Interpretacje

Interpretacja
24.10.2024 Podatki

1. Czy w wyniku połączenia Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną po stronie Spółki Przejmującej powstanie przychód do opodatkowania na gruncie ustawy o CIT. 2. Czy wygaśnięcie wzajemnych zobowiązań i należności w wyniku Konfuzji będzie powodować jakiekolwiek skutki podatkowe w CIT.

Interpretacja
11.10.2024 Podatki

Skoro Wnioskodawca nie planuje zbycia udziałów w Spółce przejmującej przez co najmniej dwa lata i nie dokona takiego zbycia, to w odniesieniu do Dywidend Wnioskodawca nie utraci prawa do zastosowania zwolnienia z art. 22 ust. 4 ustawy CIT w związku z przerwaniem biegu dwuletniego okresu posiadania udziałów w kapitale Spółek zależnych, bowiem - w świetle wyżej przytoczonego stanowiska NSA - ciągłość

Interpretacja
06.05.2024 Podatki

W przypadku opisanego we wniosku połączenia podmiotów nie wystąpi nadwyżka wartości emisyjnej udziałów Spółki Przejmującej, przydzielonych wspólnikowi Spółki Przejmowanej, nad wydatkami na nabycie lub objęcie udziałów w Spółce Przejmowanej, która to nadwyżka - w świetle art. 24 ust. 5 pkt 7a ustawy - uznawana jest za dochód z tytułu udziału w zyskach osób prawnych.

Interpretacja
12.10.2023 Podatki

1. Czy wskutek opisanego powyżej planowanego połączenia odwrotnego u Strony lub u spółki B. powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych. 2. Czy skupienie (konfuzja) w spółce A. (Spółce Przejmującej) wierzytelności oraz zobowiązań z tytułu pożyczki udzielonej tej spółce przez spółkę B. oraz wynikające z niego unicestwienie zobowiązań i wierzytelności A. skutkować

Interpretacja
18.09.2023 Podatki

Ustalenie czy w wyniku opisanego połączenia spółek, po stronie Spółki Przejmującej oraz Wspólnika Spółki Przejmowanej nie powstanie przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu.

Interpretacja
23.08.2023 Podatki

1. Czy na skutek połączenia spółek w sposób opisany we wniosku (zdarzenie przyszłe) spełniony będzie warunek, o którym mowa w art. 22 ust. 4 i 4a-d u.p.d.o.p. – tj. nieprzerwanego posiadania udziałów w spółce zależnej, której byt prawny ustanie wskutek połączenia z inną spółką zależną – a w konsekwencji połączenie to pozostanie bez wpływu na prawo do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 22 ust.

Interpretacja
24.02.2023 Podatki

Czy osiągając przychód podatkowy z tytułu odpłatnego zbycia udziałów posiadanych w Spółce M, które Wnioskodawca objął uprzednio w wyniku połączenia Spółki M i Spółki Z, będzie on uprawniony do pomniejszenia tego przychodu o koszty uzyskania przychodów odpowiadające wydatkom poniesionym na nabycie udziałów w Spółce Z (spółce przejętej przez Spółkę M), zgodnie z art. 15 ust. 1 w zw. z art. 16 ust. 1

Interpretacja
14.09.2022 Podatki

Okres posiadania Udziałów przez Spółkę Przejmowaną przed dokonaniem Połączenia zaliczany dla celów zwolnienia z art. 22 ust. 4 i art. 17 ust. 1 pkt 58a ustawy o CIT

Interpretacja
23.03.2022 Podatki

Opisane zbycie udziałów stanowi czynność neutralną podatkowo wyłączoną z opodatkowania na mocy z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT jako zbycie przedsiębiorstwa, w konsekwencji również połączenie spółek przez przejęcie Spółki Przejmowanej stanowi czynność neutralną na gruncie podatku VAT.

Interpretacja
05.10.2021 Podatki

Skutki podatkowe połączenia spółek dla wspólników spółki przejmującej i przejmowanej będących osobami fizycznymi

Interpretacja
22.05.2020 Podatki

Koszty uzyskania przychodów ze zbycia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością uzyskanych przez Wnioskodawcę (jako wspólnika spółki przejmowanej) w wyniku połączenia spółek przez przejęcie.

Interpretacja
22.05.2020 Podatki

Koszty uzyskania przychodów ze zbycia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością uzyskanych przez Wnioskodawcę (jako wspólnika spółki przejmowanej) w wyniku połączenia spółek przez przejęcie.

Interpretacja
20.06.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy połączenie Spółek rodzi skutek w postaci powstania przychodu po stronie Spółki Przejmującej w związku z wygaśnięciem zobowiązań wobec Spółki Przejmowanej, poprzez konfuzję oraz dla Spółki Przejmującej, wstępującej w prawa i obowiązki Spółki Przejmowanej.

Interpretacja
10.08.2012 Podatki

Mając na uwadze przedstawione zdarzenie przyszłe, X wnosi o potwierdzenie, że wygaśnięcie zobowiązania pożyczkowego X w wyniku konfuzji jako skutek połączenia z Y nie spowoduje powstania przychodu podatkowego po stronie Spółki w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
16.09.2011 Podatki

Czy po połączeniu Wnioskodawcy ze Spółką z o.o., w trybie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych przez przejecie całego majątku Spółki z o.o. przez Spółkę, Wnioskodawca wstąpi we wszystkie prawa i obowiązki Spółki z o.o. wynikające z zezwolenia na prowadzenie działalności w Łódzkiej SSE otrzymanego przez Spółkę z o.o., oraz czy po spełnieniu warunków określonych w tym zezwoleniu Wnioskodawca

Interpretacja
12.09.2008 Podatki

Czy przy połączeniu spółek kapitałowych poprzez przejęcie spółki pożyczkodawcy przez spółkę pożyczkobiorcę powstaje przychód po stronie spółki A. - spółki przejmującej (dłużnika spółki przejmowanej)?

Interpretacja
16.05.2007 Podatki

Czy odsetki od kredytu zaciągniętego przez Spółkę na zakup udziałów/akcji przejmowanych spółek są kosztem uzyskania przychodu w momencie ich zapłaty lub kapitalizacji zarówno przed połączeniem z przejmowanym podmiotem, jak i po? Czy podatek od czynności cywilnoprawnych zapłacony przez Spółkę w związku z ww. zakupem będzie kosztem uzyskania przychodów w momencie jego zapłaty?

Interpretacja
15.02.2007 Podatki

Jakim dokumentem powinny zostać skorygowane przez Spółkę faktury zakupu towarów i wyrobów otrzymywane od kontrahentów po momencie wpisu połączenia do KRS błędnie wystawiane na spółkę Z?

Interpretacja
20.12.2006 Podatki

Czy przy przejęciu spółek w 100% zależnych od Spółki metodą nabycia, gdy księgi handlowe spółek przejmowanych zostaną zamknięte: 1) koszty nabycia ponad wartość nominalną udziałów będą kosztem uzyskania przychodów dla Przejmującej na dzień prawomocnego zarejestrowania połączenia? 2) koszty konsolidacji: usługi doradcze, prawne i koszty aktów notarialnych będą kosztem uzyskania przychodów w okresie

Interpretacja
14.11.2005 Podatki

Który urząd skarbowy jest właściwy do przyjęcia deklaracji VAT - 7 za wrzesień 2005 r. i który podmiot powinien być wskazany jako podmiot rozliczający podatek od towarów i usług (Podatnik czy następca prawny) w przypadku przejęcia Spółki przez inną osobę prawną z dniem 30 września 2005r.

Interpretacja
24.10.2005 Podatki

Wnioskująca zwróciła się z następującymi zapytaniami: 1) który urząd skarbowy jest właściwy do złożenia deklaracji VAT-7 za wrzesień 2005 r. podmiotów przejmowanych oraz który podmiot powinien być wskazany jako podmiot rozliczający podatek VAT (Wnioskująca czy konkretny przejmowany podmiot)?2) w jaki sposób powinny być składane korekty deklaracji VAT-7 podmiotów przejmowanych za okresy poprzedzające