zagranicznych dostawców z tytułu odpłatnego prawa do korzystania z praw do korzystania oprogramowania
Prawo do odliczenia przez Wnioskodawcę podatku VAT z otrzymanej faktury.
Prawo do wystawienia faktur korygujących w sytuacji wpisania błędnych danych nabywcy na fakturze pierwotnej.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej dla sprzedaży muzyki w postaci płyt CD i plików mp3 na rzecz podmiotów z Polski, krajów UE oraz krajów trzecich.
Prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego z faktury wystawionej bez NIP nabywcy z tytułu zakupu mieszkania w części przeznaczonego do działalności gospodarczej.
w zakresie obowiązku obliczenia, pobrania oraz odprowadzenia zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. podatku u źródła) od należności za usługę serwera internetowego (tzw. hostingu) na rzecz nierezydentów
Skutki podatkowe w związku z czynnością wniesienia aportem przedsiębiorstwa do spółki.
prawidłowość faktur zawierających dane Spółki i Oddziału oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanych faktur zakupowych
wystawienie faktury korygującej w celu zmiany danych identyfikujących nabywcę
Obowiązek oraz sposób wystawienia faktur korygujących zmieniających dane nabywcy.
Aktualizacja danych dotyczących miejsc prowadzenia działalności gospodarczej.
w zakresie wykazania w ewidencji VAT oraz deklaracji podatkowej danych dotyczących dostawy towarów dokonanej w ramach wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej rozliczanej w procedurze uproszczonej
W zakresie wykazywania w ewidencji prowadzonej dla potrzeb VAT wszystkich transakcji wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów łącznie, w jednej pozycji, oraz wykazywania danych, w tym NIP, Wnioskodawcy jako kontrahenta w związku z tymi transakcjami.
w zakresie wykazywania w ewidencji prowadzonej dla potrzeb VAT danych, w tym NIP, Wnioskodawcy jako dostawcy w związku z dokonanym importem towarów
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur niezawierających NIP nabywcy.
w zakresie obowiązku podawania danych adresowych nieruchomości będących przedmiotem umów leasingu operacyjnego i finansowego