Zwolnienie na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy. Sposób wykazywania realizowanych czynności na wystawionym rachunku.
Brak obowiązku ewidencjonowania od dnia 1 lipca 2020 r. przy zastosowaniu kasy elektronicznej on-line usług naprawy elementów i podzespołów motocykli i motorowerów bez naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonywanych usług napraw gwarancyjnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania wykonywanych czynności montażu/wymiany opon oraz montażu/wymiany felg.
Miejsca świadczenia dla usług montażu, modernizacji oraz naprawy urządzenia.
Czy świadczone przez Wnioskodawcę usługi serwisowe Maszyn oraz Urządzeń należy kwalifikować jako usługi niezwiązane z nieruchomościami, i tym samym miejscem ich opodatkowania zgodnie z art. 28b ustawy o VAT powinno być miejsce, w którym nabywca usługi posiada siedzibę działalności gospodarczej?
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z wykonaniem naprawy gwarancyjnej/pogwarancyjnej pojazdu.
Miejsce świadczenia usług polegających na wymianie części zamiennych, naprawie oraz konserwacji instalacji przemysłowych urządzeń zlokalizowanych w młynach
Czy postępowanie Spółki w przedmiotowej sprawie jest prawidłowe, a jeśli nie to w jaki sposób ze względu na przepisy VAT potraktować części montowane przez serwis w ramach usługi naprawy auta poza granicami Polski na terenie Unii Europejskiej?
Czy przychód uzyskiwany przez Spółkę z usług serwisowych (nie objętych gwarancją) polegających na naprawie u nabywcy, tj. poza terenem strefy, maszyn wyprodukowanych przez Spółkę na terenie SSE, a następnie wydzierżawionych, korzysta ze zwolnienia określonego w art. 17 ust. 1 pkt 34 updop jeżeli: a) w wyniku naprawy wymienia elementy na nowe części wyprodukowane na terenie strefy b) w wyniku naprawy
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonania napraw gwarancyjnych, obowiązek wystawienia faktur korygujących oraz dokonania korekt deklaracji za poprzednie miesiące.
Czy zasadnym jest dokonanie w kraju rejestracji dla podatku od towarów i usług w sytuacji, gdy przedmiotowa usługa wykonywana jest na terenie Norwegii, a podmiot nie korzysta z prawa do odliczenia?
Wniosek dotyczy usługi naprawy torowiska wykonywanej przez Spółkę na terytorium Czech na zlecenie kontrahenta czeskiego oraz sposobu dokumentowania przedmiotowej usługi.
Czy usługa wykonana na rzeczowym majątku ruchomym (naprawa cystern), świadczona w Polsce dla nabywcy z Niemiec, który posiada nadany mu w jego państwie numer identyfikacji dla potrzeb podatku VAT, a naprawione cysterny zostaną wywiezione z terytorium Polski w ciągu 30 dni od dokonania naprawy, podlega opodatkowaniu w Polsce? Jeżeli tak, to jaką stawkę zastosować do tej usługi?
Czy spółka ma prawo przenieść opodatkowanie wykonywanych usług i sprzedanych w związku z tą naprawą towarów na ich nabywcę? Jakie warunki muszą być spełnione? Jaka dokumentacja jest niezbędna aby spółka miała prawo przenieść obowiązek podatkowy na nabywcę usługi?