Nieuznanie za podatnika podatku od towarów i usług w odniesieniu do transakcji wniesienia do Spółki aportem niezabudowanej nieruchomości.
Opodatkowanie i sposób rozliczenia aportu nakładów na inwestycję w zakresie infrastruktury wodociągowej.
Brak opodatkowania czynności wniesienia aportu w postaci Nieruchomości do Spółki Jawnej.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT aportu basenu i prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
W zakresie ustalenia, czy po otrzymaniu przez Wnioskodawcę aportu w 2016 r., Spółka będzie uprawniona do opodatkowania estońskim CIT, począwszy od roku podatkowego rozpoczynającego się 1 stycznia 2025 r., a tym samym w opisanym zdarzeniu przyszłym, wobec Wnioskodawcy nie znajdzie zastosowanie zasada wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem na podstawie art. 28k ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT.
Podstawą opodatkowania VAT dla czynności przeniesienia aportem udziału we własności/prawie użytkowania wieczystego Działek poprzez wniesienie ich do Spółki w formie wkładu niepieniężnego w zamian za udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki, na podstawie art. 29a ust. 1 ustawy w zw. z art. 29a ust. 6 pkt 1 ustawy, będzie określona jako wartość nominalna otrzymanych przez Y. udziałów Spółki.
W zakresie ustalenia, jaki będzie koszt uzyskania przychodu ze zbycia nabytej w formie aportu nieruchomości wskazanej we wniosku.
Czy koszty uzyskania przychodów na transakcji sprzedaży akcji w Spółce 2 objętych w zamian za wkłady niepieniężne w formie zorganizowanych części przedsiębiorstwa powinny odpowiadać przyjętej dla celów podatkowych wartości składników danej części przedsiębiorstwa wynikającej z ewidencji rachunkowej określonej na dzień objęcia tych akcji w Spółce 2.
Czy koszty uzyskania przychodów na transakcji sprzedaży udziałów w Spółce 3 objętych w zamian za wkład niepieniężny w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa powinny odpowiadać przyjętej dla celów podatkowych wartości składników części przedsiębiorstwa wynikającej z ewidencji rachunkowej określonej na dzień objęcia tych udziałów w Spółce 3 w części niezaliczonej w jakiejkolwiek formie do kosztów
Uznanie, że wnosząc aport do Spółki, Gmina działa jako podatnik VAT w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o VAT, podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT transakcji przeniesienia własności mienia w formie wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu), podstawa opodatkowania podatkiem VAT ww. transakcji.
Utrata statusu małego podatnika w kolejnym lub bieżącym roku podatkowych na skutek dokonania aportu nieruchomości.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy wniesienie do spółki jawnej wkładu niepieniężnego w postaci prawa do korzystania z nieruchomości będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, która będzie zwolniona od podatku na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia w sprawie zwolnień.
Opodatkowania dostawy Kompleksu (budynku wraz z gruntem) w ramach aportu do spółki oraz prawa do odliczenia podatku od wydatków związanych z realizacją tej inwestycji.
Zwolnienie od podatku wniesienia aportem działki niezabudowanej do spółki w zamian za udziały.
Sposób rozliczenia aportu nakładów na Inwestycję w zakresie modernizacji Wodociągu
W zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego w związku z aportem nieruchomości gruntowych.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, wniesienie aportu w postaci nieruchomości do spółki jawnej nie spowoduje po jego stronie powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy o CIT.
Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem nakładów na nieruchomość.
Nieuznanie za podatnika podatku od towarów i usług w odniesieniu do transakcji wniesienia do Spółki aportu w postaci nieruchomości, stanowiącej niezabudowaną nieruchomość gruntową.