Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, powstała z przekształcenia spółki komandytowej, nie może stosować stawki 9% podatku CIT w roku podatkowym, w którym rozpoczęła działalność oraz w roku podatkowym bezpośrednio po nim następującym.
Czy w związku z sytuacją, w której zostanie dokonany aport przedsiębiorstwa w spadku, które zarządzane jest przez zarządcę sukcesyjnego do Wnioskodawcy, Wnioskodawca w roku podatkowym w jakim zostanie dokonany aport oraz w roku podatkowym następującym bezpośrednio po nim, będzie małym podatnikiem w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i będzie korzystał z 9% podatku dochodowego
Podleganie opodatkowaniu czynności przekazania składników majątkowych z przedsiębiorstwa w spadku do masy spadkowej.
1. Czy w wyniku planowanego Połączenia, Spółka Przejmująca wstąpi we wszelkie prawa i obowiązki przewidziane w przepisach prawa podatkowego związane z działalnością Spółki przejmowanej (sukcesja uniwersalna). 2. Czy w przypadku Połączenia Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną, które to Połączenie zostanie przeprowadzone z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, a w szczególności jego głównym ani
Spółka może skorzystać w roku rozpoczętym 5 stycznia 2021, który zakończy się 31 grudnia 2021 r. z 9% stawki podatku dochodowego, o której mowa w art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Która ze spółek (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) powinna ujmować dla celów podatku dochodowego od osób prawnych korekty faktur zakupowych otrzymanych w dniu lub po dniu podziału.
czy w związku z sukcesją podatkową wynikającą z Połączenia koszty ubezpieczeń, rozpoznawane przez Oddział GmbH dla celów podatkowych jako koszty pośrednie rozliczane w czasie, od dnia Połączenia mogą stanowić koszt podatkowy Wnioskodawcy rozliczany w czasie w części niezaliczonej uprzednio przez Oddział GmbH do kosztów podatkowych
Czy w związku z nabyciem lokalu mieszkalnego w dniu 29 lutego 2016 r. Wnioskodawczyni będzie miała prawo do skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Wnioskodawczyni zgodnie z testamentem jest jedynym spadkobiercą po mężu.
Sukcesja podatkowej związana z reorganizacją struktury wojewódzkich ośrodków.
Ustalenie czy środki pochodzące z likwidowanych osób prawnych powiększą fundusz założycielski Wnioskodawcy i jako pierwsze wyposażenie związane z utworzeniem ośrodków terenowych nie będą stanowić przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Sposób dokonywania korekty z tytułu otrzymanych premii (rabatów) w związku z wydzieleniem Wnioskodawcy ze spółki dzielonej.
W zakresie odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe spadkodawcy oraz zastosowania ulgi mieszkaniowej.
Z uwagi na dokonany zwrot nabytej pierwotnie maszyny i otrzymanie faktury korygującej, Wnioskodawca winien skorygować koszty uzyskania przychodów o dokonany odpis amortyzacyjny zwróconej maszyny. Wnioskodawca jako wspólnik spółki jawnej, będzie miał prawo dokonać jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od wartości początkowej tej fabrycznie nowej ładowarki w łącznej kwocie do 100 000 zł oraz zaliczyć
Możliwość skorzystania z prawa do ulgi określone w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych prawo to nie jest prawem dziedzicznym, gdyż przysługuje wyłącznie podatnikowi, który spełni warunki do skorzystania z niego, zatem Wnioskodawca nie ma możliwości skorzystania z niej w imieniu swojej zmarłej żony.
Który z podmiotów, tj. Wnioskodawca czy Spółka Przejmująca, będzie uprawniona do rozliczenia korekt przychodów/kosztów związanych z działalnością Departamentu dotyczących przychodów i kosztów powstałych/poniesionych przed dniem podziału?
Rozliczenie podatkowe przychodów i kosztów w związku z podziałem przez wydzielenie.
Skutki podatkowe podziału przez wydzielenie dla Spółki Dzielonej i Spółki przejmującej zarówno do dnia poprzedzającego Dzień wydzielenia jak i po Dniu wydzielenia ZCP
Czy, w okolicznościach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego, Spółka Dzielona będzie uprawniona do ujmowania dla celów CIT korekty podatku od nieruchomości za okresy występujące przed Podziałem w zakresie dotyczącym nieruchomości wchodzących w skład Części Wydzielanej w rozliczeniu za okres, w którym złożona zostanie prawnie skuteczna korekta deklaracji na podatek od nieruchomości, albo w którym
W zakresie skutków podatkowych związanych z podziałem przez wydzielenie.
W zakresie skutków podatkowych związanych z podziałem przez wydzielenie.
W zakresie skutków podatkowych związanych z podziałem przez wydzielenie.
Czy związane z ZCP koszty poniesione przez Spółkę przejmującą w dniu albo po dniu wydzielenia będą mogły zostać rozpoznane, jako koszty uzyskania przychodów przez Spółkę przejmującą w sytuacji, gdy przychody z nimi związane osiągnięte zostały przez Spółkę dzieloną przed dniem wydzielenia.
Czy związane z ZCP koszty poniesione przez Spółkę dzieloną przed dniem wydzielenia będą mogły zostać rozpoznane, jako koszty uzyskania przychodów przez Spółkę przejmującą, w sytuacji, gdy to Spółka przejmująca osiągnie związane z tymi kosztami przychody.