Uznanie, że przekazywane w formie darowizny elementy majątku stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa i tym samym transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie sprzedaży składników majątkowych Sprzedającego za ZCP, i tym samym wyłączenia transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
Nieodpłatne przekazanie małżonce zespołu składników majątku działalności gospodarczej do dalszego ich wykorzystania w ramach prowadzonej przez małżonkę działalności gospodarczej - podleganie wyłączeniu z opodatkowania na mocy art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie zespołu składników majątkowych za ZCP i wyłączenia transakcji z opodatkowania.
Umowa sprzedaży lokalu mieszkalnego zawarta na podstawie przepisów o gospodarce nieruchomościami korzystał z wyłączenia z opodatkowania określonego w art. 2 pkt 1 lit. g) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
W zakresie uznania zespołu składników materialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenia transakcji z opodatkowania.
Sposób obliczenia straty lub poziomu współczynnika dochodów w stosunku do przychodów na potrzeby kalkulacji minimalnego podatku dochodowego (pytanie Nr 1) oraz możliwość wyłączenia z obowiązku stosowania przepisów dotyczących kalkulacji minimalnego podatku dochodowego od osób prawnych z uwagi na prowadzoną działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży detalicznej wyrobów tytoniowych, których cena
Czy przejęcie na własność przedmiotu Zastawu Rejestrowego nie jest wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT i podlega opodatkowaniu oraz czy Nabywcy przysługuje pełne prawo do odliczenia VAT.
Skutki podatkowe wypłaty środków zgromadzonych na rachunku Otwartego Funduszu Emerytalnego w związku z podziałem majątku wspólnego.
Zakup ciągnika rolniczego od podatnika zwolnionego z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT.
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z otrzymaniem kwoty tytułem podziałem majątku wspólnego małżonków.
W zakresie ustalenia czy odpłatne zbycie Przedmiotu Transakcji przez Zbywcę na rzecz Nabywcy podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 5 ust. 1 Ustawy o VAT i nie było wyłączone z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 Ustawy o VAT, z tego względu, że Przedmiot Transakcji nie stanowił zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zbywcy w rozumieniu art. 2 pkt 27e Ustawy o VAT oraz czy w zakresie
Brak wyłączenia transakcji sprzedaży składników majątkowych stanowiących Przedmiot Sprzedaży PS z opodatkowania podatkiem VAT oraz prawo do odliczenia podatku VAT przez Kupującego w związku z transakcją nabycia PS w przypadku wystawienia przez Spółkę faktury z wykazaną kwotą podatku.
Wniesienie przez Wnioskodawcę aportu w postaci udziałów w Spółkach zagranicznych do Podmiotu powiązanego spowoduje czasowe wyłączenie możliwości wybory przez Wnioskodawcę opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek
Po ustaniu wspólności majątkowej małżeńskiej i objęciu podziałem majątku – nieruchomości uprzednio należącej do majątku wspólnego małżonków – okres czasu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy liczyć od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło jej nabycie do majątku wspólnego małżonków – przez wzgląd na dyspozycję art. 10 ust. 6 ustawy o podatku
Czy w przedstawionym stanie faktycznym do odpisów amortyzacyjnych od inwestycji w obcym środku trwałym znajdzie zastosowanie wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15d ust. 1 pkt 3 w związku z art. 15d ust. 3 pkt 1 ustawy o CIT. (zaistniały stan faktyczny/zdarzenie przyszłe)
Ustalenie czy wniesienie aportem do Spółki składników majątku służących działalności obejmującej dział produkcji będzie wyłączone z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy jako zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy.
Czy Wnioskodawca jeżeli kupuje mieszkanie z zasobów Gminy, to czy jest zwolniony na podstawie art. 2 pkt 1 lit. g) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych z płacenia podatku od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2%?
Czy otrzymana przez Wnioskodawczynię kwota, jako przysporzenie majątkowe wynikające z umowy ubezpieczenia po zmarłym ubezpieczonym, korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy od zakupu używanego ciągnika rolniczego, który służył będzie Wnioskodawcy przez wiele lat w gospodarstwie rolnym, Wnioskodawca jako rolnik ryczałtowy powinien zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych?
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT wniesienia aportem do spółki z o.o. wyodrębnionej działalności „back office”.
Wyłączenie z opodatkowania sprzedaży części przedsiębiorstwa tzw. jednostki lokalnej.
W zakresie możliwości skorzystania z łącznego opodatkowania dochodów w sytuacji wykonania usług w ramach prowadzonej działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem liniowym na rzecz obecnego pracodawcy odpowiadających czynnościom, które wykonuje on w ramach zawartej umowy o pracę.
Wyłączenie z opodatkowania przeniesienia na Spółkę Przejmującą zespołu składników materialnych i niematerialnych tworzących działalność produkcyjną, brak prawa do obniżenia podatku należnego z faktury dokumentującej to przeniesienie.