Skutki sprzedaży w kwietniu 2024 r. lokalu mieszkalnego wybudowanego na nieruchomości gruntowej zakupionej w 2017 r.
Opodatkowanie przychodów z najmu nieruchomości, wycofanych z działalności gospodarczej.
• Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, dokonanej w drodze wywłaszczenia na rzecz Skarbu Państwa, dostawy udziału w prawie użytkowania wieczystego zabudowanej działki, będącego we współwłasności małżeńskiej, • zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, czynności wycofania z działalności gospodarczej do majątku
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, że czynność wycofania Nieruchomości do majątku prywatnego będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy ww. transakcji oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT.
Zwolnienie z podatku VAT przekazania do majątku prywatnego części usługowej budynku oraz obowiązku dokonania korekty podatku VAT związanej z wybudowaniem części budynku usługowego.
Rozpoznanie, czy wycofanie Nieruchomości z działalności gospodarczej nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a Wnioskodawca nie będzie miał obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Zarejestrowanie się jako czynny podatnik podatku VAT z tytułu wynajmu autobusów, objętych małżeńską wspólnością majątkową.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT wycofania Nieruchomości do majątku odrębnego Małżonka, w wyniku podziału majątku wspólnego. Zwolnienie od podatku VAT wycofania nieruchomości do majątku odrębnego Małżonka, na podstawie podziału majątku wspólnego, jeżeli podział majątku nastąpi po 1 sierpnia 2024 r. Obowiązek dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego VAT od nabycia nieruchomości,
Skoro czynność nieodpłatnego przeniesienia przez Spółkę udziałów we współwłasności samochodu osobowego na Państwa rzecz jako wspólników będzie umową nienazwaną, to wskazane nabycie nie będzie podlegało ustawie o podatku od spadków i darowizn.
Podatek od towarów i usług dotyczący opodatkowania czynności przekazania Nieruchomości z majątku spółki do majątku prywatnego wspólników i dokonania korekty VAT w związku z tą transakcją.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT świadczenia usług najmu prywatnego nieruchomości, - podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wycofania nieruchomości do majątku prywatnego, - brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT w związku z ww. czynnością wycofania nieruchomości.
Skutki podatkowe wycofania nieruchomosci z działalnosci gospodarczej do majątku prywatnego.
Opodatkowanie likwidacji / wycofania nieruchomości ze środków trwałych Spółki oraz prawa do zastosowania zwolnienia dla tej czynności.
Skutki podatkowe związane z wycofanianiem Nieruchomości z prowadzonej działalności gospodarczej do majątku prywatnego.
Określenie czy przychody osiągane z najmu lokali użytkowych mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym w ramach tzw. najmu prywatnego po ich wycofaniu z działalności do majątku prywatnego.
Opodatkowanie wycofania Nieruchomości z Przedsiębiorstwa do majątku prywatnego oraz dokonanie korekty podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi na Nieruchomość w związku z jej wycofaniem.
Brak opodatkowania sprzedaży pojazdu wycofanego wcześniej z działalności gospodarczej.
Wycofanie Nieruchomości wykorzystywanego w działalności gospodarczej do majątku prywatnego w związku z najmem nie będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz w związku z wycofaniem Nieruchomości do majątku prywatnego nie spowoduje obowiązku skorygowania podatku VAT.
Skutki podatkowe wycofania samochodu ze spółki komandytowej i przekazania go do majątku prywatnego wspólników tej spółki.
Skutki podatkowe wycofania samochodu ze spółki komandytowej przekazania do majątku prywatnego wspólników tej spółki.
Brak opodatkowania czynności wycofania z majątku Spółki Składników I do majątku Wspólników, zwolnienie od podatku VAT czynności wycofania z majątku Spółki (ewidencji środków trwałych) Składników II, oraz sposobu dokonania korekty podatku naliczonego.
Wycofanie lokali z działalności nie stanowi/nie będzie stanowić dostawy towarów opodatkowanej podatkiem VAT. W związku ze zmianą przeznaczenia lokali Wnioskodawca jest/będzie zobowiązany dokonać korekty zgodnie z art. 91 ust. 7d ustawy.