skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w lokalu mieszkalnym stanowiącym odrębną nieruchomość
Biorąc pod uwagę treść ww. art. 21 ust. 25 pkt 2 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy wyraźnie podkreślić, że aby spłata kredytu oraz odsetek od kredytu zaciągniętego przez podatnika mogła być uznana za wydatek poniesiony na cel mieszkaniowy kredyt ten musi być zaciągnięty przed dniem uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia. Ważny jest także moment uzyskania przychodu i poniesienia
Czy przychód z tytułu przedawnionego zobowiązania, powstały w wyniku upływu terminu roszczenia o wypłatę wkładu mieszkaniowego wynikającego z art. 29 § 1 ustawy prawo spółdzielcze, stanowi podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym i podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych, w części przeznaczonej na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych?
Czy wyrównanie wkładu mieszkaniowego jest wydatkiem na własne cele mieszkaniowe i podlega zwolnieniu z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. l pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego przy sprzedaży lokalu mieszkalnego oraz udziału w gruncie lub prawie wieczystego użytkowania gruntu;
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną własność wydatków na wkład mieszkaniowy, wkład budowlany do spółdzielni mieszkaniowej oraz wydatków poniesionych u notariusza i kaucji zabezpieczającej. Sposób dokumentowania ww. wydatków mieszkalnego. Możliwość zwolnienia z opodatkowania ½ dochodu uzyskanego przez wnioskodawcę ze sprzedaży
Opodatkowania dopłat do wkładów wnoszonych po 1 maja 2004 r. z tytułu modernizacji budynków, dotyczących lokali mieszkalnych, w których spółdzielcze prawa do lokali zostały ustanowione przed 1 maja 2004 r. oraz zostały ustanowione po raz kolejny po 1 maja 2004 r.
Wnioskodawca (spółdzielnia mieszkaniowa) zamierza wybudować zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i użytkowej z dwupoziomowym garażem podziemnym i lokalami użytkowymi na parterze.
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy stosować w odniesieniu do wpłat dokonywanych przez uczestników budowy, z którymi zostały zawarte odrębne umowy na lokale mieszkalne i na miejsca postojowe w podziemnej części budynku mieszkalnego?
Czy Spółdzielnia prawidłowo zastosowała 7% stawkę podatku od towarów i usług w stosunku do wkładu budowlanego przypadającego na miejsca postojowe w hali garażowej...
Pytanie dotyczy wysokoci stawki podatku od towarów i usług od wkładu budowlanego wpłacanego przez członka spółdzielni tytułem ustanowienia spółdzielczego własnościowego prawa do: miejsca postojowego w garażu wielostanowiskowym znajdującym się w tym samym budynku mieszkalnym, w którym na rzecz członka spółdzielni ustanowiono spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego; lokalu mieszkalnego
Pytanie dotyczy kwestii wysokości opodatkowania podatkiem od towarów i usług wkładów budowlanych wnoszonych przez członków spółdzielni na sfinansowanie budowy miejsc postojowych w podziemnych garażach wielostanowiskowych zlokalizowanych w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych budowanych przez spółdzielnię.
Dot. stawki podatku od towarów i usług m. in. przy wpłatach wkładów budowlanych na miejsca postojowe oraz wpłatach wpisowego.
Czy 7% podatkiem VAT należy opodatkować wniesione po 01.05.2004 r. wpłaty przez członków zaliczek mieszkaniowych na wkład budowlany a stawką 22% wpłatę zaliczki na wkład budowlany na budowę garażu?
Czy nakłady ponoszone na adaptację poddasza a następnie wpłata wkładu budowlanego są wydatkami upoważniającymi do skorzystania ze zwolnienia od podatku ze sprzedaży nieruchomości?