1. Czy koszty należności celnych określonych w oparciu o wydawane w 2023 r. i 2024 r. decyzje urzędów celno-skarbowych związane z zakończeniem procedury uszlachetniania czynnego za lata 2020 – 2022 należy uznać za koszty bezpośrednio związane z przychodami w rozumieniu art. 15 ust. 4 ustawy o CIT? 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie wskazane w punkcie 1 jest pozytywna, to czy koszty należności celnych określone
Moment powstania obowiązku podatkowego dla usług na ruchomym majątku rzeczowym, których miejsce świadczenia znajduje się poza terytorium kraju.
zastosowanie stawki 0% podatku dla świadczonych usług, polegających na szlifowaniu kamieni szlachetnych
Czy usługi polegające na wykrawaniu mięsa z półtusz, świadczone na terytorium innego państwa członkowskiego na ruchomym majątku rzeczowym zleceniodawcy zidentyfikowanego dla potrzeb podatku od wartości dodanej, podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ?
Wniosek dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności dostawy towaru na rzecz nabywcy prowadzącego działalność gospodarczą na terytorium państwa członkowskiego Wspólnoty, który przekazywany jest innemu polskiemu podatnikowi celem wykonania na nim usług na ruchomym majątku rzeczowym, a po wykonaniu niniejszych usług towary wywożone są bezpośrednio z terytorium RP na terytorium państwa
Wniosek dotyczy czynności przeszycia powierzonego materiału na zlecenie kontrahenta spoza Unii Europejskiej, w sytuacji, gdy wyroby gotowe są transportowane na terytorium innego niż Polska państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Naczelnik Łódzkiego Urzędu Skarbowego.
Czy w przypadku wykonania usług przerobu uszlachetniającego na zlecenie polskiego podmiotu z przeznaczeniem gotowego wyrobu dla kontrahenta będącego podatnikiem kraju wspólnotowego innego niż Polska stawka podatku wynosi 22%?