Praw oraz obowiązków w związku z wytwarzaniem i wykorzystaniem energii elektrycznej.
Interpretacja w zakresie możliwości wprowadzania do składu podatkowego Spółki wyrobów akcyzowych będących własnością klienta, nakładania swoich znaków akcyzy na te wyroby akcyzowe oraz zapłaty – w imieniu klienta – należnego podatku akcyzowego po zakończeniu procedury zawieszenia poboru akcyzy i złożenia deklaracji podatkowej.
Obowiązek naliczania i odprowadzania podatku akcyzowego od energii elektrycznej zakupionej, a także wytworzonej i zużytej na własne potrzeby; prawidłowość rozliczenia zaległego podatku akcyzowego w deklaracjach korygujących; obowiązek zapłacenia odsetek od zaległości podatkowych.
Pojazd typu kamper, będzie traktowany jako samochód osobowy (mogący wchodzić w skład mienia przesiedleńczego), podlegający możliwości zwolnienia z podatku akcyzowego.
Warunki zwolnienia od akcyzy samochodu osobowego przywożonego przez osobę fizyczną w ramach „mienia przesiedlenia” z państwa członkowskiego.
Zastosowanie zwolnienia od akcyzy, o którym mowa art. 30 ust. 7a pkt 3 ustawy oraz określenie ilości energii elektrycznej metodą szacunkową
Ustalenie podmiotu zobowiązanego do zapłaty akcyzy i obowiązków z tym związanych -dostawa paliwa lotniczego bez zachowania warunków do zastosowania zwolnienia
dostawa paliwa lotniczego bez zachowania warunków do zastosowania zwolnienia
miejsce odbioru wyrobów zwolnionych w dokumencie dostawy oraz ewidencji wyrobów objętych zwolnieniem od akcyzy
Czy w tym przypadku zamiast faktury VAT-Marża należy wystawić fakturę VAT ze stawką zw na wartość wykonanej usługi?
Czy w związku z tym, że usługa (obóz naukowy) zostanie sfinansowana pośrednio ze środków EFS Wnioskodawca ma prawo do zastosowania zwolnienia przedmiotowego w VAT na podstawie art. 43 ust.1 pkt 29 uptu oraz § 13 ust. 1 pkt 20 rozporządzenia Ministra Finansów z 4 kwietnia 2011 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług?