Podstawa opodatkowania wynagrodzenia otrzymanego z tytułu świadczenia usług transportu pasażerskiego oraz obowiązek ewidencjonowana ww. sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej.
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% właściwej dla usług stanowiących część usług transportu międzynarodowego oraz prawa do odliczenia podatku w przypadku nabywania usług opodatkowanych stawką w wysokości 23%
Brak opodatkowania na terytorium Polski sprzedaży towarów (dostawy towarów) do ABCD SA, nabywanych wcześniej w kraju trzecim i przemieszczanych do odbiorcy w kraju trzecim; objęcia kosztów transportu ponoszonych przez Spółkę kwalifikacją dla sprzedawanych towarów; prawo Wnioskodawcy do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur zakupowych usług transportu, związanych ze sprzedażą towarów
Jaki należy przyjąć termin obowiązku podatkowego od pozaunijnej usługi transportowej i od kosztów dodatkowych związanych z taką usługą czyli kosztów konwojów i kosztów postojów?
Czy Wnioskodawca postępuje właściwie wystawiając faktury dla kontrahentów na konwoje i postoje związane z transportem międzynarodowym stosując stawkę 0%? Czy dla transportów, odbywających się poza terenem Unii, nie przebiegającym w jakikolwiek sposób na terenie Unii, a także postojów i konwojów związanych z tym transportem można stosować stawkę VAT 0% na podstawie stawki art. 83 ust. 3?
Stawka podatkowa przy świadczeniu usług transportu międzynarodowego.
Jaką stawką podatku od towarów i usług opodatkowane jest świadczenie usług polegające na dostarczaniu przesyłek poza Unię Europejską za pośrednictwem firmy kurierskiej?
Jakie stawki podatku od towarów i usług powinny być zawarte na fakturze wystawionej francuskiemu zleceniodawcy przez polskiego zleceniobiorcę?
Jaką stawkę podatku należy zastosować w takim przypadku? Jak poprawnie wystawić fakturę, jaką adnotację odnośnie podatku należy umieścić na fakturze?
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług w przypadku świadczenia usług transportwych taborem samochodowym poza terytorium kraju, wykazywanych w poz. 21 deklaracji VAT-7?
Czy opłaty z tytułu czynności polegających na zapewnieniu ciągłości wykonania usługi transportowej poprzez udostępnianie wagonów w transporcie międzynarodowym podlegają opodatkowaniu VAT na zasadach właściwych dla wewnątrzwspólnotowej usługi transportu towarów zdefiniowanej w art. 28 ust. 1 i 2 ustawy o VAT (w przypadku transportu, którego rozpoczęcie i zakończenie ma miejsce na terytorium dwóch różnych
Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Strona w celu dostarczenia towaru do nabywcy z kraju trzeciego zakupiła usługę transportu międzynarodowego od firmy z Danii. Przewoźnik wystawił za wykonanie ww. usługi dwie faktury, jedną za transport drogowy na odcinku Bielsko Biała Bremerhaven, drugą natomiast za transport morski Bremerhaven Arabia Saudyjska. Obie faktury dotyczą eksportu
Czy towary wymienione we wniosku zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 18 ustawy o podatku od towarów i usług mogą być zaliczone do towarów służących zaopatrzeniu środków transportu lotniczego używanych do wykonywania transportu międzynarodowego?
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przypadku usług agencji celnej?
Dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczonej czynności transportu na rzecz kontrahentów posiadających unijny nr NIP "UE".
Podatnik zapytuje czy usługa na trasie Niemcy - Polska jest wewnątrzwspólnotową usługą transportu towarów podlegającą opodatkowaniu, jeżeli wartość usługi została wliczona do podstawy opodatkowania towarów.
Spółka otrzymała zlecenie od polskiej firmy spedycyjnej (podała ona polski numer NIP) na wykonanie usługi transportu kontenera na trasie Hamburg-Poznań (gdzie została dokonana odbiorcza odprawa celna). Spółka posiada dokument przewozowy CMR oraz kserokopię dokumentu T1, z których wynika, iż nadawcą towaru jest firma z Japonii, a odbiorcą - firma z Poznania. Spółka nie posiada dokumentu celnego SAD
Jaka stawka podatku od towarów i usług winna być wykazana na fakturach wystawionych dla rumuńskiego kontrahenta zarejestrowanego dla potrzeb VAT w jednym z krajów Unii Europejskiej, gdy trasa obejmuje transport pomiędzy krajami Unii Europejskiej a krajami trzecimi (z Niemiec przez Polskę na Białoruś)?
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą i jest zarejestrowany na terenie Polski. Na zlecenie kontrahenta niemieckiego, posiadającego niemiecki numer identyfikacyjny dla potrzeb podatku, zamierza uzyskać zezwolenie na transport urządzenia z Niemiec do Polski (przewoźnikiem jest firma niemiecka), dokonać jego pilotażu oraz rozładować i zamontować je na terenie Polski.Czy należy naliczyć VAT od którejkolwiek
Z przedstawionego w piśmie stanu faktycznego wynika, że Podatnik w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wykonuje drogowe usługi transportowe towarów na rzecz innego podmiotu zagranicznego (zleceniodawcy), posiadającego siedzibę oraz zarząd na terytorium Szwajcarii. Wykonywana przez podatnika usługa transportowa polega na tym, że podatnik na podstawie zlecenia przewozi wskazane przez zleceniodawcę
Wysokość stawek opodatkowania podatkiem VAT usług transportowych na trasie Szwecja-Polska i Polska-Norwegia.
Jakie są zasady zaliczania w ciężar kosztów uzyskania przychodów podatku od towarów i usług ?