1. Czy zespół składników materialnych i niematerialnych tworzący Pion Zarządzania Nieruchomościami, który zgodnie z opisem zdarzenia przyszłego, na skutek podziału spółki dzielonej, zostanie wydzielony do spółki przejmującej, stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, tj. należy go uznać za organizacyjnie i finansowo wyodrębniony w ramach spółki dzielonej
Uznanie, że przekazywane w formie darowizny elementy majątku stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa i tym samym transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie zbywanego zespołu składników majątkowych tworzących placówkę Medyczną za ZCO i wyłączenia transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
Uznanie sprzedaży składników majątkowych Spółki położonych w Gminie A za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą z wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 u.p.t.u.
Nieuznanie wyodrębnionego Działu magazynów Energii za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, a w konsekwencji nie uznanie transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie sprzedaży zespołu składników majątkowych i niemajątkowych za ZCP i w konsekwencji wyłączenia sprzedażny z opodatkowania na podst. art. 6 pkt 1.
Uznanie sprzedaży składników majątkowych Sprzedającego za ZCP, i tym samym wyłączenia transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
W zakresie uznania czy opisany zespół składników materialnych i niematerialnych (tj. Zakład) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o podatku od towarów i usług oraz czy aport Zakładu do (T) będzie czynnością wyłączoną z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Przenoszony na skutek podziału majątek będzie stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa na gruncie przepisów ustawy o VAT i w konsekwencji - zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT – transakcja ta nie będzie podlegała opodatkowaniu VAT.
Czy Spółka w roku wniesienia aportu w postaci ZCP będzie dalej uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych?
Uznanie zespołu składników majątkowych za ZCP i wyłączenia transakcji z opodatkowania.
W zakresie uznania czy transakcja wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci składników materialnych i niematerialnych, szczegółowo wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, spełnia przesłanki do uznania jej dla celów podatkowych za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy VAT, skutkiem czego wyłączona będzie spod regulacji ustawy VAT na podstawie
Nieuznanie zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej nabycie składników majątkowych
Transakcja nie będzie stanowiła transakcji zbycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa określonej w art. 6 pkt 1 ustawy VAT, a tym samym będzie stanowiła czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, w postaci odpłatnego świadczenia usług, zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy w zw. z art. 8 ust. 1 o VAT, oraz prawa Kupującego do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego
Uznanie składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz skutki podatkowe związanych z wniesieniem aportu do Spółki z o.o.
Uznanie składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz skutki podatkowe związanych z wniesieniem aportu do Spółki z o.o.
1. Czy w związku z zawarciem Umów doszło do przeniesienia składników majątkowych niestanowiących przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej: „ZCP”), o których mowa w art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a w konsekwencji zawarcie Umów nie doprowadziło do wykreowania po stronie Nabywcy wartości firmy która podlegałaby amortyzacji? 2. Czy koszt Wynagrodzenia poniesiony przez Nabywcę (tzw
Czy transakcja zbycia zespołu składników materialnych i niematerialnych w przedstawionym zdarzeniu przyszłym stanowić będzie czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej nabycie Urządzeń w sytuacji nieuznania ich sprzedaży za zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
W zakresie opodatkowania transakcji przejęcia Spółki Przejmowanej przez Spółkę Przejmującą w trybie art. 529 KSH.
W zakresie skutków podatkowych związanych z dostawą składników majątkowych.
W zakresie uznania zespołu składników materialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenia transakcji z opodatkowania.