Jaką stawkę podatku CIT ma zastosować Spółka w sytuacji wypłaty zysku netto wypracowanego przez nią w okresie opodatkowania Ryczałtem?
Jaką stawkę podatku CIT ma zastosować Spółka w sytuacji wypłaty zysku netto wypracowanego przez nią w okresie opodatkowania Ryczałtem?
Stawka ryczałtu do usług kierownika projektu (Project Manager) o PKWiU 70.22.20.0.
Czy Spółka jest uprawniona w roku podatkowym trwającym od 1 lutego 2024 r. do 31 grudnia 2024 r., tj. w pierwszym roku opodatkowania Ryczałtem do stosowania stawki podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości 10%, zgodnie z art. 28o ust. 1 pkt 1 Ustawy o CIT?
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 58.11.1.
W zakresie ustalenia, czy spółka ma prawo zastosować stawkę ryczałtu do zaliczki na dywidendę w wysokości 10% podstawy opodatkowania na podstawie art. 28o ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 77.39.19.0, PKWiU 77.32.10.0.
1. Czy w przedstawionym Zdarzeniu przyszłym nr 1, wypłacając Wspólnikowi w Drugim Roku Podatkowym zysk za Pierwszy Rok Podatkowy, Spółka będzie uprawniona do zastosowania 10% stawki Ryczałtu tj. stawki Ryczałtu wynikającej ze statusu podatnika rozpoczynającego prowadzenie działalności? 2. Czy w przedstawionym Zdarzeniu przyszłym nr 2, wypłacając Wspólnikowi w Piątym Roku Podatkowym zysk za Pierwszy
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie miał prawo do zastosowania stawki podatkowej, przewidzianej dla podatników opodatkowanych ryczałtem od dochodów spółek, o której mowa w art. 28 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, w wysokości 10 % z tytułu wypłaty zysku za okres czerwiec – grudzień 2022 r.
Czy Spółka posiada w roku 2022, tj. pierwszym roku opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, status małego podatnika i jest uprawniona do stosowania stawki ryczałtu, zgodnie z art. 28o ust. 1 pkt 1 Ustawy CIT, w wysokości 10%.