Na moment połączenia po stronie Zainteresowanego wystąpi przychód o którym mowa w art. 24 ust. 8 ustawy o PIT w wysokości nadwyżki wartości emisyjnej akcji/udziałów Spółki Przejmującej przydzielonych wspólnikowi Spółki Przejmowanej ponad wartość wydatków na nabycie lub objęcie udziałów/ akcji Spółki Przejmowanej obliczonych zgodnie z art. 22 ust. 1f albo art. 23 ust. 1 pkt 38 ustawy o PIT.
Czy osiągając przychód podatkowy z tytułu odpłatnego zbycia udziałów posiadanych w Spółce M, które Wnioskodawca objął uprzednio w wyniku połączenia Spółki M i Spółki Z, będzie on uprawniony do pomniejszenia tego przychodu o koszty uzyskania przychodów odpowiadające wydatkom poniesionym na nabycie udziałów w Spółce Z (spółce przejętej przez Spółkę M), zgodnie z art. 15 ust. 1 w zw. z art. 16 ust. 1
Czy Spółka A ma prawo ująć w sumie kosztów uzyskania przychodów wykazywanych w złożonym przez nią zeznaniu CIT-8 za rok 2021 zapłacone w tym roku przez Spółkę B odsetki od pożyczki zaciągniętej przez Spółkę B na nabycie udziałów w Spółce A?
Okres posiadania Udziałów przez Spółkę Przejmowaną przed dokonaniem Połączenia zaliczany dla celów zwolnienia z art. 22 ust. 4 i art. 17 ust. 1 pkt 58a ustawy o CIT
Skutki podatkowe połączenia spółek dla wspólników spółki przejmującej i przejmowanej będących osobami fizycznymi
Koszty uzyskania przychodów ze zbycia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością uzyskanych przez Wnioskodawcę (jako wspólnika spółki przejmowanej) w wyniku połączenia spółek przez przejęcie.
Koszty uzyskania przychodów ze zbycia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością uzyskanych przez Wnioskodawcę (jako wspólnika spółki przejmowanej) w wyniku połączenia spółek przez przejęcie.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów spłaconych odsetek naliczonych od zobowiązań pożyczkowych Spółki przejmowanej w momencie zapłaty
Skutki podatkowe związane z połączeniem Spółek dotyczące prawa do odliczenia przez Spółkę podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych na Spółkę Przejmowaną.
1. Czy w związku z połączeniem Spółki Przejmującej ze Spółką Przejętą poprzez przejęcie całości majątku Spółki Przejętej, po stronie Spółki Przejmującej powstał przychód podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o CIT? 2. Czy po stronie G. (czyli jedynego udziałowca łączonych spółek) powstał przychód do opodatkowania w rozumieniu przepisów ustawy o CIT?
W przypadku wygaśnięcia zobowiązań odsetkowych na skutek konfuzji w wyniku przejęcia przez Wnioskodawcę Spółek Celowych, po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
W zakresie skutków podatkowych w postaci powstania przychodu po stronie Wnioskodawcy, jako następcy podatkowego Spółki przejmowanej, której to zobowiązanie na skutek konfuzji wygaśnie.
W zakresie skutków podatkowych w postaci powstania przychodu po stronie Wnioskodawcy, jako następcy podatkowego Spółki przejmowanej, której to wierzytelność na skutek konfuzji wygaśnie.
W zakresie skutków podatkowych w postaci powstania przychodu po stronie Wnioskodawcy, jako dłużnika z tytułu wygaśnięcia zobowiązania wobec Spółki przejmowanej.
W zakresie skutków podatkowych w postaci powstania przychodu po stronie Wnioskodawcy, jako wierzyciela Spółki przejmowanej, która to wierzytelność na skutek konfuzji wygaśnie.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych na Spółkę Przejmowaną po dniu połączenia.
Analogicznie jak w przypadku analizowanych powyżej kwestii związanych z informacjami IFT-2/IFT-2R oraz deklaracjami CIT-10Z, również w przypadku informacji o umowach zawartych z nierezydentami, mając na uwadze zakres sukcesji podatkowej, która będzie miała miejsce w ramach planowanej transakcji połączenia Spółek Przejmowanych z Wnioskodawcą przez ich przejęcie, na Wnioskodawcę jako sukcesora uniwersalnego
w zakresie braku zaistnienia przesłanek utraty statusu podatnika przez nowo tworzoną podatkową grupę kapitałową (m.in. transakcje nabycia przedsiębiorstwa, połączenie spółek, zmiany profilu działalności)
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przez Kontrahentów zawierających pomyłki w zakresie nazwy, adresu lub nr NIP Spółki, od dnia połączenia spółek oraz możliwości skorygowania za pomocą not korygujących uchybień na fakturach
Czy po połączeniu spółek Wnioskodawca będzie uprawniony do korzystania ze zwolnienia podatkowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy CIT, w odniesieniu do dochodu uzyskanego z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej na podstawie Zezwolenia Przejmowanego?
zakresie dochodu powstającego na skutek połączenia ze Spółką Przejmowaną bez uzasadnionych przyczyn ekonomicznych