Spółka może wyłączyć z przychodów otrzymane od Najemcy pieniądze w postaci gwarancji finansowej, które – jeśli nie będą podlegały zwrotowi - będą rozliczane z należnościami za najem powierzchni powstającymi w przyszłych okresach.
Określenie rodzaju kosztów uzyskania przychodów z tytułu wypłaconego wynagrodzenia najemcy i momentu ich zaliczenia w ciężar kosztów podatkowych.
Jeżeli umowa najmu stanowi, że najemca zobowiązany jest zapłacić czynsz w określonej kwocie oraz pokrywać koszty mediów, to jedynie określona w umowie kwota czynszu będzie stanowić przysporzenie majątkowe dla Pana jako wynajmującego, a tym samym będzie generować przychód do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Wobec tego wymienione
Opodatkowanie przychodów z najmu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
brak obowiązku umieszczania na fakturach adnotacji „mechanizm podzielonej płatności” oraz brak oznaczenia faktur sprzedaży kodem identyfikującym w ewidencji JPK_VAT
uznania wyłącznie Wnioskodawczyni za podatnika podatku od towarów i usług z tytułu umowy najmu i brak zastosowania zwolnienia dla usługi najmu nieruchomości mieszkalnej
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania najmu.
Zwolnienie od podatku usług najmu lokali mieszkalnych z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe pracowników Najemcy oraz ich rodzin, a także w zakresie wliczenia do podstawy opodatkowania kosztów eksploatacyjnych (mediów) do świadczonej usługi najmu lokali mieszkalnych z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe pracowników Najemcy oraz ich rodzin.
w zakresie określenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowizji bankowych, prowizji pośrednika oraz tzw. cash contribution wypłacanych poprzez konto rozliczeń międzyokresowych kosztów czynne.
Zastosowanie 8% stawki podatku VAT dla usług wynajmu apartamentów, na rzecz Najemcy, na cele prowadzonej przez niego działalności gospodarczej.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków (czynszu) na najem.
określenie stawki podatku od towarów i usług w przypadku zawarcia umowy najmu na cele krótkotrwałego zakwaterowania; - uznanie Operatora za odbiorcę usług najmu na cele krótkotrwałego zakwaterowania w przypadku zawarcia tzw. umowy o współpracę.
Czy koszty Prowizji od wynajmu powinny zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu jednorazowo na podstawie otrzymanej faktury za Prowizję, czy też prawidłowe jest stanowisko zgodnie z którym powinny być one rozliczone w czasie, zgodnie z ujęciem rachunkowym przyjętym na podstawie art. 39 Ustawy o rachunkowości?
Moment zaliczenia dyskonta zastosowanego przy kalkulacji ceny sprzedaży do SPV Wierzytelności, wynikających z Umów Leasingu i Umów Najmu do kosztów uzyskania przychodów
W zakresie opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości przez syndyka w postępowaniu upadłościowym obejmującym likwidację majątku dłużnika w części stanowiącej majątek prywatny oraz opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości przez syndyka w postępowaniu upadłościowym obejmującym likwidację majątku dłużnika w odniesieniu do części będącej przedmiotem najmu.
w zakresie momentu rozpoznania przychodów z tytułu świadczeń dodatkowych wynikających z umów najmu
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania najmu prywatnego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przychodu podatkowego.
Czy opłaty, związane z użytkowaniem przedmiotu najmu należne spółdzielni mieszkaniowej, ponoszone przez najemcę i wpłacane bezpośrednio na konto Wnioskodawczyni, będą stanowiły składniki przychodu z tego najmu, jeśli z umowy wynika, że najemca jest zobowiązany do ich ponoszenia, a Wnioskodawczyni w jego imieniu przekazuje te opłaty na konto spółdzielni mieszkaniowej?