Niezamortyzowana wartość likwidowanego środka trwałego nie zwiększa wartości początkowej środka trwałego wybudowanego w miejsce środka trwałego zlikwidowanego i jest zaliczana do kosztów uzyskania przychodów w postaci straty w środkach trwałych w miesiącu dokonania rozbiórki budynku.
Jeżeli wartość danego zestawu rusztowań na potrzeby konkretnej umowy wynajmu, przekracza 10 000 zł (składnik majątku wprowadzony do ewidencji środków trwałych), to z chwilą oddania go po raz pierwszy do używania, Spółka winna zaliczyć wydatki z nim związane do kosztów uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne, zgodnie z art. 16a-16m ustawy. W ten sam sposób należy postąpić z każdym kolejnym
Dotyczy uznania, że dostawa Części Nieruchomości będzie stanowiła czynność podlegającą opodatkowaniu VAT zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, niewyłączoną z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, uznania że dostawa Części Nieruchomości będzie opodatkowana VAT i tym samym nie znajdzie do niej zastosowania zwolnienie wynikające z art. 43 ust. 1 pkt 10 oraz pkt 10a ustawy o VAT
Dotyczy ustalenia, czy: - niezamortyzowana wartość początkowa likwidowanych Maszyn objętych Etapem_1 stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów; - niezamortyzowana wartość początkowa likwidowanych Maszyn objętych Etapem_2 może zostać zaliczona przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów; - niezamortyzowana wartość początkowa likwidowanych Maszyn objętych Etapem_2 podlega uwzględnieniu
Prawa do zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie rozporządzenia Minstra Finansów dla usługi zarządzania częściami niemieszkalnymi nieruchomosci mieszkalnej.
Dotyczy ustalenia, czy w przypadku rozwiązania umowy dzierżawy, Wnioskodawca będzie mógł ująć jednorazowo w kosztach uzyskania przychodów niezamortyzowaną część wartości początkowej budynku wybudowanego na cudzym gruncie, jeśli kontynuować będzie rodzaj prowadzonej działalności.
W zakresie ustalenia: - czy z chwilą uprawomocnienia się decyzji Prezydenta Miasta (…) z 9 maja 2023 r. nr (…) w stosunku do działki 3/3 (po podziale) Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania, wartość prawa użytkowania wieczystego (w części przypadającej na tą działkę) i wartość niezamortyzowaną budynku i budowli będących na tej działce, - czy z chwilą uprawomocnienia się decyzji Prezydenta
Brak możliwości zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% do dostawy części zamiennych dla sił zbrojnych jednego z krajów NATO
Czy prawidłowym jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym jest on uprawniony w momencie sprzedaży Jednostki biznesowej do jednorazowego zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej części początkowej goodwill, o której mowa w art. 16g ust. 2 Ustawy CIT powstałej w wyniku nabycia tej Jednostki biznesowej.
Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć nieamortyzowaną cześć poniesionych nakładów inwestycyjnych.
Zbycie wybudowanej hali magazynowej oraz infrastruktury technicznej (budowle), posadowionych na dzierżawionym gruncie, nie może zostać uznane za odpłatną dostawę towarów, gdyż - nie mamy tu do czynienia z odrębną rzeczą (art. 2 pkt 6 ustawy), która mogłaby stanowić towar. Niemniej jednak dysponując pewnym prawem w postaci nakładów, można to prawo przenieść na rzecz innego podmiotu. Zatem dokonując
Czy niezamortyzowana wartość hali, jako środka trwałego Spółki przekazanego bez prawa do wynagrodzenia na rzecz Wydzierżawiającego, stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych na moment przekazania hali przez Wnioskodawcę na rzecz Wydzierżawiającego, tj. 1 czerwca 2023 r.?
Zwolnienie od podatku, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 11 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień, dla przenoszonych na Instytucję kosztów wynikających z utrzymania nieruchomości oraz zastosowania właściwej stawki podatku VAT dla danego rodzaju opłat.
Prawo do odliczenia podatku VAT przy zastosowaniu prewspólczynnika oraz prawo do odliczenia podatku VAT na prace wykończeniowe dla części komercyjnej i niekomercyjnej.
Uznanie, że odsprzedaż Mediów przez Spółkę na rzecz Najemców, zużytych w halach magazynowych, powinna być uznana za świadczenie odrębne od usługi najmu, a w konsekwencji w stosunku do opłat za Media należy stosować stawkę VAT właściwą dla danego rodzaju Mediów oraz, że odsprzedaż Mediów przez Spółkę na rzecz Najemców, zużytych w częściach wspólnych Parku, powinna być uznana za świadczenie odrębne od
CIT - możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na nabycie elementów składowych Modułów ogrodzeniowych i Systemów zabezpieczeń.
Sprzedaż przedsiębiorstwa (ZCP) - niezamortyzowana wartość środka trwałego jako KUP.
Dotyczy ustalenia, czy: - prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż u podatnika niebędącego opodatkowanym ryczałtem na podstawie Rozdziału 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, koszty poniesione w związku z rozwiązaniem umowy najmu wynikające z decyzji biznesowych, w tym zwłaszcza koszty likwidacji inwestycji w obcym środku trwałym, będą stanowić koszt podatkowy Spółki na podstawie art.
Dotyczy ustalenia, czy środki pieniężne otrzymane przez Wnioskodawcę w celu ich przekazania innemu podmiotowi nie stanowią dla Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania, a w konsekwencji zapłacona następnie przez Wnioskodawcę w ramach transferu tych środków kwota w tej samej wysokości nie stanowi dla niego kosztów uzyskania przychodów.
1. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym Spółka będzie uprawniona do uwzględniania w kosztach podatkowych niezamortyzowanej wartości środka trwałego - Magazynu w momencie jego likwidacji. 2. Czy Spółka będzie uprawniona do zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków na rozbiórkę (likwidację środka trwałego - Magazynu) w momencie ich poniesienia.
Skutki podatkowe sprzedaży odrębnej własności lokalu niemieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, gdy na gruncie przepisów ustawy o podatku od towarów i usług przedmiotem opodatkowania będzie wyłącznie wartość gruntu.
Sprzedaż Lokalu Niemieszkalnego 1A, Lokalu Niemieszkalnego 1B oraz Nieruchomości Wspólnej 1A i Nieruchomości Wspólnej 1B będzie zwolniona od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy w związku z art. 29a ust. 8 ustawy.
czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kwoty stanowiące niezamortyzowaną wartość inwestycji w obcym środku trwałym po wykupie na własność najmowanej nieruchomości, w której dokonała wcześniej inwestycji w obcym środku trwałym.
czy w momencie sprzedaży nie w pełni zamortyzowanych środków trwałych, których zakup częściowo został sfinansowany dotacją kosztem uzyskania przychodu będzie cała niezamortyzowana wartość środków trwałych bez rozbicia na cześć objętą dofinansowaniem i cześć nieobjętą dofinansowaniem oraz czy nierozliczona wartość dofinansowania otrzymanego w ramach projektu unijnego, która w związku ze sprzedażą nie