czy w opisanym stanie faktycznym zmiana stanu produktów obliczana na potrzeby rozliczeń bilansowych, ustalana przez Wnioskodawcę na koniec danego roku podatkowego zgodnie z przepisem art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy o rachunkowości, wpływa na wysokość przychodów podatkowych lub podatkowych kosztów uzyskania przychodów w tym roku podatkowym za który jest ustalana zmiana stanu produktów, - momentu zaliczenia
możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wskazanych we wniosku Kosztów Inwestycji w szczególności wydatków na nabycie Budynku i jego rozbiórkę, kosztów usług obcych (w tym wykonawców robót budowlanych, architektów oraz doradców zewnętrznych), kosztów materiałów zużytych do realizacji Inwestycji oraz opłat publicznoprawnych związane z realizacja inwestycji.
Czy usługi aktywnego programu winny być opodatkowane na zasadach marży dla biur podróży
Czy usługi wykonywane przez inne podmioty przy użyciu majątku Spółki winny być opodatkowane na zasadach marży dla biur podróży
Czy usługi przewozu osób winny być opodatkowane na zasadach ogólnych
Czy w przypadku, gdy dla wytworzenia produktu poszczególne fazy produkcji będą realizowane w różnych zakładach (tj. zarówno w zakładzie strefowym, jak i pozastrefowym), mając na uwadze brzmienie art. 17 ust. 1 pkt 34 oraz art. 17 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z § 5 pkt 5 oraz§ 5 pkt 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2008 r. w sprawie pomocy publicznej
Czy własne usługi przewozu osób świadczone za pomocą własnych autokarów winny być opodatkowane na zasadach ogólnych stawką 8%. Czy usługi przewozu osób świadczone za pomocą dzierżawionego autokaru można traktować jako usługi własne, od zakupu których przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego. Czy usługi obce zakupywane dla bezpośredniej korzyści turystów winny być opodatkowane marżą zgodnie
Wnioskodawcy, iż usługi indywidualnych pobytów czasowych, zgodnie z PKWiU 55.20.19.0 jako Pozostałe usługi obiektów noclegowych turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania bez obsługi, podlegają opodatkowaniu według stawki podatku 8% na zasadach ogólnych, nie zaś przy zastosowaniu szczególnej procedury VAT marża dla biur podróży należało uznać za nieprawidłowe.
Czy usługi noclegu z wyżywieniem mają być opodatkowane marżą czy stawką 8%
Zastosowanie stawki 0% dla usług turystyki świadczonych poza Unią Europejską wynikającej z art. 119 ust. 7 ustawy o VAT
Czy w przypadku, gdy dla wytworzenia produktu poszczególne fazy produkcji będą realizowane w różnych zakładach (tj. zarówno w zakładzie strefowym, jak i pozastrefowym), mając na uwadze brzmienie art. 17 ust. 1 pkt 34 oraz art. 17 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z § 5 pkt 5 oraz§ 5 pkt 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2008 r. w sprawie pomocy publicznej
Sprzedaż przez Wnioskodawcę usługi hotelowej nie będzie podlegała opodatkowaniu według szczególnej procedury marży w turystyce i przepis art. 119 ustawy o podatku od towarów i usług nie znajdzie zastosowania
Czy w sytuacji, w której wielkość marży ujemnej będzie wyższa od marży dodatniej, biorąc pod uwagę sezonowość biura podróży oraz interpretując marżę jako różnicę pomiędzy kwotą należności a ceną nabycia, Spółka prawidłowo wykaże w deklaracji VAT-7 wartości ujemne?
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w przypadku świadczenia usług turystyki, Wnioskodawca ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego lub zwrotu różnicy podatku należnego z tytułu zakupionych usług dla bezpośredniej korzyści turysty?
Jaki jest moment powstania obowiązku podatkowego przy wpłacie zaliczki z tytułu usługi turystyki opodatkowanej szczególną procedurą marży?
Czy wystawiane faktury VAT przez inne podmioty, stanowiace obciążenie za dodatkowe usługi świadczone na rzecz gości (tj. kuligi, usługi gastronomiczne, usługi przewodnickie, itp.) stanowią podstawę do wystawiania klientom faktur VAT marża, i czy podstawą opodatkowania jest marża, zgodnie z art. 119 ustawy o VAT ?
W jaki sposób wystawić fakturę VAT, jeżeli klient życzy sobie jedną zbiorczą fakturę za pobyt w ośrodku i za dodatkowe usługi świadczone na rzecz gości (tj. kuligi, usługi gastronomiczne, usługi przewodnickie, itp.) ?
Czy ma prawo, świadcząc usługi kolonii i obozów oraz "zielonych szkół" korzystając z obcych usług noclegowych i gastronomicznych, odliczyć od podatku należnego zawarty w nich podatek naliczony?
Czy jest możliwe opodatkowanie wg procedury określonej w art. 119 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, usług turystycznych, na które składają się usługi i towary nabyte przez podatnika dla bezpośredniej korzyści turysty oraz usługa własna transportu drogowego?