Ustalenie, czy usługi zarządzania świadczone przez Wnioskodawcę na podstawie kontraktu menedżerskiego będą podlegały opodatkowaniu podatkiem VAT oraz określenia, czy Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 w zw. z ust. 9 ustawy.
Nieuznanie czynności realizowanych przez Wnioskodawcę na podstawie umowy o świadczenie usług zarządzania za samodzielne prowadzenie działalności gospodarczej, o której mowa w art. 15 ustawy, a w konsekwencji nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu usług zarządzania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez Zarządzającego z tytułu czynności wykonywanych na podstawie umowy o zarządzanie.
Opodatkowanie podatkiem VAT usług menadżerskich świadczonych przez Wnioskodawcę na podstawie zawartej umowy. Bezprzedmiotowe pytanie o odliczenie podatku VAT. Brak opodatkowania świadczonych usług. Brak samodzielności, zmienność wynagrodzenia oraz brak odpowiedzialności względem osób trzecich.
Minister Finansów wydał interpretację ogólną w sprawie opodatkowania VAT członków zarządów spółek państwowych i samorządowych zatrudnianych na podstawie umów cywilnoprawnych (kontraktów menedżerskich, umów o zarządzanie itp.). Dla celów podatku dochodowego przychody uzyskiwane z tych umów są zaliczane do kategorii przychodów z działalności wykonywanej osobiście. Istniały jednak wątpliwości, czy osoby
W zakresie stawki podatku oraz prawidłowości wystawiania faktur VAT.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od opodatkowanych usług w zakresie zarządzania. Korekta w trybie art. 86 ust. 13 ustawy o VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT usług w zakresie zarządzania świadczonych przez Wnioskodawcę.
Opodatkowanie podatkiem VAT usług w zakresie zarządzania świadczonych przez Wnioskodawcę.
Opodatkowanie podatkiem VAT usług w zakresie zarządzania świadczonych przez Wnioskodawcę.
Opodatkowanie podatkiem VAT usług w zakresie zarządzania świadczonych przez Wnioskodawcę.
Zatrudniamy menedżera na podstawie kontraktu menedżerskiego (stosujemy do niego przepisy dotyczące umowy zlecenia) z miesięcznym wynagrodzeniem 15 tys. zł. Otrzymał on od firmy także telefon służbowy - rachunki do kwoty 700 zł opłaca podmiot zatrudniający. Menedżer przystąpił do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. W jaki sposób obliczyć dla niego zasiłek chorobowy, jeśli dostarczył zwolnienie na
Pojęcie kontraktów menedżerskich należy wiązać z umowami o zarządzanie przedsiębiorstwem, nie zaś rozszerzać na czynności polegające na "zarządzaniu" karierą sportową zawodnika - wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z 2 września 2010 r. (sygn. akt I SA/Łd 691/10).