świadczenie nienależne
Interpretacja
18.12.2024 Podatki

Brak przychodu podlegającego opodatkowaniem podatkiem dochodowym od osób fizycznych z tytułu zwrotu świadczenia w związku z przewalutowaniem kredytu przez Bank.

Interpretacja
11.12.2024 Podatki

Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem oraz sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.

Interpretacja
30.10.2024 Podatki

Skutki podatkowe otrzymania od banku zasądzonej należności głównej i odsetek ustawowych za opóźnienie.

Interpretacja
28.07.2023 Podatki

Opodatkowanie odsetek za opóźnienie otrzymanych w związku ze zwrotem nienależnie pobranego świadczenia.

Interpretacja
24.01.2020 Podatki

Ustalenie przychodu z tytułu otrzymania zwrotu nienależnego świadczenia i odsetek za opóźnienie w zwrocie tego świadczenia.

Interpretacja
30.12.2013 Podatki

1. Czy Wnioskodawca zobowiązany jest skorygować informację PIT-11 za rok 2010 r. w związku ze zwróconą częścią nienależnie wypłaconego wynagrodzenia?2. W jaki sposób należy dokonać rozliczenia nienależnie pobranego wynagrodzenia w związku z faktem, ze Pracownik nie osiąga obecnie przychodów opodatkowanych na terytorium Polski?

Artykuł
07.08.2011 Ubezpieczenia

Ustawa zasiłkowa przewiduje sytuacje, w których mimo spełnienia formalnych warunków pracownik nie uzyska prawa do zasiłku chorobowego w ogóle lub utraci je w następstwie pewnych okoliczności. W sytuacjach, w których pracownikowi nie przysługuje prawo do zasiłku, nie nabędzie on także prawa do wynagrodzenia chorobowego. Skutkuje to tym, że świad-czenie chorobowe nie zostanie mu wypłacone lub jego wypłata

Porada
22.09.2010 Ubezpieczenia

Wypłaciliśmy pracownikowi nienależny zasiłek chorobowy. Otrzymaliśmy do wiadomości wydaną pracownikowi decyzję Wydziału Zasiłków, w której został on zobowiązany do zwrotu nienależnie pobranego zasiłku chorobowego za okres od 23 do 27 kwietnia 2010 r. Podstawą do odmownej decyzji był wyrok sądu o popełnionym przez pracownika umyślnym wykroczeniu, w wyniku którego powstała niezdolność do pracy. Wypłaciliśmy

Interpretacja
23.06.2006 Podatki

Czy czynności uznane za nieważne na gruncie prawa cywilnego powinny podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?