Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu - modernizacja istniejącej sieci, zaprojektowanie zewnętrznej instalacji ciepłej wody - szpital.
Magazyn energii stanowi integralną część instalacji fotowoltaicznej i nie mógłby działać bez instalacji, pod którą jest podłączony, to koszt zakupu i montażu magazynu energii można uznać za wydatek podlegający odliczeniu w ramach ulgi termomodernizacyjnej na podstawie art. 26h ust. 1 ustawy o PIT.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przez Powiat w związku z realizacją inwestycji.
Możliwość odliczenia wydatków poniesionych na zakup i montaż klimatyzacji z funkcją grzania z wbudowaną pompą ciepła „powietrze-powietrze” w ramach ulgi termomodernizacyjnej.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w związku z remontem i modernizacją instalacji podgrzewania ciepłej wody użytkowej poprzez montaż instalacji solarnej.
Możliwość uznania, że nie mają Państwo prawa do obniżenia podatku VAT należnego o naliczony z faktur dokumentujących poniesione wydatki w związku z realizacją projektu "..." oraz projektu "...".
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w odniesieniu do przedsięwzięcia prowadzonego w domu jednorodzinnym wybudowanym na gruncie należącym do majątku odrębnego małżonki.
Wydatki poniesione na remont dachu są uznane za remont i należy je zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie poniesienia na podstawie art. 15 ust. 4d. Wydatki poniesione na ocieplenie elewacji budynku s zostać uznane za ulepszenie środka trwałego, a w konsekwencji za wydatki zwiększające jego wartość początkową.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowego od osób fizycznych.
Miasto ponosząc wydatki na kompleksową termomodernizację placówek oświatowych, która będzie wykorzystywana za pośrednictwem jednostek organizacyjnych Miasta jednocześnie do działalności gospodarczej (opodatkowanej i zwolnionej od VAT) oraz do działalności innej niż gospodarcza (niepodlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT), odliczenia podatku naliczonego z tytułu tych wydatków powinno dokonywać według
Brak prawa do odliczenia VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu dotyczącego modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej.
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego od wydatków poniesionych na termomodernizację budynku oraz ustalenie zakresu prawa do odliczenia w oparciu o proporcję, o której mowa w art. 86 ust. 2c pkt 4 ustawy, tj. udziału powierzchni wykorzystywanej do działalności gospodarczej w ogólnej powierzchni wykorzystywanej do działalności gospodarczej i poza tą działalnością.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub w części oraz brak prawa do zwrotu różnicy podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odzyskania lub zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Odliczenie wydatków poniesionych, w ramach ulgi termomodernizacyjnej, na zakup materiałów budowlanych związanych z wymianą pokrycia dachowego oraz rynien wraz z usługą montażu dachówki.
Odliczenie wydatków poniesionych w ramach ulgi termomodernizacyjnej na remont dachu, wymianę pokrycia dachowego wraz z jego dociepleniem w budynku mieszkalnym jednorodzinnym będącym we współwłasności.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki z tytułu budowy kotłowni wraz z wyposażeniem i przyłączem gazu oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki z tytułu robót związanych z termomodernizacją oraz instalacją centralnego ogrzewania w budynkach, związanych ze sprzedażą zwolnioną.
prawo do częściowego odliczenia kwot podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Inwestycji dotyczącej budynku urzędu gminy