Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży budynków i lokali oraz wyłączenie spod działania ustawy sprzedaży przedsiębiorstwa.
Uznanie sprzedaży składników majątkowych przedsiębiorstwa w upadłości przez syndyka za czynność niepodlegającą przepisom ustawy o VAT jako zbycie przedsiębiorstwa.
Nabycie składników majątku Upadłego (nieruchomości i ruchomości) będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, wobec czego będzie wyłączone z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa jeżeli w momencie zawarcia umowy część zapasów znajduje się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
W zakresie ustalenia czy zespół składników majątku wskazany w opisie zdarzenia przyszłego stanowi przedsiębiorstwo, o którym mowa w art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, a w konsekwencji czy dokonanie przez Wnioskodawcę planowanego aportu do Spółki będzie podlegało opodatkowaniu VAT
Uznanie sprzedaży składników majątkowych spółki w upadłości za czynność niepodlegającą przepisom ustawy o VAT jako zbycie przedsiębiorstwa.
Brak opodatkowania przeniesienia własności składników majątkowych (Sprzętu) zlokalizowanych na terytorium kraju dokonywanego w ramach transakcji zbycia przedsiębiorstwa.
Uznanie składników materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo i wyłączenie czynności sprzedaży tych składników z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Nieuznanie sprzedaży poszczególnych składników majątkowych za zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wyłączonej z opodatkowania podatkiem VAT oraz prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia tych składników majątku.
Przedstawiona w opisie zdarzenia przyszłego sprzedaż nie będzie stanowiła transakcji zbycia przedsiębiorstwa, podlegającej wyłączeniu od opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
W zakresie momentu powstania przychodu z tytułu otrzymanych dopłat w związku ze sprzedażą zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Brak opodatkowania zbycia składników majątkowych zlokalizowanych na terytorium kraju dokonywanego w ramach transakcji aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
1. Czy transakcja sprzedaży składników majątkowych (zespołu majątkowego), wskazanych przez Wnioskodawcę w opisie zdarzenia przyszłego będzie skutkowała powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu z działalności gospodarczej w wysokości ceny sprzedaży otrzymanej od nabywcy w proporcji odpowiadającej prawu wnioskodawcy do udziału w zysku spółki cywilnej?2. Jeżeli odpowiedź na pytanie 1 jest twierdząca
Przedmiotem usług pośrednictwa świadczonych przez Spółkę była transakcja sprzedaży przedsiębiorstwa - Wnioskodawca nie świadczył usług pośrednictwa, których przedmiotem są udziały (o których mowa w art. 43 ust. 1 pkt 40a ustawy); świadczenie usług pośrednictwa na rzecz podatnika holenderskiego podlega opodatkowaniu zgodnie z art. 28b ust. 1 ustawy w miejscu siedziby usługobiorcy i nie podlega opodatkowaniu
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania darowizny przedsiębiorstwa oraz korekty podatku naliczonego.
1. Jakie będą skutki podatkowe - w zakresie przychodów i kosztów uzyskania przychodów - odpłatnego zbycia przez Wnioskodawcę zespołu składników majątkowych (przedsiębiorstwa), obejmującego m.in. wierzytelności własne rozpoznane uprzednio jako przychody należne? 2. Czy zobowiązania związane z działalnością przedsiębiorstwa mają wpływ na skutki podatkowe opisanej transakcji?
Czy Spółka jest zwolniona z podatku dochodowego od kwoty sprzedaży przedsiębiorstwa w całości, tj. od kwoty 434.500,00 zł?
Czy w świetle obowiązujących przepisów ustawy o podatku od towarów i usług sprzedaż części przedsiębiorstwa powinna podlegać opodatkowaniu tym podatkiem?
Czy sprzedaż pawilonu handlowego wchodzącego w skład masy upadłości jest czynnością, do której stosuje się zwolnienie z podatku od towarów i usług stosownie do art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.)?