Skutki podatkowe zbycia nieruchomości uzyskanej w wyniku podziału majątku po rozwodzie.
Przekształcenie formy własności lokalu ze spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu w odrębną własność nie wpływa na sposób liczenia terminu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy w związku z faktem, że w dniu 12 listopada 2014 r. Wnioskodawczyni nabyła do majątku osobistego nieruchomość za kwotę 90.000,00 a następnie wniosła ją do małżeńskiego majątku wspólnego, przez dokonanie darowizny na rzecz męża, ma prawo do wykazania w zeznaniu PIT-39 za 2015 r. faktycznych kosztów nabycia tj. kwoty 90.000,00 zł przy sprzedaży tej nieruchomości?
Czy w przypadku planowanej sprzedaży opisanego w stanie faktycznym lokalu Nr 3 w okresie krótszym niż 5 lat od daty wyodrębnienia tego lokalu, ale w okresie dłuższym niż 5 lat od dnia nabycia udziału w prawie użytkowania Gruntu, Wnioskodawca będzie uprawniony do skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania przychodu uzyskanego z tak przeprowadzonej sprzedaży przedmiotowego lokalu na gruncie przepisu
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości w drodze umowy dożywocia po upływie 5 lat od daty jej nabycia.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego, którego odrębna własność została ustanowiona w trybie przewidzianym w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych.
Możliwość przeznaczenia środków uzyskanych ze sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym na budowę domu, położonego na działce należącej wyłącznie do żony Wnioskodawcy, jako wydatku poniesionego na realizację własnych celów mieszkaniowych, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy wskazana przez spółdzielnię w umowie o przekształcenie prawa do lokalu kwota 102.966,89 zł, opisana jako uregulowana, będąca jednocześnie wartością mieszkania na dzień otrzymania go od spółdzielni w 1992 r. prawidłowo została przyjęta w zeznaniu o dochodach z odpłatnego zbycia lokalu jako koszt uzyskania?
Czy Wnioskodawca podlega obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości?
Czy Wnioskodawczyni podlega obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości?
Czy zbycie prawa, (które zostało nabyte w 2010 r.) w roku 2011 na podstawie umowy o dożywocie spowoduje obowiązek zapłacenia podatku od osób fizycznych w związku ze zbyciem dokonanym przed upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie rzeczy?
Czy w związku ze sprzedażą lokalu mieszkalnego w 2014 r., Wnioskodawczyni razem z mężem jest zwolniona z podatku dochodowego, z tego tytułu z uwagi na upływ 5 letniego okresu od dnia nabycia prawa własności tego lokalu mieszkalnego?
1. Czy mieszkanie otrzymane na podstawie umowy darowizny można amortyzować, a wartość odpisów amortyzacyjnych zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? 2. Czy po wyodrębnieniu własności lokalu mieszkalnego (założeniu księgi) należy zakończyć amortyzację spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w ramach wartości niematerialnych i prawnych i wprowadzić ten lokal do ewidencji środków
Czy wydatki poniesione na remont spółdzielczego własnościowego prawado lokalu mieszkalnego i lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną własnością (założona księga wieczysta) przed dniem przekazania do użytkowania na podstawie umowy najmu będą stanowiły koszt uzyskania przychodu lub zwiększą wartość początkową tegoprawa niematerialnego lub środka trwałego?
Czy w tej sytuacji wnioskodawca ma prawo skorzystać z ulgi meldunkowej?Jeśli nie to czy wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia z zapłaty podatku (minęło 5 lat od wykupu ze spółdzielni) rozliczając podatek dochodowy od osób fizycznych w 2014 r.?Czy wnioskodawca może skorzystać z ulgi meldunkowej (PIT-39) w razie konieczności płacenia podatku?
Wydatkowanie przychodu uzyskanego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego na budowę budynku na gruncie stanowiącym majątek odrębny małżonka.
1. Jak należy traktować moment nabycia własności lokalu wraz z prawem użytkowania wieczystego gruntu z punku widzenia podatku dochodowego od osób fizycznych czy momentem nabycia jest 2004 r., czy też 2012 r.? 2. Czy należy się w tej sytuacji podatek dochodowy, a jeśli tak to od jakiej części lokalu wraz z prawem użytkowania wieczystego? 3. Czy podatek powinien być obliczony od wartości lokalu wraz
1) Czy wraz ze sprzedażą lokalu mieszkalnego stanowiącego współwłasność małżeńską do skorzystania z ulgi meldunkowej wystarczy, aby tylko jeden z małżonków był zameldowany w tym lokalu na pobyt stały przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy przed datą zbycia, oraz czy w związku z tym przysługuje Wnioskodawcy prawo do skorzystania z ulgi meldunkowej? 2) Czy ulga meldunkowa powinna dotyczyć całości sprzedanej
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości
Czy wnioskodawczyni sprzedając w 2012 roku odrębną własność lokalu mieszkalnego nr 2, stanowiącego jej wyłączną własność oraz udział w wysokości ½ w odrębnej własności lokalu mieszkalnym nr 3, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych z tytułu sprzedaży w/w lokali?