Zastosowanie ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (definicja i koszty kwalifikowane).
Prawo do zwrotu podatku naliczonego w terminie 60 dni wynikającego z faktur zaliczkowych, a potem z faktury końcowej na zakup lokalu użytkowego, który to lokal - ze względu na to, że jest w budowie - nie jest jeszcze wynajmowany oraz nie są wykonywane w nim inne czynności opodatkowane oraz prawa do odliczenia całości podatku od towarów i usług z faktur za nabycie nieruchomości pomimo faktu, że pozostaje
czy w świetle zaprezentowanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego Wnioskodawca mógł zakwalifikować i będzie mógł zakwalifikować w przyszłości ponoszone przez siebie koszty tzw. omodelowania jako koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d ust. 2 ustawy o CIT i odliczyć ich wartość od podstawy opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych
czy przedstawione w stanie faktycznym Koszty B+R mogą podlegać odliczeniu od podstawy opodatkowania w ramach dochodu uzyskanego z innych źródeł przychodów niż przychody z zysków kapitałowych zgodnie z art. 18d ust. 1 ustawy o CIT.
Czy całość procesu opracowania danego wyrobu przez Wnioskodawcę - począwszy od przygotowania receptury aż do uzyskania certyfikatu, atestu, świadectwa (niezbędnych do sprzedaży na danym rynku) należy zakwalifikować jako działalność badawczo-rozwojową? Czy za koszty kwalifikowane działalności badawczo-rozwojowej można uznać wszelkie wydatki, związane z uzyskaniem, odnowieniem czy przedłużeniem ważności
Możliwość uznania za koszty kwalifikowane, wydatków o których mowa w art. art. 18d ust. 2 pkt 1 -5 oraz art. 18d ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania 20% kosztów uzyskania przychodów w zakresie możliwości stosowania faktycznie poniesionych kosztów uzyskania przychodów w części dotyczącej wynagrodzenia dla współtwórcy wynalazku a także w części dotyczącej kosztów wynagrodzenia podmiotów przygotowujących przeprowadzenie transakcji oraz w zakresie ujęcia potrąconego podatku u źródła
Ulga badawczo rozwojowa, wynagrodzenia i nabycie materiałów i surowców jako koszty kwalifikowane.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie odliczenia podatku zapłaconego za granicą od podatku dochodowego z działalności należnego w Polsce.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie odliczenia podatku zapłaconego za granicą od podatku dochodowego z działalności należnego w Polsce.
Ulga badawczo rozwojowa, definicja, koszty pracownicze, amortyzacja warunki odliczenia.
Ulga na działalność badawczo rozwojową, o której mowa w art. 18d ustawy CIT - definicja, koszty pracownicze, koszty materiałów i surowców i odpisy amortyzacyjne.
Czy opisana w stanie faktycznym działalność Wnioskodawcy spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej z art. 4a pkt 26 CIT? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) Czy koszty materiałów oraz surowców wskazanych w stanie faktycznym, wykorzystywanych do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych w zakresie tworzenia produktu leczniczego stanowią koszt kwalifikowany w rozumieniu art. 18d ust. 2 pkt 2 CIT
Czy opisana w zdarzeniu przyszłym działalność Wnioskodawcy spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej z art. 4a pkt 26 CIT? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) Czy koszty materiałów oraz surowców wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, wykorzystywanych do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych w zakresie tworzenia produktu leczniczego będą stanowiły koszt kwalifikowany w rozumieniu art. 18d
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia 100 % VAT od rat leasingowych, kosztów eksploatacji, kosztów naprawy związanych z użytkowaniem tych motocykli?
Sposób opodatkowania świadczonej usługi oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych dotyczących budowy części Infrastruktury (w zakresie kanalizacji) do czasu rozpoczęcia obciążania Spółki kosztami energii elektrycznej.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu ponoszenia wydatków związanych z motocyklami żużlowymi przeznaczonymi do zawodów sportowych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących wydatki związane z budową oraz funkcjonowaniem i utrzymaniem świetlic.
1. Na jakich zasadach Spółka powinna odliczyć kwotę podatku zapłaconego w Maroku od kwoty podatku zapłaconego w Polsce, mając na względzie przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz Konwencji między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Królestwa Maroka w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku
Czy Spółka może dokonać obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony, wynikający z otrzymanej faktury częściowej VAT z tytułu planu zaliczkowego zakupów energii elektrycznej w rozliczeniu za miesiąc, w którym przypada termin płatności przedmiotowej faktury częściowej?
W którym miesiącu należy odliczyć podatek VAT zawarty w fakturze wystawionej dnia 26.01.2005r. i otrzymanej 31.01.2005r, w przypadku gdy towar otrzymano w kwietniu 2005r.
Jeżeli w wyniku podziału majątku, dom mieszkalny przeszedł na mojego współmałżonka, czy mogę odliczyć wydatki poczynione przeze mnie przed podziałem na tę budowę?
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne prowadzi intensywną działalność eksportową na rynkach krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz krajów trzecich. W związku z działaniami zmierzającymi do zdobycia bardziej znaczącej pozycji na rynkach zagranicznych Spółka dokonuje zakupów usług wymienionych w art. 27 ust. 3 i 4 ustawy o podatku od towarów i usług od podmiotów mających siedzibę zarówno w Unii Europejskiej
Jaki wpływ na korzystanie z ulg mieszkaniowych ma zawarta pomiędzy małżonkami umowa o rozdzielności majątkowej?