Interpretacje

Interpretacja
24.10.2022 Podatki

Prawo do dokonania korekty podatku naliczonego, o której mowa w art. 89b ust. 4 ustawy.

Interpretacja
01.09.2020 Podatki

Czy działając na podstawie art. 15zzzg ust. 2 wnioskodawca: - dla podmiotów, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19 i które złożą wniosek o odstąpienie od dochodzenia należności ze względu na epidemię, będzie świadczyć usługi bezpłatnie nie wystawiając faktur i czy w związku z powyższym wskazana usługa nie będzie

Interpretacja
05.07.2019 Podatki

Prawo nabywcy przedsiębiorstwa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie usług lub towarów przed dniem sprzedaży przedsiębiorstwa a otrzymanych po dniu sprzedaży przedsiębiorstwa, prawo nabywcy przedsiębiorstwa do skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego na zasadach określonych w art. 89a ustawy o podatku od towarów i usług oraz prawo nabywcy przedsiębiorstwa

Interpretacja
24.06.2019 Podatki

Obowiązek zwiększenia podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług oraz ustalenia podatku należnego od kwoty uzyskanego odszkodowania.

Interpretacja
11.12.2017 Podatki

Brak prawa do korekt podatku in plus w przypadku uregulowania zobowiązań przez nabywcę zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz brak obowiązku dokonywania korekt in minus od nieuregulowanych zobowiązań wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Interpretacja
11.12.2017 Podatki

Prawo do korekt podatku in plus w przypadku uregulowania zobowiązań oraz obowiązek dokonywania korekt in minus od nieuregulowanych zobowiązań wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Interpretacja
25.11.2016 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania z ulgi na złe długi w sytuacji gdy towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło Wnioskodawcy odszkodowanie w części pokrywające szkodę oraz obowiązku zwiększenia podstawy opodatkowania w przypadku wypłaty odszkodowania z tytułu nieściągalnych wierzytelności.

Interpretacja
20.10.2016 Podatki

Dokonanie korekty, poprzez zwiększenie podstawy opodatkowania zgodnie z art. 89a ust. 4 ustawy na skutek przeniesienia na wierzyciela nieruchomości, która stanowi uregulowanie.

Interpretacja
12.02.2016 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania ulgi na złe długi.

Interpretacja
13.10.2015 Podatki

W części należności wynikających z faktury zakupu usług, które zostaną uregulowane w drodze wydania weksla własnego nie powstanie dla Wnioskodawcy, po upływie terminu wskazanego w art. 89b ust. 1 ustawy, obowiązek dokonania korekty odliczonego podatku VAT o kwotę w ten sposób uregulowaną na rzecz Sprzedawcy.

Interpretacja
28.07.2015 Podatki

zwiększenie kwoty podatku naliczonego w przypadku uregulowania wniesionych aportem zobowiązań, korekta podatku VTA oraz odliczenie podatku VAT z faktur oznaczonych metoda kasowa zapłaconych po wniesieniu aportu

Interpretacja
20.10.2014 Podatki

Uznanie wzajemnego potrącenia za formę uregulowania należności oraz obowiązku korekty podatku naliczonego w świetle art. 89b ustawy o VAT.

Interpretacja
23.12.2013 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania przez Spółkę korekty odliczonej kwoty podatku VAT w związku z ulgą ze złe długi wynikającego z nieopłaconych faktur dotyczących okresu sprzed dokonania aportu.

Interpretacja
31.10.2011 Podatki

Skutki podatkowe nabycia przez Wnioskodawcę akcji w istniejącej spółce akcyjnej.

Interpretacja
31.10.2011 Podatki

Skutki podatkowe nabycia przez Wnioskodawcę akcji nowej emisji nowopowstałej spółki akcyjnej.