W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży mieszkania, w sytuacji gdy spadkodawca (babcia Wnioskodawcy) ustanowiła na rzecz brata Wnioskodawcy zapis zwykły zobowiązujący Wnioskodawcę do przeniesienia połowy (50%) udziałów w każdym z nabytych przez Wnioskodawcę w spadku po babci mieszkań na brata Wnioskodawcy, w terminie piętnastu lat od śmierci babci.
Skutki podatkowe sprzedaży działki nabytej w drodze zapisu testamentowego.
W sytuacji wypłaty środków pieniężnych małoletniemu (na jego rzecz), które nie stanowi nabycia własności środków przez małoletniego a jedynie przekazanie (udostępnienie) przez zarządzającego (ustanowionego w testamencie) jego majątkiem (uzyskanym w wyniku zapisu windykacyjnego) tych środków do rozporządzania nimi – nie dochodzi do nabycia, które podlega ustawie o podatku od spadków i darowizn.
Obowiązek podatkowy z tytułu nabycia w drodze zapisu powstanie dla Państwa dopiero w momencie wykonania tego zapisu, a więc po 1 stycznia 2007 r., to – po spełnieniu pozostałych warunków zawartych w art. 4a cyt. ustawy – będą Państwo mieli prawo do skorzystania ze zwolnienia przewidzianego w tym przepisie.
1. Czy nabycie przez Wnioskodawcę własności składników majątku w wyniku przekazania ich przez Trust na podstawie Umowy Trustu Malta w związku ze śmiercią Spadkodawcy, tj. ojca Wnioskodawcy, będzie podlegać opodatkowaniu na zasadach określonych w ustawie o podatku od spadków i darowizn dla nabycia rzeczy lub praw majątkowych tytułem zapisu? 2. Czy nabycie przez Wnioskodawcę składników majątkowych w
1. W jaki sposób naliczany będzie podatek od uzyskanego przez Wnioskodawcę dochodu ze sprzedaży mieszkania, które odziedziczył po zmarłej matce? 2. Czy Wnioskodawca zostanie zwolniony w 1/3 z podatku z tytułu sprzedaży powyższego mieszkania?
Czy na podstawie potwierdzenia przelewu i wystawionego na jego podstawie dowodu wewnętrznego można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kwotę zwrotu wydatków poniesionych na adaptację, wraz z odsetkami i kosztami sądowymi?