Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości po zwrotnym przeniesieniu prawa własności lokalu.
Skutki podatkowe otrzymania renty wdowiej z Niemiec po zmarłym małżonku.
Darowizna środków pieniężnych była dokonana przez Pani męża na Pani rzecz, czyli pomiędzy osobami należącymi do grupy osób wymienionych w art. 4a ustawy. Wpłata środków nastąpiła na Pani konto, jako osoby obdarowanej. Tym samym, darowizna ta będzie w całości zwolniona od opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn, bo jej dokonanie nastąpiło zgodnie z wymogami ustawodawcy.
Czy Spółka, w przypadku otrzymania kontrybucji, może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów: odpisów amortyzacyjnych, wydatki na nabycie składników majątkowych nieprzekraczających 10 000 zł, oraz koszt leasingu operacyjnego, oraz ustalenie, czy kwota kontrybucji stanowi przychód podatkowy
Nabycie samochodu osobowego na wyłączną własność, w drodze porozumienia o rozliczeniu nakładów na majątek wspólny, towarzyszącego ustanowieniu rozdzielności majątkowej, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Stosowanie zaniechania poboru podatku dochodowego w stosunku do kwoty umorzonej wierzytelności oraz kwoty wypłaconej nadpłaty z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Skutki podatkowe "zwrotnego" przeniesienia własności nieruchomości.
Możliwości skorzystania z zaniechania poboru podatku w stosunku do kwoty umorzonej i kwoty zwróconej.
W zakresie ustalenia: 1. Czy działalność Spółki polegająca na tworzeniu oprogramowania w ramach Projektów wdrożeniowych oraz w ramach Projektów własnych stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, która uprawnia Spółkę do korzystania z ulgi, o której mowa w art. 18d ustawy o CIT. 2. Czy jeżeli w pierwszym roku podatkowym Spółki, trwającym do dnia 31 grudnia 2023
Ustalenie, czy Spółka może skorzystać z ulgi badawczo-rozwojowej, z uwzględnieniem art. 18da uCIT i czy koszty ponoszone w związku z opracowywaniem i ulepszaniem technologii i produkcji testowej można zaliczyć do kosztów kwalifikowanych?
Moment rozpoznania oraz zakwalifikowania do odpowiedniego źródła przychodu z tytułu rozliczenia transakcji walutowych wraz z odsetkami oraz zwrotem kosztów procesu.
Dotyczy braku opodatkowania podatkiem od towarów kwot z tytułu zwrotu pożytków uzyskanych przez posiadaczy samoistnych lub zależnych.
Ustalenie momentu rozpoznania przychodu z tytułu zwróconych na rachunek bankowy Spółki należności celnych przywozowych.
Uznanie rozliczenia poniesionych przez Spółkę Nakładów Inwestycyjnych za odpłatne świadczenie usług oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu rozliczenia poniesionych przez Spółkę Nakładów Inwestycyjnych.
Ustalenie, czy: - zapłata za czynsz z tytułu dzierżawy gruntu, na którym będzie stał Magazyn na warunkach rynkowych, która była już wydzierżawiana przez Wspólnika na długo przed rozpoczęciem opodatkowania w ramach estońskiego CIT będzie podlegała po stronie Spółki opodatkowaniu na podstawie art. 28m ust. 3 w związku z art. 28m ust. 1 pkt 2 Ustawy CIT, - dokonanie przez Spółkę nakładów na grunt, na
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub w części oraz brak prawa do zwrotu różnicy podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub w części oraz brak prawa do zwrotu różnicy podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Otrzymany zwrot nakładów poczynionych na Mieszkanie Konkubenta nie stanowi przychodu na gruncie podatku PIT.
W zakresie skorzystania z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzenia kredytu zaciągniętego na cele mieszkaniowe (po sprzedaży mieszkania).
Skutki podatkowe otrzymania zwrotu należnej Wnioskodawczyni kwoty, która po sprzedaży nieruchomości trafiła na konto Jej teściów.
Opodatkowanie/brak opodatkowania przez miasto zwrotu pożytków przez posiadaczy samoistnych lub zależnych.
Zwolnienie przedmiotowe z art. 21 ust. 1 pkt 131, cele mieszkaniowe z wydatkowaniem całości kwoty ze sprzedaży mieszkania na zakup domu z działką, koszty notarialne, spłatę kredytu zaciągniętego na sprzedane mieszkanie.
Odpłatne zbycie lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku po osobie która powtórnie nabyła go drodze darowizny.