Skutki podatkowe różnych modelów transakcji wysyłki towarów z magazynu Spółki i ich sprzedaży w ramach korzystania z platformy.
Uznanie dostaw za wewnątrzwspólnotową sprzedaż towarów na odległość oraz obowiązek uiszczenia podatku VAT w kraju, w którym zakończył się transport Płynów.
Sprzedaż realizowana przez Spółkę na rzecz klientów indywidualnych nie podlega opodatkowaniu VAT w Polsce.
Sposób wykazywania na fakturze/paragonie kosztów wysyłki oraz opodatkowanie ich.
Opodatkowanie dostaw towarów dokonywanych za pośrednictwem platformy sprzedażowej i magazynów dystrybucyjnych (WDT, WNT, sprzedaż wysyłkowa i dostawy krajowe)
sposobu prowadzenia dokumentacji w celu zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej oraz momentu powstania obowiązku podatkowego dla dostawy towarów w przypadku, gdy płatność za towary dokonywana jest z góry przelewem na rachunek bankowy
Nie uznanie dostaw towarów dokonywanych z magazynu dystrybucyjnego położonego poza terytorium Polski za sprzedaż wysyłkową z terytorium kraju.
Określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, miejsca świadczenia nabywanych usług oraz prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia usługi najmu lokalu i związanej z nią dostawą mediów (energia elektryczna, woda).
Od 1 kwietnia 2013 r. zaczyna obowiązywać część zmian w ustawie o VAT wprowadzonych ustawą z 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2013 r., poz. 35; dalej: ustawa zmieniająca). W założeniach ustawodawcy większość zmian ma służyć uproszczeniu zasad rozliczania podatku. Jednak na pewno nie wszystkie wprowadzone zmiany są oczekiwane przez
obowiązek podatkowy w podatku VAT z tytułu sprzedaży elektronicznego bonu we własnym sklepie internetowym, za pośrednictwem internetowych portali, za pomocą pośrednika sprzedaży. Otrzymanie zapłaty za bon elektroniczny a obowiązek wystawienia faktury lub paragonu.
Sposób ewidencjonowania obrotu na kasie rejestrującej, moment ewidencjonowania obrotu z tytułu sprzedaży wysyłkowej na kasie rejestrującej, moment ewidencjonowania obrotu z tytułu sprzedaży za pobraniem na kasie rejestrującej oraz moment ewidencjonowania obrotu za który płatność następuje przelewem na konto w czasie gdy firma nie pracuje.
Sposób opodatkowania na terytorium kraju sprzedaży dokonywanej przez Oddział spółki zagranicznej (na rzecz podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych) oraz prawo do odliczenia przez Oddział podatku naliczonego w związku z działalnością spółki
1. W którym momencie powstanie obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług z tytułu sprzedaży elektronicznego bonu w przypadku sprzedaży: a. bezpośrednio we własnym sklepie internetowym znajdującym się na stronie internetowej Spółki, b. za pośrednictwem internetowych portali zakupowych typu X, c. poprzez Pośrednika sprzedaży? 2. Czy w momencie otrzymania przez Spółkę zapłaty za elektroniczny bon
Czy momentem powstania obowiązku podatkowego (datą powstania przychodu), w przypadku sprzedaży konsumenckiej do krajowych osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i dostawy książek w systemie wysyłkowym za pobraniem (zaliczeniem pocztowym) nieudokumentowanym fakturą będzie dzień wysyłki, czyli przekazania przez Wnioskodawczynię towarów , czy będzie to dzień faktycznego przekazania
Kwalifikacja czynności jako sprzedaż wysyłkowa na terytorium Niemiec oraz brak obowiązku wykazania tej czynności w deklaracji dla celów VAT.
Określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży towarów.
1. Jaką datę, dostawy należy przyjąć na fakturze w przypadku dostawy towaru przez kuriera? 2. W którym dniu należy zafiskalizować sprzedaż na rzecz osoby fizycznej w przypadku dostawy towaru przez kuriera?
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania dostawy towarów za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów lub sprzedaż wysyłkową z terytorium kraju, w związku ze statusem odbiorców.
Data na fakturze/moment powstania obowiązku/obowiązek wystawienia paragonu.
Moment powstania obowiązku podatkowego w sytuacji przekazania towaru kurierowi/spedytorowi
Obowiązek podatkowy przy sprzedaży części do motorowerów i skuterów wysyłanych do klienta pocztą lub kurierem za pobraniem.