Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku na opłacenie czesnego za uczestnictwo syna w obowiązkowym przygotowaniu przedszkolnym (zerówce) w prywatnym przedszkolu integracyjnym.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej w związku z ponoszeniem opłat z tytułu czesnego za szkołę prywatną oraz za terapię rodzinną.
W zasadzie każdy z oferowanych benefitów stanowi dla pracowników opodatkowany i oskładkowany przychód ze stosunku pracy. Jednak po spełnieniu określonych warunków istnieje możliwość zaoszczędzenia na ww. należnościach publicznoprawnych od przekazanych świadczeń. W przypadku wątpliwości w kwestii dopuszczalności wyłączenia danego świadczenia z podstawy wymiaru podatku i składek ZUS rekomendujemy, aby
Czy przychód uzyskiwany przez Stowarzyszenie z czesnego pobieranego w prowadzonej przez Stowarzyszenie szkole, przeznaczony na nabycie nieruchomości służącej realizacji celów Stowarzyszenia zbieżnych z celami określonymi w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT będzie, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT, zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych?
Mając na uwadze powyższe przepisy oraz przedstawiony stan faktyczny, należy stwierdzić, że jeśli tak jak wskazała Wnioskodawczyni wydatek poniesiony związany jest ze zdobywaniem wiedzy i umiejętności, które są Wnioskodawczyni potrzebne w prowadzonej działalności gospodarczej i mają związek z tą działalnością, można uznać, że wydatki te pozostają w związku przyczynowo-skutkowym z istniejącym już źródłem
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na opłacenie kosztów kształcenia na dwuletnich odpłatnych studiach podyplomowych oraz momentu zaliczenia tych wydatków do kosztów uzyskania przychodów.
Jeżeli szkoła zwalnia z czesnego za uczęszczanie do szkoły dzieci zatrudnionych w niej nauczycieli, to nauczyciele ci - niezależnie od formy zatrudnienia w szkole - otrzymują przychód w postaci nieodpłatnego świadczenia - wyrok NSA z 10 sierpnia 2018 r., sygn. akt II FSK 2161/16.
Obowiązki płatnika w związku z zapewnieniem świadczeń pracownikowi delegowanemu do Spółki oraz w zakresie obowiązków płatnika w związku z zapewnieniem świadczeń pracownikowi delegowanemu przez Spółkę.
Czy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca ma prawo wydatki związane ze studiami (czesne, niezbędne materiały naukowe oraz dojazd na uczelnię) zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Podstawą prawną otrzymanego świadczenia nie jest stosunek pracy, ale uchwała senatu publicznej uczelni, podjęta na podstawie upoważnienia ustawowego, regulująca zasady pobierania opłat od studentów i doktorantów. Dlatego też przedmiotowy przychód nie stanowi przychodu ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy PIT, ale przychód z innych źródeł określony w art. 20 ust. 1 ustawy PIT. Z
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy koszty związane z podjętymi studiami (czesne, materiały dydaktyczne, dojazdy) mogą zostać odliczone?
1. Czy opłacone czesne za uczestnictwo w studiach doktoranckich, których kierunek zbieżny jest z prowadzoną działalnością gospodarczą - może stanowić koszt uzyskania przychodu (który definiuje art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych) tej działalności? 2. Czy również pozostałe koszty związane bezpośrednio ze studiami (np. koszty ponoszone za zakup materiałów
Czy opłaty za studia i inne ponoszone wydatki związane z nauką, np. koszt dojazdów na zajęcia, opłaty za noclegi, będą stanowiły koszty uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej?
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej związanej ze świadczeniem usług informatycznych opłaty za studia wyższe na kierunku informatycznym?
Czy koszt zaocznych studiów pielęgniarskich, który wynosi 13.500 zł może Pani zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w roku obecnym jak również w latach ubiegłych tj. 2004 r., 2005 r., 2006 r.?Czy z uwagi na brakujące dowody wpłaty z ubiegłych lat może Pani korzystać z oświadczenia Akademii o wysokości poniesionych opłat?
Pytanie płatnika w zakresie opodatkowania dopłat do czesnego dla studiujacych nauczycieli.Stan faktyczny: Środki z budżetu na dopłatę do czesnego dla nauczycieli są przyznawane na podstawie ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela ( Dz.U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112 z późn.zm.) oraz wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Sportu z dnia 29 marca 2002 r., w sprawie sposobu
Czy od dopłat do czesnego (opłat pobieranych przez uczelnie) dla doskonalących się nauczycieli należy potrącać podatek dochodowy?