Interpretacja
28.06.2024 Podatki

Uznanie czynności nabycia wierzytelności pieniężnych za czynności podlegające opodatkowaniu oraz zwolnienia z opodatkowania świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy.

Interpretacja
21.03.2024 Podatki

Ewentualna nadwyżka kapitału pożyczki ponad cenę przypadającą proporcjonalnie na kapitał pożyczki (strata) nie będzie stanowiła dla Spółki kosztu podatkowego.

Interpretacja
11.01.2024 Podatki

Skutki podatkowe zawarcia umowy cesji praw i obowiązków wynikających z zawartych przedwstępnych umów sprzedaży.

Interpretacja
14.12.2023 Podatki

Wątpliwości Wnioskodawcy budzi zakres zastosowania art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (u.p.d.o.p.), to jest, czy przepis ten dotyczy przychodów z handlu wierzytelnościami czy też wszelkich przychodów (w przykładzie - 2 mln zł).

Interpretacja
01.12.2023 Podatki

O ile istotnie omawiane czynności sprzedaży wierzytelności (w ramach opisanego we wniosku Odkupu wierzytelności) będą objęte regulacjami ustawy o podatku od towarów podatkiem od towarów i usług (jako opodatkowane tym podatkiem bądź z niego zwolnione), to w powyższej sprawie znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Artykuł aktualny
15.11.2023 Podatki

Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie

Interpretacja
04.09.2023 Podatki

Skutki podatkowe nabycia praw do przepływów pieniężnych z tytułu wierzytelności.

Interpretacja
08.08.2023 Podatki

Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odpisów na straty kredytowe utworzonych na pokrycie Przejętych wierzytelności kredytowych na zasadach określonych w art. 16 ust. 1 pkt 26c lit. a ustawy o CIT w odniesieniu do kredytów, które zostały pierwotnie udzielone przez Bank we własnym imieniu i na własną rzecz, a następnie były przedmiotem Poolingu wierzytelności z Bankiem A., zaliczenie do kosztów

Interpretacja
17.07.2023 Podatki

Skoro nabycie wierzytelności wymagalnych, wierzytelności niewymagalnych oraz wierzytelności dochodzonych na drodze sądowej jako „wierzytelności trudnych” nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, to umowa sprzedaży dotycząca ww. wierzytelności będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o podatku od czynności

Interpretacja
26.04.2023 Podatki

Przychód osiągnięty z tytułu dokonania cesji praw wynikających z umowy deweloperskiej i przedwstępnej umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego nie jest tożsamy z przychodem osiągniętym z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości lub ich części, udziałów w nieruchomości lub praw z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

Interpretacja
14.04.2023 Podatki

Skutki podatkowe zawarcia umowy odpłatnej cesji praw i obowiązków wynikających z umowy deweloperskiej.

Interpretacja
16.03.2023 Podatki

Skutki podatkowe na gruncie podatku VAT przy sprzedaży wierzytelności w ramach umowy sekurytyzacji

Interpretacja
02.02.2023 Podatki

1. Zwolnienie od opodatkowania odszkodowań za wywłaszczenie uzyskanych na skutek zawarcia umów cesji wierzytelności. 2. Brak uznania wydatków na nabycie wierzytelności, podatku od czynności cywilnoprawnych zapłaconego w związku z zawarciem umowy cesji wierzytelności oraz wydatków poniesionych w związku z nabyciem usług obsługi prawnej związanej z cesją wierzytelności oraz ich dochodzeniem za koszty

Interpretacja
16.12.2022 Podatki

Czy umowa cesji praw i obowiązków wynikających z umowy developerskiej podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
10.10.2022 Podatki

Skoro opisane we wniosku zwrotne przeniesienie wierzytelności będzie podlegało uregulowaniom ustawy o podatku od towarów i usług, to czynność ta będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
04.10.2022 Podatki

Opisana we wniosku usługa sekurytyzacji – i tym samym dokonywane w jej ramach na podstawie umowy sprzedaży nabycie wierzytelności – będzie podlegała uregulowaniom ustawy o podatku od towarów i usług; czynności sprzedaży będą wyłączone z opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
30.09.2022 Podatki

Brak opodatkowania czynności przeniesienia wierzytelności na rzecz Zbywcy, jako formy uregulowania ceny za Nieruchomość.

Interpretacja
01.09.2022 Podatki

Uznanie transakcji zakupu przez Bank od Kredytodawcy pakietów wierzytelności za czynności podlegające opodatkowaniu, korzystające zwolnienia od podatku.

Interpretacja
26.08.2022 Podatki

Z interpretacji w zakresie podatku od towarów i usług wynika, że opisane czynności świadczone pomiędzy Stronami (usługa nabycia wierzytelności) na podstawie umowy w sprawie sprzedaży wierzytelności, będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. W związku z powyższym, do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

Interpretacja
17.08.2022 Podatki

Uznanie nabycia wierzytelności za odpłatne świadczenie usług realizowane na rzecz Cedenta, określenia miejsca świadczenia usług nabycia wierzytelności od podmiotów mających siedzibę za granicą, zastosowania zwolnienia od podatku do usług nabycia wierzytelności świadczonych na rzecz Cedenta oraz określenia podstawy opodatkowania dla usług nabycia wierzytelności.

Interpretacja
01.08.2022 Podatki

Czy zawarcie umowy cesji praw i obowiązków wynikających z umowy deweloperskiej podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?

Poprzednia Następna